Nákupní rádce: vybíráme nejlepší bezdrátová sluchátka

bezdratova sluchata tws earbuds hadphones daniel romero unsplash

Hudba je nezbytnou součástí života nejednoho člověka. V posledních letech se ale vytrácí tradiční spojenec sluchátek: 3,5mm audio jack. Elegantním řešením jsou bezdráty, které se každým rokem zlepšují co do kvality reprodukce hudby i výdrže na baterii.

Jestli hledáte bezdrátová sluchátka s hlavovým mostem či kompaktnější špunty a pecky, záleží na vašich možnostech, praktických potřebách i dalších preferencích. Mezi bezdrátovými modely lze nalézt jak prémiová řešení za desetitisíce, tak cenově dostupná sluchátka, která rozhodně nezruinují domácí rozpočet, přitom nehrají vůbec špatně.

Bang & Olufsen Beoplay H95

Bang and Olufsen patří v audiu mezi respektované firmy. Beoplay H95 jsou jednou z nejlepších možností, pokud hledáte luxusní provedení s prvotřídní kvalitou zvuku. Hledáte-li to nejlepší, s Bang and Olufsen Beoplay H95 rozhodně nešlápnete vedle.

BangOlufsen Beoplay H95 14

Uzavřená sluchátka s náhlavním mostem se pyšní dvěma titanovými 40mm měniči, impedancí 12 ohmů, citlivostí 101,5 dB/mW a frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz. Integrovaná baterie umožní až 50 hodin používání a nabíjí se skrze USB-C.

Z ostatní výbavy nechybí integrovaný mikrofon, 3,5mm audio jack, Bluetooth 5.1 s podporou kodeků AAC, aptX a SBC či aktivní potlačení hluku.BangOlufsen H95 nahledNepřehlédněte

Recenze Bang & Olufsen Beoplay H95: špičková sluchátka s puncem exkluzivity

Bang & Olufsen BeoPlay H95 lze pořídit v černé barvě za cenu 19 990 Kč.

Apple AirPods Max

Svého zástupce v kategorii prémiových sluchátek s náhlavním mostem má odnedávna také Apple. Ten s AirPods Max vzbudil nejdříve rozpaky i mezi skalními fanoušky, nicméně časem si sluchátka získala uznání jak od příznivců značky, tak z odborných kruhů.

airpods max2
Apple AirPods Max

Uzavřená sluchátka s náhlavním mostem se pyšní dvěma 40mm měniči, impedancí 12 Ohmů a frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz. Integrovaná baterie vydrží až 20 hodin a nabíjí se skrze Lightning.

Z ostatní výbavy nechybí zvukový čip Apple H1, integrovaný mikrofon, Bluetooth 5.0, aktivní potlačení hluku, prostorový zvuk 7.1, Spatial Audio nebo adaptivní ekvalizér.

Apple AirPods Max jsou k dispozici v bílé, černé, růžové, zelené a modré barvě. Stojí 14 990 Kč.

Bang & Olufsen Beoplay EX

Dánská firma Bang and Olufsen nemá mezi sluchátky jen jeden povedený kousek. Beoplay EX jsou pro změnu špuntová, která sice stojí o řád více než konkurence, nicméně svou cenu si bez větších potíží obhájí. Jen těžko seženete povedenější.

BangOlufsen EX recenze 04
Bang & Olufsen Beoplay EX

Bang & Olufsen Beoplay EX vsázejí na 9,2mm měniče, impedanci 32 ohmů, citlivost 108 dB/mW a frekvenční rozsah 20 Hz – 20 kHz. Baterie zvládne přehrávat hudbu až 6 hodin, přičemž v pouzdře se nachází dalších 20 hodin poslechu. Nabíjení probíhá skrze USB-C, nebo bezdrátově.BangOlufsen EX nahled recenzeNepřehlédněte

Recenze sluchátek Bang & Olufsen Beoplay EX: prémiové provedení i cena

Z ostatní výbavy nechybí Bluetooth 5.2 s podporou kodeků AAC, aptX a SBC, aktivní potlačení hluku, integrované mikrofony nebo odolnost proti vodě IP57.

Bang & Olufsen Beoplay EX lze pořídit v černé a pískové barvě, a to za cenu 9 990 Kč.

Sony WH-1000XM5

Japonská společnost Sony má celou řadu velmi povedených bezdrátů pod označením WF a WH. Sony WH-1000XM5 jsou nejnovějším přírůstkem do portfolia, který se tentokrát konečně od minulých generacích liší ve svém vzhledu. Stále se ovšem jedná o špičkový model, který nabízí nekompromisní kvalitu zvuku a prvotřídní aktivní potlačení hluku.

Sony WH 1000XM5 nahled2
Sony WH-1000XM5

Sony WH-1000XM5 se pyšní dvěma 30mm měniči, citlivostí 102 dB/mW či frekvenčním rozsahem 4 Hz až 40 kHz (JEITA) (při Bluetooth připojení ale pouze 20 Hz až 20 kHz). Baterie vydrží přehrávat hudbu až 30 hodin a nabíjení probíhá skrze USB-C.

Z ostatní výbavy nechybí 3,5mm audio jack, NFC pro párování, bezkonkurenční aktivní potlačení hluku, o kterém již padla řeč, integrované mikrofony, virtuální prostorový zvuk nebo Bluetooth 5.2 s podporou kodeků AAC, SBC či LDAC.Sony WH 1000XM5 nahled2Nepřehlédněte

Recenze sluchátek Sony WH-1000XM5: opět to nejlepší

Sony WH-1000XM5 lze pořídit v černé a stříbrné barevné variantě. Sony si za ně řekne 10 599 Kč.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Samsung má mezi bezdrátovými sluchátky řadu artiklů, mezi to nejlepší z Jižní Koreje ale patří Galaxy Buds 2 Pro. Ta nabízí celou řadu pokročilých technologií a zúročují několikaletou snahu korejského giganta mít adekvátní odpověď na Apple AirPods Pro.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro 07
Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Galaxy Buds Pro nabídnou v každém sluchátku 11mm basový měnič a 6,5mm tweeter pro výšky, což dohromady znamená frekvenční pokrytí 20 Hz – 20 kHz. Baterie vydrží přehrávat hudbu až 8 hodin, přičemž v pouzdře se nachází dalších 20 hodin. Nabíjet lze buďto skrze USB-C, případně bezdrátově standardem Qi.

Z ostatní výbavy nechybí Bluetooth 5.3 s podporou kodeků AAC, SBC a SSC včetně přenosu nekomprimovaného 24bitového a prostorového zvuku, aktivní potlačení hluku, odolnost proti vodě podle standardu IPX7 či integrované mikrofony.samsung galaxy buds 2 pro recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy Buds 2 Pro: prémiová sluchátka jen pro vyvolené

Samsung Galaxy Buds 2 Pro lze pořídit v černé, bílé a fialové barvě. A cena? 5 690 Kč.

Apple AirPods 2021

Apple oživil segment bezdrátových sluchátek ve chvíli, kdy do něj vstoupil se svými AirPods. Ta se nejprve stala vysmívanými, nicméně časem se ukázalo, že jde o jedna z nejlepších peckové konstrukce. Třetí generace se nejen snaží legendární status potvrdit, ale také designově navazuje na povedené AirPods Pro.

AirPods recenze 02
Apple AirPods 2021

Jednou z hlavních předností je právě pecková konstrukce, která v současné době není příliš rozšířená, čip Apple H1 nebo snímač tlaku pro ovládání. Baterie zvládne přehrávat hudbu až 6 hodin, přičemž v pouzdře se nachází dalších 24 hodin. K jeho nabíjení lze využít jak Lightning, tak bezdrátové nabíjení.

Mezi další výbavu patří Bluetooth 5.0, odolnost proti vodě v souladu se standardem IPX4, integrované mikrofony, Spatial Audio, adaptivní ekvalizér nebo zesílení zvuku v závislosti na okolí.AirPods recenze 01Nepřehlédněte

Recenze Apple AirPods 2021: evoluce správným směrem

Apple AirPods 2021 jsou dostupná v ikonické bílé barvě za cenu 4 990 Kč.

Sony LinkBuds S

Sony má kromě skvělých modelů s náhlavním mostem také špičkové špunty. Stejně jako v mnoha jiných případech je i v tomto lepší sáhnout po minulé generaci, která nenabídne o nic horší parametry, nicméně cena se snížila natolik, že by byl hřích toho nevyužít.

Sony Linkbuds S nahled
Sony LinkBuds S

O kvalitu zvuku se stará 5mm měnič, jenž by měl přes svou velikost produkovat silné basy a čisté vokály. O aktivní potlačení hluku se stará známý procesor Sony V1. Na baterii vydrží sluchátka hrát až 6 hodin, v pouzdře se dále nachází dalších 14 hodin. To lze nabíjet pomocí USB-C.

Bluetooth ve verzi 5.2 podporuje pásmo 2,4 GHz (2,4000–2,4835 GHz), profily A2DP, AVRCP, HFP, HSP, formáty SBC, AAC a typ ochrany obsahu SCMS-T.

Sony LinkBuds S pořídíte v černé nebo stříbrné barevné variantě za cenu 4 990 Kč.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku