TOPlist

Recenze Huawei Mate 30 Pro: dračí ovoce s hořkou příchutí

Huawei Mate 30 Pro

V druhé polovině září byl v Mnichově představen jeden z nejlépe vybavených smartphonů roku 2019. Při pohledu na parametry Huawei Mate 30 Pro je jasné, že se jedná o zařízení bez kompromisů. Zároveň si ale s sebou nese lehce nahořklou pachuť – jde totiž o jeden z prvních smartphonů, který se stal obětí obchodní války mezi USA a Čínou. Proto se na český trh oficiálně dostal až 10 února, avšak bez přítomnosti Google služeb, místo kterých novinka nabídne balíček Huawei Mobile Services (HMS).

Mate 30 Pro zaujme velkým displejem s minimálními rámečky, výřezem, výrazně zakřivenými hranami a rychlou čtečkou otisků prstů. Těšit se můžete i na špičkové zadní fotoaparáty, dlouhou výdrž na baterii nebo na super rychlé drátové i bezdrátové nabíjení. Nad operačním systémem Android 10 běží tradiční prostředí EMUI 10, které přináší spoustu novinek.

Huawei Mate 30 Pro je k dostání na e-shopu Huawei.cz a v oficiálních prodejnách Huawei ve Westfield Chodov a Quadrio v Praze. Doporučená koncová cena byla stanovena na 24 999 Kč včetně DPH. Jaké další vlastnosti smartphone nabízí a jaký na nás udělal dojem? Vyplatí se jeho nákup? Dá se vyžít bez služeb Google a existují nějaká řešení, jak nainstalovat oblíbené aplikace? To a mnohem víc se dozvíte v naší recenzi.

Videopohled

Tip: nenechte si ujít naše další videa a přihlaste se k odběru YouTube kanálu

Obsah balení a výhody k nákupu

Obsah balení nabízí vše potřebné. V krabičce se nachází samotný telefon, tlustší metr dlouhý USB-C kabel pro napájení či přenos dat, spona pro vyjmutí slotu, uživatelské příručky, průhledný plastový kryt, pecková sluchátka s USB-C koncovkou a pochválit musím za přibalený 40W napájecí adaptér.

Huawei Mate 30 Pro a obsah balení
Huawei Mate 30 Pro a obsah balení

K nákupu navíc získáte VIP servis, který zahrnuje jednorázovou šestiměsíční záruku na výměnu displeje zdarma a dedikovaného specialistu na telefonu, bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 3 a chytré hodinky Huawei Watch GT 2 za 1 Kč.

Unikátní konstrukce s osobitým designem

Huawei Mate 30 Pro se po vzhledové stránce opravdu povedl. Huawei se nebál experimentovat a já ho za to chválím. Unikátní konstrukce zaujme z každého úhlu a Mate 30 Pro se v záplavě telefonů jistě neztratí.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

Mate 10 Pro měl na zadní straně přes fotoaparáty vodorovný lesklý proužek, Mate 20 Pro zaujal čtvercovým fotomodulem se třemi čočkami a řadu Mate 30 pro změnu charakterizuje výrazný kruhový fotomodul s lesklým okružím. Tento vzhled výrobce označuje jako Halo Ring.

Mírně vystupující fotoaparát je vsazen do skleněných zad (Gorilla Glass 6), které jsou po všech stranách mírně zaoblené. Zrcadlová zadní strana je opravdovým skvostem, do té doby, než se umaže otisky, což jde opravdu snadno. Menším mínusem je také hladký povrch, takže vám lehce může telefon vypadnout z ruky.

Zaoblené boky a virtuální tlačítka pro ovládání hlasitosti

Co se mi na Mate 30 Pro opravdu líbí jsou boky. Delší strany telefonu nabízí tenký hliníkový rámeček, zbytek zabírá výrazně zakřivené sklo displeje. Na pravém boku se nachází jasně viditelné červené tlačítko Power.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

Tlačítka pro ovládání hlasitosti byste hledali marně. Huawei se je rozhodlo nahradit virtuálními. Stačí dvakrát poklepat na pravý nebo levý bok (zhruba v úrovni nad tlačítkem Power) a následně stačí prstem přejíždět po zaobleném boku.

Na displeji ihned vidíte posuvník hlasitosti, a navíc dostáváte i jemnou haptickou odezvu do prstu. Toto řešení se mi zprvu moc nezamlouvalo a trvalo mi celkem dlouho, než jsem si na to zvykl. Například při telefonování nebo při chůzi jsem si regulací hlasitosti nebyl vůbec jistý.

Kvalitní zpracování a voděodolnost

Spodní a horní strana je masivní a obzvláště pěkně působí seříznutí, díky kterému telefon dokáže stát. Vespodu nalezneme slot na karty, konkrétně na do něj můžete vložit až dvě nanoSIM nebo jednu nanoSIM a paměťovou kartu ne úplně běžného formátu NM Card, což bohužel znamená, že klasickou microSD kartu do telefonu nevložíte.

Huawei Mate 30 Pro
Mate 30 Pro disponuje krytím IP68

Vespodu se dále nachází zdířka USB-C a hlasitý reproduktor, který hraje překvapivě dobře, ale škoda, že telefon nenabízí stereo reproduktory. Na horní straně potěší přítomnost infraportu pro ovládání domácí elektroniky. I když displej od loňské generace decentně narostl, díky drobné redukci okolních rámečků zůstaly rozměry telefonu prakticky stejné – 158,1 × 73,1 × 8,8 mm.

Díky baterii a velkým proporcím narostla hmotnost telefonu na 198 gramů, což není málo a při přenášení v kapse o něm budete vědět. Přesto se v ruce drží velmi dobře a nemusíte se obávat ani nechtěných stisků na zakřiveném displeji. Potěší také stupeň krytí IP68, díky kterému je telefon kompletně voděodolný.

Perfektní displej s výřezem a výrazným zahnutím

Mate 30 Pro disponuje velkým 6,53 palcovým displejem s poměrem stran 18,5:9. Jeho rozlišení 2400 x 1176 pixelů je více než dostatečné (jemnost 409 pixelů na palec). OLED panel je kryt odolným sklem Gorilla Glass 6 a zabírá úctyhodných 94,1 % přední plochy. Horizon Display přetéká přes obě delší stany až do úhlu 88 stupňů.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro nabízí špičkový displej

Panel disponuje obnovovací frekvencí 60 Hz, podporou HDR10 a nabízí 100% pokrytí gamutu DCI-P3. Displej je naprosto perfektní a nemám nic, co bych mu vytkl. Nabízí syté barvy, výborné pozorovací úhly i skvělou čitelnost za jakýkoliv podmínek. Využít můžete i Always On displej k neustálému zobrazení informací a nechybí ani automatická regulace jasu nebo čtecí režim (filtr modrého světla).

Telefon lze probudit dvojím poklepáním na displej a uvítáte i možnost si přizpůsobit teplotu barev a režim displeje. Téměř symetrické rámečky narušuje výřez v displeji, který lze softwarově schovat. Redukci rámečků odnesl sluchátkový reproduktor, na místo něj telefon disponuje funkcí Acoustic Display, kdy zvuk vychází přímo ze samotného displeje. V reálu není kvalita zvuku během telefonního hovoru nijak degradována.

Čtečka otisků prstů v displeji a odemykání obličejem

Na přední straně ještě našla své místo čtečka otisků prstů, která je integrována přímo v displeji. Optický snímač je na můj vkus umístěn dost nízko. Čtečka je ale hodně rychlá. Navíc na displej nemusíte nijak tlačit, akorát plocha není příliš velká, takže se na ní musíte přesně trefit. Přesto tato čtečka patří k nejlepším.

Vhod přijde i 3D odemykání obličejem, které je pohodlné a rychlé. Rozpoznání funguje při jakémkoliv natočení telefonu (například v režimu naležato) a dokonce i za horší světelných podmínek (při protisvětle nebo ve tmě). Odemykání je bleskurychlé a velice pohodlné.

Hardwarová výbava na nejvyšší úrovni

Huawei Mate 30 Pro pohání osmijádrový procesor Kirin 990 (2x 2,86 GHz Cortex-A76, 2x 2,09 GHz Cortex-A76 a 4x 1,86 GHz Cortex-A55), který je vyráběn 7nm procesem. Grafické operace má na starosti 16jádrový čip Mali G76. Kirin 990 je také vůbec první čipset s integrovaným 5G modemem; ten však bude nabízen pouze za příplatek.

Hardwarové parametry Huawei Mate 30 Pro

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 10, čipset: HiSilicon Kirin 990 (5G), octa-core, 2× 2,86 GHz Cortex-A76 + 2× 2,36 GHz Cortex-A76 + 4× 1,95 GHz Cortex-A55, GPU: Mali-G76 MP16, RAM: 8 GB, interní paměť: 256 GB, pam. karta:
Rozměry: 158,1 × 73,1 × 8,8 mm, hmotnost: 198 g, zvýšená odolnost: IP68

Displej, konektivita a baterie

6,53", OLED, rozlišení: Full HD+, 1176 × 2400 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ad (2,4 a 5 GHz), GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 4500 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 40 Mpx, f/1.6, 27mm, 1/1.7", PDAF, OIS, druhý: 8 Mpx, teleobjektiv, f/2.4, 80mm, 1/4.0", PDAF, OIS, 3× optický zoom, třetí: 40 Mpx, širokoúhlý, f/1.8, 18mm, 1/1.54", PDAF, čtvrtý: TOF 3D, hloubkový senzor, selfie kamera: 32 Mpx, f/2.0, 4K video

Telefon disponuje 8GB operační pamětí a 256GB úložištěm. V testu benchmarku AnTuTu smartphone dosáhl na 457 tisíc bodů. Výkon telefonu je tak na špičkové úrovni. Ve výbavě nechybí podpora všech lokálních LTE standardů, GPS, Wi-Fi 5, nejnovější Bluetooth 5.1 nebo NFC.

Dlouhá výdrž baterie a super rychlé nabíjení

Uvnitř zařízení se ukrývá akumulátor s vysokou kapacitou 4 500 mAh. Díky němu telefon zvládá i při náročnějším používání jeden den na jedno nabití. Při běžném provozu se dostanete na výdrž okolo jednoho a půl až dvou dnů. Správa napájení nabízí režim výkonu, základní úsporný režim nebo ultra úsporný režim.

Huawei Mate 30 Pro

Telefon také podporuje rychlé 40W nabíjení, díky čemuž telefon za 40 minut dobijete na 70 % kapacity, do plna pak za pouhou hodinku, což je skvělý výsledek. Smartphone můžete dobíjet i bezdrátově výkonem až 27 Wattů. Nechybí ani bezdrátové reverzní dobíjení pro nabíjení chytré elektroniky, které je 3x rychlejší než u předchozí generace.

Kámen úrazu: Android 10 bez Google služeb

I přesto, že Google nedal tomuto telefonu „zelenou“, najdeme v telefonu operační systém Android 10. Konkrétně výrobce vsadil na open-source větev Androidu (AOSP), která je o veškeré služby Google (včetně obchodu Play) ochuzena. Nad systémem běží tradiční prostředí EMUI 10, které přináší spoustu novinek.

Huawei Mate 30 Pro

Šéf Huawei na tiskové konferenci v Mnichově vyzdvihoval přednosti Huawei Mobile Services a vlastní obchod aplikací App Gallery, který v právě představených novinkách nahrazuje Google Play Store. Pro čínský trh je to přijatelné, pro ten evropský nikoliv a absence jakýchkoliv služeb od Googlu tady citelně chybí.

V praci to znamená, že naprosto chybí základní aplikace jako Facebook, Messenger, WhatsApp nebo Instagram, přičemž k dispozici nejsou ani alternativy, ale časem by se to mělo změnit. Překvapivě můžete využít Viber, předpověď počasí Windy, Booking.com, TikTok nebo Office.

Prostředí s mnoha funkcemi

Mezi funkcemi nechybí tmavý režim, Digitální zůstatek (pro sledování doby strávené na obrazovce) nové magazínové rozhraní či barevný AlwaysOn displej. Funkce HiTouch vám pomocí přiložení dvou prstů na obrázku řekne, o co to je a kde to můžete koupit. Vhod přijde i režim pro ovládání jedné ruky.

Novinka dokonce disponuje funkcí Smart Rotate, která chyte otáčí obraz podle toho, z jakého směru se zrovna díváte na displej. Mate 30 Pro nabízí i pokročilá vzdušná gesta.

Stačí před obrazovkou ve vzdálenosti 20-40 cm provést jednoduché gesto rukou pro pořízení snímku obrazovky nebo pro posun na stránce. Funkce funguje velmi dobře.

Poťukáním klouby na displej se dá pořídit snímek obrazovky, zaznamenat obrazovku nebo ji rozdělit. Potěší i funkce, která brání proti nechtěným dotykům, například v kapse, nebo naopak zvýšená citlivost displeje pro ovládání v rukavicích.

Jak doinstalovat Google služby?

Řešení situace naštěstí existuje. Drtivou většinu aplikací si můžete stáhnout ve formě apk balíčků z internetu a bez potíží je do telefonu nainstalovat, včetně služeb Googlu. Možností, jak dostat Google do telefonu je několik, přičemž jsem zkoušel několik z nich. Tři z nich jsou představeny v tomto článku.

Skrze odkazy stačí do telefonu stáhnou potřebné apk balíčky, které jsou potřebné pro chod Obchodu Play. Po stažení stačí povolit instalaci balíčků z cizích zdrojů a ignorovat varování, které vám systém bude ukazovat. Další možností je využití aplikace GSM Installer, případně Google Installer. Mě se osvědčila varianta s pomocí APKPure, tedy jakéhosi „alternativního“ Obchodu Play, ve kterém najdete vše potřebné.

Ze začátku to vypadalo nadějně a Obchod Play se mi podařilo zprovoznit. Další den ale služby Googlu přestaly fungovat a znovu už nenaskočily. To je bohužel úděl telefonů bez oficiální podpory Googlu – někdy fungují, jindy zase nikoli. Pokud se ale bez Obchodu Play obejdete, spoustu aplikací lze do telefonu dostat i těmito alternativními metodami.

Huawei Mate 30 Pro

Nakonec jsem měl v telefonu nainstalované všechny aplikace, které normálně používám. Akorát aplikace přímo od Googlu jsem musel oželet. YouTube a Gmail jsem používal v internetové verzi a za dobu testování mi to nijak nevadilo. Zkoušel jsem i aplikaci Galaxy Wearable, přes kterou se mi dokonce podařilo spárovat hodinky Galaxy Watch Active 2. Nicméně hodinky s Wear OS si jen tak nepřipojíte a stejně tak můžete s tímto telefonem zapomenout na bezkontaktní platby.

Fotoaparát a záznam videa

Asi největším lákadlem Huawei Mate 30 Pro je fotoaparát. Celkem se na zadní straně nachází čtyři fotoaparáty:

  • Hlavní má vysoké rozlišení 40 Mpx, světelnost f/1.6 a optickou stabilizaci obrazu
  • 8Mpx teleobjektiv se světelností f/2.4 a trojnásobným optickým přiblížením s OIS
  • 40Mpx ultra-širokoúhlý snímač (f/1.8)
  • Hloubková 3D TOF kamerka
Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro láká na špičkový fotoaparát

Přední selfie kamerka dostala vysoké 32Mpx rozlišení (f/2.0) a stejně jako zadní fotoaparát nabízí vylepšení pomocí umělé inteligence, HDR, portrétní režim, a navíc několik filtrů a vylepšení tváře. Mezi funkcemi hlavního fotoaparátu nechybí i noční režim, profesionální mód, panorama, malování světlem a další.

Huawei Mate 30 Pro
Aplikace fotoaparátu je skvěle zpracována

Mate 30 pro se v žebříčku DxOMark aktuálně nachází na čtvrtém místě před Apple iPhone 11 Pro Max, Samsung Galaxy Note 10+ nebo Huawei P30 Pro. Předním se umístil Honor V30 Pro, Mate 30 Pro 5G a nový Xiaomi Mi 10 Pro. Stále však do testu nepromluvily nové modely Galaxy S20.

Špičkové fotografie za jakýchkoliv světelných podmínek

Huawei Mate 30 Pro při ukládání fotografie využívá informací získaných z obou 40Mpx snímačů, které díky své fyzické velikosti nabídnou vysokou citlivost, a tedy i výrazně lepší výsledky za zhoršených světelných podmínek či při tvorbě portrétních snímků s rozmazaným pozadím. Klasický snímač mimochodem nabízí ISO až 51 200.

Kvalita fotografií je špičková. Fotky nabízí krásné barvy a velmi dobrou ostrost. Telefon exceluje schopností zachytiti velké množství detailů s minimem šumu. Pochválit musím i za rychlost ostření, akorát mám menší výtku k dynamickému rozsahu, který by mohl být určitě lepší. Fotografie jsem pořizoval ve výchozím rozlišení 10 Mpx, ale fotografovat můžete i v plném 40Mpx rozlišení.

Makro snímky jsou na té nejvyšší úrovni, nechybí jim přirozené rozostřené pozadí a ostré detaily. Hlavní fotoaparát disponuje i „vylepšením“ fotografií pomocí umělé inteligence, která rozpozná fotografovanou scénu a následně snímek upraví nebo nabídne vhodný režim či fotoaparát. Tyto fotografie mají poté živější barvy, ale ne moc přehnané.

Další funkcí je portrétní režim, který obstarává kýžený bokeh efekt. Využít jej můžete bohužel jen pro fotografování osob. Pro fotografování jiných předmětů slouží funkce clona. V obou případech se jedná o softwarový efekt, který využívá dat z 3D TOF snímače. U obou funkcí lze použít i dvojnásobné a trojnásobné přiblížení. Kvalita fotografií je vcelku dobrá, ale díky velkému čipu snadno dosáhnete rozostřeného pozadí i bez speciálního režimu.

Širokoúhlé fotografie a možnosti přiblížení

V aplikaci jsou šikovně dostupné přepínače pro výběr jakéhokoliv fotoaparátu. Pochválit musím zejména kvality teleobjektivu s 3x optickým přiblížením, který dokáže pořídit kvalitní snímky za každé situace. Dostupné je i tlačítko pro hybridní pětinásobné přiblížení, které nabízí také skvělé snímky.

Širokoúhlý snímač (0,6x zoom) je vhodný pro zachycení krajiny, budov nebo větší skupiny lidí. Tyto snímky jsou v poměru 16:9 namísto 3:2. Díky vysokému rozlišení a prediktivnímu automatickém ostření jsou širokoúhlé záběry vcelku detailní. Trochu mě mrzí rozdílné podání barev oproti hlavnímu fotoaparátu, na jeho kvality zkrátka nedosahuje.

Focení v noci a noční režim

Za nedostatečných světelných podmínek v budově nebo za šera jsou fotografie stále dost ostré, detailní a bez digitálního šumu. Za tmy se u snímků začíná vyskytovat horší ostrost, ale snímky si stále zachovávají dobrou úroveň šumu. Fotky jsou tak akorát prosvětlené a obecné se jedná o velmi slušný výsledek.

Tip: všechny testovací snímky v plném rozlišení si můžete zobrazit či stáhnout zde

Noční režim velmi dobře stabilizuje světlo, zvýrazní obrysy a vytáhne konturu, takže fotografie působí o něco lépe. Snímky jsou poznání světlejší a živější, při zachování nízké míry šumu. V některých situacích ale noční režim není lepší jak automatika. Určitě potěší, že noční režim lze použít u všech fotoaparátů.

Stabilizované video 4K/60FPS a super slow-motion při 7680 fps

Huawei Mate 30 Pro zvládá natáčet v maximálním rozlišení 4K při 60 snímcích za vteřinu. Ani u tohoto záznamu videa nechybí stabilizace obrazu. Potěší rozšířený dynamický rozsah či vylepšená stabilizace obrazu, která vzájemně kombinuje optickou a elektronickou stabilizaci + další softwarová vylepšení od výrobce.

Pro natáčení můžete použít všechny fotoaparáty, bohužel ale mezi nimi nelze přepínat během natáčení. Při natáčení lze pohybovat pouze posuvníkem. Kvalita videí z hlavního fotoaparátu je špičková. Záběry z ostatních snímačů už tak oslnivé nejsou.

Osobně musím říct, že o něco lepší video záběry pořizuje můj vlastní Galaxy S10. Co se týče trojnásobného optického přiblížení, tak tím mě více nadchl OnePlus 7 Pro. I přesto jsou video záběry opravdu dobré a vyzdvihnout musím slušné ostření a rychlé přeostřování.

Zpomalené záběry je telefon schopen natáčet ve Full HD při 960 fps a dokonce ultra slow-motion videa v HD rozlišení s 7 680 snímky za vteřinu, což znamená neuvěřitelné 256násobné zpomalení.  Jak taková ukázka v praxi vypadá si můžete prohlédnout na videu výše.

Závěrečné hodnocení

Z Huawei Mate 30 Pro mám tak trochu rozporuplné pocity. Jde bezesporu o špičkově vybavený smartphone, kterému snad po hardwarové stránce nic nechybí. Bohužel se ale nemůžu zbavit té nepříjemné zkušenosti se systémem bez Google služeb. Myslím si, že jde o jasný kámen úrazu, ačkoliv jsem si do telefonu nainstaloval vše potřebné. Takto by to nemělo vypadat a smartphone je zkrátka neúplný.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

Moc mě to mrzí, že měl Mate 30 takovou smůlu a podporu od Googlu nedostal. Musím jej totiž pochválit za neotřelý design, který se v záplavě smartphonů neztratí. Vyzdvihuji kvalitu zpracování a plusové body dostává i za voděodolnost IP68. Příjemně mě překvapila i výdrž baterie a perfektní je super rychlé nabíjení a rychlé bezdrátové dobíjení.

Dobrý dojem kazí absence Google služeb a vyšší cena

Displej je výborný a nemám k němu žádné výhrady. Čtečka otisků prstů je sice hůře umístěna, ale je bleskurychlá a přesná. Pohodlné a bezpečné odemykání zaručuje i 3D Face Unlock. Osobně mi ani nevadí výřez v displeji, akorát je škoda, že telefon nedisponuje stereo reproduktory. Kontroverzně působí i dotykové ovládání hlasitosti, na které jsem si nakonec zvykl, ale raději bych uvítal hardwarová tlačítka.

Hardwarová výbava je na té nejvyšší úrovni a výkonu má telefon na rozdávání. Někomu může vadit chybějící 3,5mm audio výstup nebo klasický slot pro microSD kartu. O fotoaparátu toho bylo napsáno již dost, ale abych to nějak shrnul. Hlavní fotoaparát pořizuje kvalitní fotografie za jakýchkoliv podmínek a celá soustava fotoaparátů podává velmi dobré výkony. Celkově se Mate 30 Pro bezesporu řadí k nejlépe fotícím smartphonům na trhu, o něco horších výsledků dosahuje video.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

Operační systém je rychlý a nadstavba EMUI 10 hodně povedená. Prostředí nabízí mnoho funkcí a užitečných nástrojů navíc. Ačkoliv absence služeb Googlu pro „vynalézavé“ uživatele není zásadní problém, pro drtivou většinu spotřebitelů to je ale velká stopka. Pro neúplný smartphone je cena 24 999 Kč hodně sebevědomá.

Pro Huawei je stále trhem číslo jedna Čína, ale v Evropě absenci Google služeb odnesou jen a pouze uživatelé. Mezi největší konkurenty patří bratříček Huawei P30 Pro, OnePlus 7 Pro, Xiaomi Mi Note 10, Samsung Galaxy Note 10+, Galaxy S10+, potažmo Galaxy S20 nebo Apple iPhone 11 Pro Max.

Huawei Mate 30 Pro

huawei mate 30 pro 5g
9.4

DESIGN A ZPRACOVÁNÍ

9.2/10

VÝKON A OPTIMALIZACE

9.4/10

HARDWAROVÁ VÝBAVA

9.5/10

KVALITA FOTOGRAFIÍ A VIDEA

9.6/10

VÝDRŽ BATERIE

9.3/10

Klady

  • atraktivní design, výborné zpracování, voděodolné tělo
  • skvělý displej, Always On
  • velmi výkonný hardware
  • špičkové fotoaparáty, noční fotografie
  • stabilizované video při 4K/60 fps
  • 40W rychlé nabíjení, 27W bezdrátové dobíjení
  • rychlá čtečka otisků prstů, odemykání obličejem
  • Android 10 a EMUI 10

Zápory

  • bez Google služeb
  • vysoká cena
  • chybějící hardwarová tlačítka pro ovládání hlasitosti
  • vyšší hmotnost
  • chybí stereo reproduktory
  • absence 3,5mm audio výstupu
  • pro někoho výřez v displeji a zaoblené hrany
  • nepřítomnost slotu na microSD karty
Autor článku Petr Uhlíř
Petr Uhlíř
Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku