TOPlist

Nákupní rádce: vybíráme nejlepší fitness náramky

Fitness náramek od společnosti Honor na ilustračním obrázku

Fitness náramky jsou možná nejdostupnější kousky chytré technologie, které si můžete pořídit. Kromě zobrazování času a monitoringu pohybových aktivit spousta z nich slouží jako prodloužená ruka chytrého telefonu, ať už ve smyslu zprostředkování notifikací, sledování počasí, nebo třeba realizace mobilních plateb.

V segmentu fitness náramků dominuje několik málo výrobců v čele s Xiaomi a Fitbitem. Svou trochou do mlýna přispívají i Huawei a Honor, nicméně ti tuto kategorii berou spíše doplňkově a příliš se od sebe neliší.

Mohlo by vás zajímat

Xiaomi Smart Band 8

Čínské Xiaomi největší díru do světa udělalo s fitness náramkem Smart Band. Poslední verze s číslem 8 nejenže upevnila své postavení díky většímu a lepšímu displeji, přepracovanému designu a řadě praktických vylepšení, mezi které lze počítat kupříkladu automatickou regulaci jasu. Bohužel jsme tentokrát přišli o bezkontaktní platby skrze NFC.

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 8
Xiaomi Smart Band 8

Mezi klíčové parametry patří 1,62″ AMOLED displej s rozlišením 192 × 490 pixelů (jemnost 326 ppi) a maximální jas až 600 nitů. Baterie s dostatečnou kapacitou zajišťuje až 14denní výdrž a nabíjí se skrze přepracovanou magnetickou nabíječku. Z ostatní výbavy nechybí Bluetooth 5.1, senzor pro detekci srdečního tepu, SpO2 a VO2Max, gyroskop, barometr či odolnost proti vodě do tlaku 5 BAR. Silikonové řemínky jsou vyměnitelné, ale s proprietárním mechanismem připevnění.Chytrý náramek Xiaomi Smart Band na úvodní fotografii recenzeNepřehlédněte

Xiaomi Smart Band 8 recenze: nový design a řada praktických vylepšení

Xiaomi Smart Band 8 můžete mít v černé nebo zlaté barvě za 1 090 Kč.

Huawei Band 8

Huawei se v oblasti fitness náramků angažuje dlouhodobě a na rozdíl od chytrých telefonů se ho v tomto směru nedotkly žádné sankce ze strany Spojených států. Huawei tak může nabízet konkurenceschopné náramky, které rozhodně stojí za zvážení.

Fitness náramek Huawei Band 8
Huawei Band 8

Huawei Band 8 je vybaven AMOLED panelem o velikosti 1,47″ s rozlišením 194 × 368 pixelů, snímačem tepové frekvence a senzorem okysličení krve. Dokáže také změřit úroveň stresu, variabilitu srdečního tepu či dechovou frekvenci. Na jedno nabití vydrží až čtrnáct dní.

Fitness náramek Huawei Band 8
Huawei Band 8

Další výbava zahrnuje Bluetooth 5.0 či odolnost proti vodě 5 BAR. GPS data se přejímají ze spárovaného chytrého telefonu. Operační systém je proprietární.

Huawei Band 8 se prodává v černé, růžové a zelené barvě, a to za cenu 1 390 Kč.

Garmin Vívosmart 5

Svého zástupce mezi fitness náramky má také americká společnost Garmin. Ta konkrétně může nabídnout zájemcům náramek Vívosmart 5, který je malý, lehký a kompaktní, přičemž oplývá celou řadou užitečných senzorů a integrací do známého ekosystému Garminu.

Chytrý náramek Garmin Vivosmart 5
Garmin Vivosmart 5

Garmin Vívosmart 5 se pyšní dotykovým OLED displejem s rozlišením 88 × 154 pixelů, tlačítkem pro ovládání, měření tepové frekvence, monitoringem spánku i dechové frekvence. Samozřejmostí je počítání kroků a spálených kalorií, stejně jako sledování sportu i s GPS polohou, kterou získává z připojeného telefonu. Odolnost náramku je 5 BAR a baterie se chlubí až sedmidenní výdrží.

Garmin Vívosmart 5 je k dispozici v černé, bílé a zelené barvě za cenu 3 229 Kč.

Honor Band 7

Když dojde na fitness náramky, podobají se ty od Huawei a Honoru jako vejce vejci. V našem průvodci jsme dali přednost tomu od Honoru, který na rozdíl od dřívější mateřské společnosti prodává na našem trhu chytré telefony s Google Play, a tak je jeho setrvání v Česku přeci jen o něco jistější.

Pro%c Honor Band 7 rozhodně stojí za zvážení? Nabízí 1,47″ AMOLED displej s rozlišením 368 × 194 pixelů, Bluetooth, 6osý senzor IMU (akcelerometr, gyroskop), optický snímač srdeční frekvence či baterii s dostatečnou výdrží, která zajišťuje až dvoutýdenní výdrž na jedno nabití.

Fitness náramek Honor Band 7
Honor Band 7

Náramek se může pochlubit kompatibilitou s Androidem a iOS. O chod se stará proprietární systém s celou řadou alternativních ciferníků. Řemínky jde případně vyměnit. Honor Band 7 lze zakoupit v černé, stříbrné a růžové barvě. Výrobce si jej cení na 990 Kč.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku