Nákupní rádce: vybíráme nejlepší fitness náramky

fitness naramek band lenzil gonsalves unsplash

Fitness náramky jsou možná nejdostupnější kousky chytré technologie, které si můžete pořídit. Kromě zobrazování času a monitoringu pohybových aktivit spousta z nich slouží jako prodloužená ruka chytrého telefonu, ať už ve smyslu zprostředkování notifikací, sledování počasí, nebo třeba realizace mobilních plateb.

V segmentu fitness náramků dominuje několik málo výrobců v čele s Xiaomi a Fitbitem. Svou trochou do mlýna přispívají i Huawei a Honor, nicméně ti tuto kategorii berou spíše doplňkově a příliš se od sebe neliší.

Mohlo by vás zajímat

Xiaomi Mi Band 6 NFC

Čínské Xiaomi největší díru do světa udělalo s fitness náramkem Mi Band. Poslední verze s číslem 6 nejenže upevnila své postavení díky většímu a lepšímu displeji, ale také dostala k dispozici NFC pro bezkontaktní platby, čímž vypálila konkurenci rybník.

Xiaomi Mi Band 6 06
Xiaomi Mi Band 6 NFC

Mezi klíčové parametry patří 1,56″ AMOLED displej s rozlišením 152 × 486 pixelů (jemnost 326 ppi), 2 MB RAM a 32 MB vnitřní paměti. Baterie s kapacitou 125 mAh zajišťuje až 14denní výdrž a nabíjí se skrze magnetickou nabíječku.Xiaomi Mi Band 6 recenzeNepřehlédněte

Recenze Xiaomi Mi Band 6: v hlavní roli větší displej a podpora placení

Z ostatní výbavy nechybí Bluetooth 5.0, senzor pro detekci srdečního tepu, SpO2 a VO2Max, gyroskop, barometr či odolnost proti vodě do tlaku 5 BAR. Silikonové řemínky jsou vyměnitelné, ale s proprietárním mechanismem připevnění.

Jednu ze stěžejních funkcí představuje NFC, které lze využít pro bezkontaktní platby a v Česku funguje s bankami ČSOB a mBank, přičemž využít lze též karty Curve.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi Band 6

Konstrukce

Rozměry: 47,4 × 18,6 × 12,7 mm, hmotnost: 24,3 g, zvýšená odolnost: 5 ATM

Systém, procesor a paměť

Operační systém: vlastní systém, čipset: nezjištěno, RAM: 2 MB, interní paměť: 32 MB

Displej, konektivita a baterie

1,56", AMOLED, rozlišení: 152 × 486 px, NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: ne, GPS: , Baterie: 125 mAh, bezdrátové nabíjení:

Xiaomi Mi Band 6 NFC můžete mít v černé barvě za 1 290 Kč.

Huawei Band 7

Huawei se v oblasti fitness náramků angažuje dlouhodobě a na rozdíl od chytrých telefonů se ho v tomto směru nedotkly žádné sankce ze strany Spojených států. Huawei tak může nabízet konkurenceschopné náramky, které rozhodně stojí za zvážení.

huawei band 7 fitness naramek
Huawei Band 7

Huawei Band 7 je vybaven AMOLED panelem o velikosti 1,47″ s rozlišením 194 × 368 pixelů, snímačem tepové frekvence a senzorem okysličení krve. Dokáže také změřit úroveň stresu, variabilitu srdečního tepu či dechovou frekvenci. Na jedno nabití vydrží až čtrnáct dní.

huawei band 7 naramky
Huawei Band 7

Další výbava zahrnuje Bluetooth 5.0 či odolnost proti vodě 5 BAR. GPS data se přejímají ze spárovaného chytrého telefonu. Operační systém je proprietární.

Hardwarové parametry Huawei Band 7

Konstrukce

Rozměry: 44,35 × 26 × 9,99 mm, hmotnost: 16 g (bez řemínku), zvýšená odolnost: 5 ATM

Systém, procesor a paměť

Operační systém: HarmonyOS, čipset: neuvedeno, RAM: neuvedeno, interní paměť: neuvedeno

Displej, konektivita a baterie

1,47", AMOLED, rozlišení: 194 × 368 px, NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: ne, GPS: , Baterie: 180 mAh, bezdrátové nabíjení:

Huawei Band 7 se prodává v černé, růžové a zelené barvě, a to za cenu 1 290 Kč.

Fitbit Charge 4 (NFC)

Řada Charge patří mezi nejpopulárnější v portfoliu Fitbitu a rozhodně oprávněně. Čtyřka se řadí k tomu nejlepšímu, co může tento segment nabídnout, a kromě přesného a spolehlivého měření přináší i bezkontaktní platby skrze NFC a Fitbit Pay, které fungují také v Česku.

Fitbit Charge 4 (NFC) se pyšní OLED displejem, vestavěnou GPS, Bluetooth modulem, akcelerometrem, výškoměrem, oxymetrem či NFC pro bezkontaktní platby. Baterie s kapacitou 74 mAh umožní až týden provozu. Nechybí ani odolnost proti vodě 5 BAR.fitbit charge 4 recenzeNepřehlédněte

Recenze Fitbit Charge 4: vydrží týden a donutí vás k pohybu

 

Mezi další přednosti patří monitoring tepu, sledování spánku, krokoměr, výpočet kalorií, intervalový trénink, měření rychlosti, vzdálenosti, tempa i vystoupaných pater a záznam trasy.

Hardwarové parametry Fitbit Charge 4 NFC

Konstrukce

Rozměry: 35,8 × 22,7 × 12,5 mm, hmotnost: 26 g, zvýšená odolnost: 5 ATM

Systém, procesor a paměť

Operační systém: vlastní systém, čipset: nezjištěno, RAM: nezjištěno, interní paměť: nezjištěno

Displej, konektivita a baterie

1,36", OLED, rozlišení: 160 × 100 px, NFC: , Bluetooth: 4.0, Wi-Fi: ne, GPS: , Baterie: nezjištěno, bezdrátové nabíjení:

Fitbit Charge 4 (NFC) je dostupný v černé, modré a červené barvě, cena činí 2 990 Kč.

Honor Band 6

Když dojde na fitness náramky, podobají se ty od Huawei a Honoru jako vejce vejci. V našem průvodci jsme dali přednost tomu od Honoru, který na rozdíl od dřívější mateřské společnosti prodává na našem trhu chytré telefony s Google Play, a tak je jeho setrvání v Česku přeci jen o něco jistější.

Pro%c Honor Band 6 rozhodně stojí za zvážení? Nabízí 1,47″ AMOLED displej s rozlišením 368 × 194 pixelů, Bluetooth 5.0, 6osý senzor IMU (akcelerometr, gyroskop), optický snímač srdeční frekvence či baterii s kapacitou 180 mAh, která zajišťuje až dvoutýdenní výdrž na jedno nabití.Honor Band 6 recenzeNepřehlédněte

Recenze Honor Band 6: povedený náramek s minimem kompromisů

Náramek se může pochlubit kompatibilitou s Androidem a iOS. O chod se stará proprietární systém s celou řadou alternativních ciferníků. Řemínky jde případně vyměnit.

Hardwarové parametry Honor Band 6

Konstrukce

Rozměry: 43 × 25,4 × 10,99 mm, hmotnost: 18 g (bez řemínku), zvýšená odolnost: 5 ATM

Systém, procesor a paměť

Operační systém: vlastní systém, čipset: nezjištěno, RAM: nezjištěno, interní paměť: nezjištěno

Displej, konektivita a baterie

1,47", AMOLED, rozlišení: 194 × 368 px, NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: ne, GPS: , Baterie: nezjištěno, bezdrátové nabíjení:

Honor Band 6 lze zakoupit v černé, šedé a růžové barvě. Výrobce si jej cení na 990 Kč.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku