TOPlist

Nákupní rádce: vybíráme nejlepší bezdrátová sluchátka

Výběr z bezdrátových sluchátek

Hudba je nezbytnou součástí života nejednoho člověka. V posledních letech se ale vytrácí tradiční spojenec sluchátek: 3,5mm audio jack. Elegantním řešením jsou bezdráty, které se každým rokem zlepšují co do kvality reprodukce hudby i výdrže na baterii.

Jestli hledáte bezdrátová sluchátka s hlavovým mostem či kompaktnější špunty a pecky, záleží na vašich možnostech, praktických potřebách i dalších preferencích. Mezi bezdrátovými modely lze nalézt jak prémiová řešení za desetitisíce, tak cenově dostupná sluchátka, která rozhodně nezruinují domácí rozpočet, přitom nehrají vůbec špatně.

Bang & Olufsen Beoplay H95

Bang and Olufsen patří v audiu mezi respektované firmy. Beoplay H95 jsou jednou z nejlepších možností, pokud hledáte luxusní provedení s prvotřídní kvalitou zvuku. Hledáte-li to nejlepší, s Bang and Olufsen Beoplay H95 rozhodně nešlápnete vedle.

Bezdrátová sluchátka BangOlufsen Beoplay H95

Uzavřená sluchátka s náhlavním mostem se pyšní dvěma titanovými 40mm měniči, impedancí 12 ohmů, citlivostí 101,5 dB/mW a frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz. Integrovaná baterie umožní až 50 hodin používání a nabíjí se skrze USB-C.

Z ostatní výbavy nechybí integrovaný mikrofon, 3,5mm audio jack, Bluetooth 5.1 s podporou kodeků AAC, aptX a SBC či aktivní potlačení hluku.BangOlufsen H95 nahledNepřehlédněte

Recenze Bang & Olufsen Beoplay H95: špičková sluchátka s puncem exkluzivity

Bang & Olufsen BeoPlay H95 lze pořídit v černé barvě za cenu 23 990 Kč.

Apple AirPods Max

Svého zástupce v kategorii prémiových sluchátek s náhlavním mostem má odnedávna také Apple. Ten s AirPods Max vzbudil nejdříve rozpaky i mezi skalními fanoušky, nicméně časem si sluchátka získala uznání jak od příznivců značky, tak z odborných kruhů.

Sluchátka s náhlavním mostem Apple AirPods Max
Apple AirPods Max

Uzavřená sluchátka s náhlavním mostem se pyšní dvěma 40mm měniči, impedancí 12 Ohmů a frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz. Integrovaná baterie vydrží až 20 hodin a nabíjí se skrze Lightning.

Z ostatní výbavy nechybí zvukový čip Apple H1, integrovaný mikrofon, Bluetooth 5.0, aktivní potlačení hluku, prostorový zvuk 7.1, Spatial Audio nebo adaptivní ekvalizér.

Apple AirPods Max jsou k dispozici v bílé, černé, růžové, zelené a modré barvě. Stojí 13 490 Kč.

Bang & Olufsen Beoplay EX

Dánská firma Bang and Olufsen nemá mezi sluchátky jen jeden povedený kousek. Beoplay EX jsou pro změnu špuntová, která sice stojí o řád více než konkurence, nicméně svou cenu si bez větších potíží obhájí. Jen těžko seženete povedenější.

Bezdrátové špunty BangOlufsen EX
Bang & Olufsen Beoplay EX

Bang & Olufsen Beoplay EX vsázejí na 9,2mm měniče, impedanci 32 ohmů, citlivost 108 dB/mW a frekvenční rozsah 20 Hz – 20 kHz. Baterie zvládne přehrávat hudbu až 6 hodin, přičemž v pouzdře se nachází dalších 20 hodin poslechu. Nabíjení probíhá skrze USB-C, nebo bezdrátově.Bezdrátové špunty BangOlufsen EXNepřehlédněte

Recenze sluchátek Bang & Olufsen Beoplay EX: prémiové provedení i cena

Z ostatní výbavy nechybí Bluetooth 5.2 s podporou kodeků AAC, aptX a SBC, aktivní potlačení hluku, integrované mikrofony nebo odolnost proti vodě IP57.

Bang & Olufsen Beoplay EX lze pořídit v černé a pískové barvě, a to za cenu 9 990 Kč.

Sony WH-1000XM5

Japonská společnost Sony má celou řadu velmi povedených bezdrátů pod označením WF a WH. Sony WH-1000XM5 jsou nejnovějším přírůstkem do portfolia, který se tentokrát konečně od minulých generacích liší ve svém vzhledu. Stále se ovšem jedná o špičkový model, který nabízí nekompromisní kvalitu zvuku a prvotřídní aktivní potlačení hluku.

Bezdrátová sluchátka Sony WH 1000XM5
Sony WH-1000XM5

Sony WH-1000XM5 se pyšní dvěma 30mm měniči, citlivostí 102 dB/mW či frekvenčním rozsahem 4 Hz až 40 kHz (JEITA) (při Bluetooth připojení ale pouze 20 Hz až 20 kHz). Baterie vydrží přehrávat hudbu až 30 hodin a nabíjení probíhá skrze USB-C.

Z ostatní výbavy nechybí 3,5mm audio jack, NFC pro párování, bezkonkurenční aktivní potlačení hluku, o kterém již padla řeč, integrované mikrofony, virtuální prostorový zvuk nebo Bluetooth 5.2 s podporou kodeků AAC, SBC či LDAC.Sony WH 1000XM5 nahled2Nepřehlédněte

Recenze sluchátek Sony WH-1000XM5: opět to nejlepší

Sony WH-1000XM5 lze pořídit v černé a stříbrné barevné variantě. Sony si za ně řekne 9 999 Kč.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Samsung má mezi bezdrátovými sluchátky řadu artiklů, mezi to nejlepší z Jižní Koreje ale patří Galaxy Buds 2 Pro. Ta nabízí celou řadu pokročilých technologií a zúročují několikaletou snahu korejského giganta mít adekvátní odpověď na Apple AirPods Pro.

Bezdrátové špunty Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Galaxy Buds Pro nabídnou v každém sluchátku 11mm basový měnič a 6,5mm tweeter pro výšky, což dohromady znamená frekvenční pokrytí 20 Hz – 20 kHz. Baterie vydrží přehrávat hudbu až 8 hodin, přičemž v pouzdře se nachází dalších 20 hodin. Nabíjet lze buďto skrze USB-C, případně bezdrátově standardem Qi.

Z ostatní výbavy nechybí Bluetooth 5.3 s podporou kodeků AAC, SBC a SSC včetně přenosu nekomprimovaného 24bitového a prostorového zvuku, aktivní potlačení hluku, odolnost proti vodě podle standardu IPX7 či integrované mikrofony.samsung galaxy buds 2 pro recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy Buds 2 Pro: prémiová sluchátka jen pro vyvolené

Samsung Galaxy Buds 2 Pro lze pořídit v černé, bílé a fialové barvě. A cena? 5 690 Kč.

Apple AirPods 2021

Apple oživil segment bezdrátových sluchátek ve chvíli, kdy do něj vstoupil se svými AirPods. Ta se nejprve stala vysmívanými, nicméně časem se ukázalo, že jde o jedna z nejlepších peckové konstrukce. Třetí generace se nejen snaží legendární status potvrdit, ale také designově navazuje na povedené AirPods Pro.

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods 2021
Apple AirPods 2021

Jednou z hlavních předností je právě pecková konstrukce, která v současné době není příliš rozšířená, čip Apple H1 nebo snímač tlaku pro ovládání. Baterie zvládne přehrávat hudbu až 6 hodin, přičemž v pouzdře se nachází dalších 24 hodin. K jeho nabíjení lze využít jak Lightning, tak bezdrátové nabíjení.

Mezi další výbavu patří Bluetooth 5.0, odolnost proti vodě v souladu se standardem IPX4, integrované mikrofony, Spatial Audio, adaptivní ekvalizér nebo zesílení zvuku v závislosti na okolí.AirPods recenze 01Nepřehlédněte

Recenze Apple AirPods 2021: evoluce správným směrem

Apple AirPods 2021 jsou dostupná v ikonické bílé barvě za cenu 4 590 Kč.

Sony WF-1000XM5

Sony má kromě skvělých modelů s náhlavním mostem také špičkové špunty. V tomto případě není důvod nesáhnout po modelu s krkolomným označením WF-1000XM5, který je pokračovatelem legendární řady a opět nabídne to nejlepší, co může japonská značka v rámci špuntových sluchátek nabídnout.

Sluchátka japonského výrobce Sony s názvem WF 1000XM5
Sony WF-1000XM5

Novinkou je Dynamic Driver X s průměrem 8,4 mm, procesor QN2e pro potlačení okolního hluku a nechybí ani V2 procesor pro 24bitové zpracování zvuku. Samozřejmostí je bezztrátový kodek LDAC nebo funkce pro dopočítání ztraceného signálu v reálném čase DSEE Extreme. Najdeme zde ale i další kodeky AAC, SBC nebo LC3. Frekvenční rozsah sahá od 20 Hz do 20 kHz. Při LDAC to má být 20 Hz až 40 kHz.

Bluetooth ve verzi 5.3 a za zmínku stojí také 360 Reality Audio prostorový zvuk se sledováním hlavy. Krytí je zde jen IPX4. Opět zde najdeme také špičkové aktivní potlačení hluku, které patří mezi nejlepší na trhu. Sluchátka samotná zvládnout na svou baterii až 8 hodin provozu, nabíjecí krabička pak nabízí energii na dalších 16 hodin. Celkem se tedy dostanete na 24 hodin.Sony WF 1000XM5 nahledNepřehlédněte

Recenze sluchátek Sony WF-1000XM5: opět na špici ve zvuku i ANC

Sony WF-1000XM5 pořídíte v černé nebo stříbrné barevné variantě za cenu 6 990 Kč.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku