TOPlist

Kontakt, redakce

Provozovatel, fakturační adresa

SMARTmania s.r.o.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1

IČ: 02664569
DIČ: CZ02664569

Provoz tohoto webu je financován výhradně z internetové (bannerové) reklamy a placených (PR) článků.

Redakce

Jiří Hrma
zakladatel, šéfredaktor

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Michael Chrobok
zástupce šéfredaktora

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Jakub Karásek
redaktor

Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích.

Jakub Fišer
redaktor, recenzent

Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Petr Uhlíř
recenzent, video

Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal.

Adam Bělunek
redaktor, recenzent

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Michal Maňák
recenzent

Šťoural, vyléčený rootovač a věčný skeptik, který byl několikrát donucen své definitivní názory pod tíhou argumentů přehodnotit. Zajímají mě věci na baterky i lidský pohon, military pak pasivně ve světě reálném a aktivně v tom virtuálním. Zkrátka někdo, kdo se nechce brát úplně vážně.

David Trlica
recenzent

Nadšenec do mobilních technologií a systému se zeleným robotem. Již několik let informuje čtenáře o novinkách a zajímavostech z různých koutů IT sféry.

Tomáš Krompolc
redaktor

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu.

Marek Bartík
redaktor

Redaktor a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Martin Wagenknecht
testy automobilů

Fanoušek anglického fotbalu, italské kuchyně a německých aut. 

Vratislav Klega
testy automobilů

Milovník automobilů, chytrých hračiček, gadgetů. Analytik každým coulem, který miluje matematiku, fyziku a sociální sítě.

Marek Hajn
redaktor

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

David Skopal
redaktor, recenzent

Redaktor a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

David Preiss
redaktor

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Zdeněk Beran
recenzent

Fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Ruslan Botsyurko
redaktor

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Richard Streit
redaktor

Redaktor, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Tomáš Kápl
recenzent

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

Patrik Svatoš
testy automobilů

Redaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.

Pavel Štrobl
recenzent notebooků

Především IoT vývojář, který má v oblibě moderní technologie a auta. Rád píše recenze na různá zařízení, díky čemuž si je může vyzkoušet. Nemá rád houby a zbytečné složitosti.

Roman Hálek
redaktor

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Michal Javůrek
redaktor

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Martin Duchoslav
korektor článků

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Kromě toho mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu nebo vymýšlení slovních hříček.

Ondřej Zástěra
jazykový poradce

Samorost, hnidopich a škarohlíd, který nešetří ostatní ani sám sebe. Late adopter a alergik na všelijaký korporátní brainwashing. Přemýšlí o funkčním designu, občas vytvoří i vlastní návrh. Zajímá se o kinematografii a potí se u automobilových simulátorů. Nostalgik poznamenaný 90. lety.

Jonáš Wenzl
správce katalogu

„Vkládač“ dat, kterého fascinují moderní technologie. Rád se toulá přírodou, zajímá se o historii a rád chodí po horách, kde žije.

Napište nám

Kontaktní formulář slouží pro zasílání tipů a námětů na články či zaslání vzkazu redakci. Formulář neslouží pro zasílání technických dotazů (řešení problémů s telefonem, pomoc s nastavením Androidu…).

    Vaše jméno

    Váš e-mail

    Předmět

    Vaše zpráva

    Kapitoly článku