Domů » Bleskovky » DxOMark má nového krále. Jmenuje se Xiaomi Mi 10 Pro

DxOMark má nového krále. Jmenuje se Xiaomi Mi 10 Pro

Dnes byla představena rodina smartphonů Xiaomi Mi 10, která se pyšní atraktivním designem a skvělými hardwarovými parametry. Čínský výrobce u svých novinek vyzdvihuje zejména fotoaparáty, které si nechal předem otestovat u DxOMark a dostalo se mu perfektního hodnocení.

Xiaomi Mi10 02

Testován byl smartphone Xiaomi Mi 10 Pro, který se pyšní čtyřmi kamerami v následující konfiguraci:

  • Primární 108Mpx snímač o velikosti 1/1.33“ s objektivem o světelnosti f/1.69 a optickou stabilizací
  • 12Mpx teleobjektiv s menším přiblížením (ekvivalent 50 mm) a světelností f/2.0
  • 8Mpx teleobjektiv s větším přiblížením (ekvivalent 94 mm) a světelností f/2.0
  • Širokoúhlá kamera s rozlišením 20Mpx a světelností f/2.2

Xiaomi Mi 10 Pro: šikovný univerzál

Tato sestava je papírově velmi univerzální, což redakce DxOMark patřičně ocenila – díky modernějšímu čipsetu Qualcomm Snapdragon 865 a lepšímu vyladění fotoaparátu oproti Xiaomi Mi Note 10 získala novinka v dílčích kategoriích vysokého hodnocení, a se 124 body se usadila na čele fotografického žebříčku.

Testující ocenili dobré detaily (i při přiblížení a u širokoúhlé kamery), přesnou a stabilní expozici, dobré vyvážení bílé, účinnou stabilizaci videa a rychlé a přesné ostření u videa.

Vývojáři Xiaomi by ještě mohli zapracovat na několika drobnostech, občas se prý slévají detaily u ploch, v některých chvílích působí barvy nudně, ve stínech je viditelný šum a ve videu může být patrný omezený dynamický rozsah.

dxo

I přes tyto nedostatky má být Xiaomi Mi 10 Pro podle DxOMark nejlepším fotomobilem, byť se dá počítat, že do hry brzy vstoupí i novinky od Samsungu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Ono to tak asi bude, než otestují Galaxy S20 ULTRA…. No a pak bude chvíli kralovat konečně Samsung… chvíli dokud neotestují Huawei P40 pro….

  2. Dočasného krále, než zaplatí někdo jiný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).