TOPlist

DxOMark má nového krále. Jmenuje se Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi10 02

Dnes byla představena rodina smartphonů Xiaomi Mi 10, která se pyšní atraktivním designem a skvělými hardwarovými parametry. Čínský výrobce u svých novinek vyzdvihuje zejména fotoaparáty, které si nechal předem otestovat u DxOMark a dostalo se mu perfektního hodnocení.

Testován byl smartphone Xiaomi Mi 10 Pro, který se pyšní čtyřmi kamerami v následující konfiguraci:

  • Primární 108Mpx snímač o velikosti 1/1.33“ s objektivem o světelnosti f/1.69 a optickou stabilizací
  • 12Mpx teleobjektiv s menším přiblížením (ekvivalent 50 mm) a světelností f/2.0
  • 8Mpx teleobjektiv s větším přiblížením (ekvivalent 94 mm) a světelností f/2.0
  • Širokoúhlá kamera s rozlišením 20Mpx a světelností f/2.2

Xiaomi Mi 10 Pro: šikovný univerzál

Tato sestava je papírově velmi univerzální, což redakce DxOMark patřičně ocenila – díky modernějšímu čipsetu Qualcomm Snapdragon 865 a lepšímu vyladění fotoaparátu oproti Xiaomi Mi Note 10 získala novinka v dílčích kategoriích vysokého hodnocení, a se 124 body se usadila na čele fotografického žebříčku.

Testující ocenili dobré detaily (i při přiblížení a u širokoúhlé kamery), přesnou a stabilní expozici, dobré vyvážení bílé, účinnou stabilizaci videa a rychlé a přesné ostření u videa.

Vývojáři Xiaomi by ještě mohli zapracovat na několika drobnostech, občas se prý slévají detaily u ploch, v některých chvílích působí barvy nudně, ve stínech je viditelný šum a ve videu může být patrný omezený dynamický rozsah.

dxo

I přes tyto nedostatky má být Xiaomi Mi 10 Pro podle DxOMark nejlepším fotomobilem, byť se dá počítat, že do hry brzy vstoupí i novinky od Samsungu.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku