TOPlist

Nákupní rádce: vybíráme nejlepší levné tablety

Žena držící tablet na ilustračním obrázku

V segmentu cenově dostupných tabletů jsou jakákoliv doporučení velmi ošemetná. Při výběru zařízení do pěti tisíc musí být člověk obzvláště obezřetný, neboť výrobců je sice spousta, ale kvalitních výrobků už o poznání méně. Pro nenáročného uživatele či dítě se nicméně nějaký vhodný kandidát pro základní použití najde vždy.

Větší úhlopříčka a rozměry celkově nutí výrobce k šetření na vnitřní výbavě. Jenom tak mohou dosáhnout nízké ceny, které ale padne za oběť takřka vše – od kvality displeje přes rychlost čipsetu až po softwarovou podporu. Nabídka tabletů do 5 tisíc, které můžeme s klidným svědomím doporučit, je poměrně omezená se zaměřuje spíše na jednorázová zařízení, kterých vám v případě ztráty nebude líto.

Mohlo by vás zajímat

Xiaomi Redmi Pad SE

Xiaomi cenově dostupná zařízení zkrátka umí a model Redmi Pad SE není žádnou výjimkou. Čínská společnost opět dokazuje, že kvalitní zařízení nemusí stát měsíční výplatu a že i použitelný tablet si zvládne pořídit prakticky každý.

Cenově dostupný tablet Xiaomi Redmi Pad SE
Xiaomi Redmi Pad SE

Mezi přednosti Xiaomi Redmi Pad SE patří 11″ IPS displej s rozlišením 1 920 × 1 200 pixelů (jemnost 224 ppi) a obnovovací frekvencí 90 Hz, osmijádrový čipset Qualcomm Snapdragon 680, 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti s možností rozšíření o microSD karty o kapacitě až 1 TB.

Cenově dostupný tablet Xiaomi Redmi Pad SE
Xiaomi Redmi Pad SE

Výdrž dostala na starosti baterie s kapacitou 8 000 mAh a podporou 10W nabíjení. Další výbava zahrnuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth, všechny relevantní polohové systémy, čtveřice reproduktorů s Dolby Atmos, 3,5mm audio jack či USB-C. Na zadní straně se nachází fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a clonou f/2, přední selfie kamera dostala parametry 5 Mpx a f/2.2. Nechybí ani relativně nový Android 13.

Xiaomi Redmi Pad SE je dostupný v šedé a zelené barvě za cenu 4 499 Kč.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Korejský gigant se sice primárně soustředí na prémiové tablety, nicméně i v nižších cenových kategoriích má svého reprezentanta, který značce Samsung určitě neudělá ostudu. Samsung Galaxy Tab A7 Lite patří v této cenové hladině mezi favority a jeho nákup rozhodně stojí za zvážení.

Dostupný tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite
Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Samsung Galaxy Tab A7 Lite se pyšní 8,7″ TFT LCD displejem s rozlišením 1 340 × 800 pixelů (jemnost 179 ppi), osmijádrovým čipsetem MediaTek Helio P22T, grafikou PowerVR GE8320, 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti s možností rozšíření o microSD karty až o kapacitě 1 TB.

Přísun energie zajišťuje baterie s kapacitou 5 100 mAh a podporou 15W nabíjení. Ostatní výbava čítá Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, všechny relevantní polohové systémy, stereo reproduktory, 3,5mm audio port, kompas či USB-C. Na zadní straně se nachází 8Mpx fotoaparát, té přední vévodí 2Mpx selfie kamera. Funkci operačního systému zajišťuje Android 11.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite se nabízí v černé a stříbrné variantě, a to za 3 490 Kč.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku