Domů » Recenze » Huawei P30 Pro recenze: vysoko nastavená laťka

Huawei P30 Pro recenze: vysoko nastavená laťka

O titul nejlepšího smartphonu na trhu soupeří v posledních letech hlavně Samsung, Huawei a Apple. Pokud se zaměříme jen na telefony s operačním systémem Android, jde o bitvu mezi Samsungem a Huawei. Zatímco jihokorejský gigant představil své letošní vlajkové modely na konci února v San Franciscu, v Huawei si odhalení novinek nechali na konec dubna a využil k tomu hlavní město Francie.

Na akci v Paříži byly představeny dva modely – Huawei P30 (test připravujeme) a Huawei P30 Pro. V dnešní recenzi se zaměříme na druhý jmenovaný smartphone, který se na českém trhu začíná prodávat za cenu 22 490 korun. Potvrdí Huawei svoji pozici aktuálního technologického lídra? To prozradí následující řádky.

Huawei P30 Pro: videorecenze

Huawei P30 Pro: recenze

Konstrukce a vzhled Huawei P30 Pro

Konstrukce novinky vsází na osvědčenou kombinaci kovu a skla – kovový je hlavní rám a sklo kryje předek a záda telefonu. Sklo je velmi pěkné na pohled a umožňuje využití bezdrátového nabíjení akumulátoru, ale telefon velmi snadno klouže po hladké podložce. Během testování jsem si musel dávat veliký pozor, protože jednou mi telefon málem omylem sklouznul ze stolu na zem.

Huawei P30 Pro laťku nastavil hodně vysoko
Huawei P30 Pro laťku nastavil hodně vysoko

Jinak ale nemám ke konstrukci těla žádné výtky. S celkovými rozměry 158 × 73,4 × 8,4 milimetrů a hmotností 192 gramů je novinka o něco větší i těžší, než byl předchozí model P20 Pro (recenze).

Huawei P30 Pro recenze

Čelní straně vévodí OLED displej, na který se ještě zaměříme později. Ve kapkovitém výřezu v jeho horní části je umístěna čelní kamera s úctyhodným rozlišením 32 megapixelů a světelností f/2,0. Kamera slouží pro pořizování autoportrétů, a také ji můžete využít pro odemykání telefonu prostřednictvím vašeho obličeje.

Huawei P30 Pro & možnosti zabezpečení

Proti Mate 20 Pro však novinka spoléhá pouze na tuto kameru, a nikoliv na infračervené senzory. Rychlost odemykání je velice dobrá, většinou ani nepostřehnete žádné prodlení. Stačí jenom probudit telefon z pohotovostního stavu a jste hned na domovské obrazovce.

Huawei P30 Pro recenze

Problém nastane až při špatném okolním osvětlení. V těchto situacích si vede lépe Mate 20 Pro. Jeho nevýhodou je ovšem daleko větší výřez v displeji. Rozpoznávání obličeje ale není jediným způsob zabezpečení.

Huawei P30 Pro má ve svém displeji integrovanou čtečku otisků prstů. Jedná se opět jen o optické řešení a nikoliv ultrazvukové, jako nabízí konkurenční Samsung Galaxy S10(+). I tak je ale rychlost čtečky na velmi dobré úrovni. V praxi jsem si většinu času vystačil s odemykáním prostřednictvím obličeje a čtečku otisků jsem využíval pouze ve tmě.

Na mřížku reproduktoru pro telefonní hovory nezůstalo nad displejem žádné místo. Výrobce jej proto umístil přímo pod displej. Nemusíte však mít obavy, že by se umístění podepsalo na nižší hlasitosti. I ve hlučnějším prostředí byla hlasitosti dostatečná a zvuk kvalitní.

Huawei P30 Pro recenze

Spodní hrana těla obsahuje slot pro dvojici karet nanoSIM. Jednu z pozic je možné osadit paměťovou kartou formátu Nano Memory. Dále se na spodku těla nachází datový konektor USB-C a mřížka hlasitého reproduktoru. Jeho zvukový přednes je hlasitý i slušně kvalitní. Zvuk si navíc softwarově upravit díky podpoře Dolby Atmos. Je ale škoda, že se na zvukovém přednesu nepodílí i reproduktor pro telefonní hovory a vše tak zůstává jen na reproduktoru na spodní hraně telefonu.

Pravý bok těla nabízí klasickou kombinaci tlačítka pro spuštění a kolébky pro ovládání hlasitosti. Opačná strana těla je prázdná. Horní strana obsahuje jeden z mikrofonů a okénko infraportu pro dálkové ovládání spotřebičů.

Dostáváme se k designově nejvýraznější části telefonu, což jsou záda. Jejich jasnou dominantou je modul hlavního fotoaparátu, na který se podíváme později. Huawei rád experimentuje s barvami a ani P30 Pro není výjimkou. My jsme konkrétně dostali na test zapůjčenou barevnou variantu Breathing Crystal. Tato verze má boční rámeček vyvedený ve světle modré barvě a záda s perleťovým afektem nabízejí odstíny bílé, zelené, modré a fialové barvy.

huawei p30 pro 15

Díky nápadnému vzhledu zaujme Huawei P30 Pro i toho, kdo se o smartphony příliš nezajímá. Kromě barevné varianty Breathing Crystal jsou k dostání ještě verze Aurora Blue (modrá), Amber Sunrise (červená) a „obyčejná“ černá. Třešničkou na dortu je zvýšená odolnost vůči vodě a prachu (certifikace IP68).

Displej Huawei P30 Pro: špičkový OLED s výřezem

Displej zabírající necelých 90 procent čelní strany má úhlopříčku 6,47 palců a rozlišení 1080 × 2340 pixelů. Výrobce vsadil na OLED panel a jedná se o výbornou volbu. Displej se totiž pyšní výtečnými zobrazovacími vlastnostmi, a to včetně velice dobré čitelnosti i na přímém slunci.

Displej u Huawei P30 Pro nabízí skvělou podívanou
Displej u Huawei P30 Pro nabízí skvělou podívanou

Displej má ve své horní části kapkovitý výřez, ve kterém se ukrývá čelní kamera. Proti předchozímu modelu je výřez výrazně menší. Pokud vám navíc bude vadit, můžete si nechat vykreslovat veškerou grafiku až pod ním. OLED technologie přímo vybízí k využití ambientního režimu displeje, který P30 Pro samozřejmě podporuje. V pohotovostním stavu tak můžete mít na displeji zobrazen aktuální datum, čas, stav akumulátoru a upozornění na zmeškané notifikace. Ambientní režim displeje tak alespoň částečně nahrazuje notifikační diodu, kterou novinka bohužel postrádá.

Výbava a výkon Huawei P30 Pro potěší i nejnáročnější uživatele

Huawei P30 Pro se v oblasti výpočetního výkonu spoléhá na čipset HiSilicon Kirin 980. S tímto čipem jsme se poprvé setkali u loňského Mate 20 Pro, což ale neznamená, že by patřil do starého železa. Jeho osm procesorových jader (2 × Cortex-A76 s taktem 2,6 GHz, 2 × Cortex-A76 s taktem 1,92 GHz a 4 × Cortex-A55 s taktem 1,8 GHz) společně s grafickým akcelerátorem Mali-G76 MP10 stačí i na ty nejnáročnější mobilní aplikace či hry.

Huawei P30 Pro recenze
Huawei P30 Pro recenze

Na trhu budou dvě verze smartphonu. Levnější varianta s cenou 22 499 korun nabízí 6 GB operační paměti a 128GB vnitřní úložiště. Námi testovaná dražší varianta s prodejní cenou 24 999 korun má 8GB RAM a 256GB úložiště.

Hardwarové parametry Huawei P30 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 158 x 73,4 x 8,41 mm, Hmotnost: 192 gramů
Čipset: HiSilicon Kirin 980, octa-core 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,47", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 32 Mpx, f/2.0, HDR, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4200 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Testovaná novinka si nevede špatně ani v oblasti datové konektivity. Samozřejmostí je plná podpora českých LTE pásem, Wi-Fi (standard 802.11 a/b/g/n/ac), Bluetooth ve verzi 5.0 nebo třeba NFC. Potěší také infraport, kterým můžete dálkově ovládat domácí spotřebiče. Výtečná je i podpora geolokačních systémů. P30 Pro si rozumí s GPS, GLONASS, GALILEO, BDS i QZSS. Určení přesné polohy je otázkou několika okamžiků.

Huawei P30 Pro: baterie a výdrž příjemně potěší

Akumulátor ukrytý pod skleněnými zády má kapacitu úctyhodných 4200 mAh, což je výborný předpoklad pro dobrou výdrž. Při běžném používání stačí kapacita akumulátoru bez větších omezení i na dva dny provozu, což je na vlajkový model velice slušná hodnota. I při náročném používání jsem se nemusel obávat, že by mě P30 Pro nechala na holičkách. Jenom pro srovnání – Samsung Galaxy S9 jsem při podobném vytížení musel během dne dobíjet, aby vydržel v provozu do večera.

Huawei P30 Pro je v oblasti výdrže pořádný držák
Huawei P30 Pro je v oblasti výdrže pořádný držák

Kromě dlouhé doby výdrže potěší i velice rychlé nabíjení. Výrobce v základním balení přikládá napájecí adaptér s výkonem 40 wattů. S ním dokážete nabít telefon z prázdného stavu do plna už za hodinu! Již za půl hodiny navíc dokážete nabít akumulátor na 70 %. Samozřejmostí je i podpora rychlého bezdrátového nabíjení (až 15 W). P30 Pro podporuje i reverzní bezdrátové nabíjení. Na záda telefonu tak můžete přiložit třeba hodinky, bezdrátová sluchátka nebo jiný smartphone a P30 Pro slouží jako nabíječka.

Huawei P30 Pro: operační systém a prostředí

Operační systém Android 9 Pie je doplněn o grafické rozhraní EMUI 9.1. Pro majitele smartphonů značky Huawei se nejedná o nic nového. Celé prostředí je pěkně graficky sladěné a je možné jej navíc upravovat prostřednictvím celé řady grafických motivů.

huawei p30 pro 14

Nabídka předinstalovaných aplikací je skromná, což je jedině dobře. Výrobce nechává instalaci dalších aplikací plně v kompetenci zákazníků. Několik programů je v telefonu z výroby, ale jedná se převážně o systémové nástroje nebo aplikace z produkce Googlu.

Zajímavá je možnost ovládání celého telefonu prostřednictvím gest místo klasické trojice tlačítek. Pohyb prstu směrem k levému nebo pravému okraji displeje nahrazuje funkci zpět, pohybem prstu od spodního okraje směrem vzhůru se dostanete na domovskou obrazovku a pokud prst chvíli podržíte, dostanete se do nabídky posledních spuštěných aplikací.

Celková optimalizace systému je na výborné úrovni. Ani jednou jsem se nesetkal s žádným zásekem nebo pádem aplikace. Během testování navíc dorazila i jedna aktualizace, takže je vidět, že výrobce dále pracuje na optimalizaci.

Fotoaparát a video: P30 Pro je nedostižným králem

Nejočekávanějším parametrem testované novinky je jednoznačně fotoaparát. Tomu se již podrobně věnoval kolega Jirka Hrma v samostatném článku, takže v dnešní recenzi si shrneme jen to nejdůležitější.

huawei p30 pro 5

Huawei P30 Pro je vybaven celkem třemi fotoaparáty:

 • Hlavní fotoaparát má rozlišením 40 megapixelů, objektiv se světelností f/1,6 a optickou stabilizaci
 • Širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 20 megapixelů a objektivem se světelností f/2,2
 • Teleobjektiv s rozlišením 8 megapixelů, objektivem se pětinásobným optickým přiblížením, světelností f/3,4 a optickou stabilizací

Testovací snímky včetně přiblížení

Tyto tři fotoaparáty doplňuje ještě ToF senzor, který zaznamenává informace o hloubce snímané scény a samozřejmě nesmí chybět přisvětlující dioda.

huawei p30 pro 13

Aplikace pro focení obsahuje celou řadu snímacích režimů, kde nechybí ani manuální režim. Při pořizování snímků i během záznamu videa můžete přepínat mezi jednotlivými objektivy. P30 Pro disponuje i umělou inteligencí, která rozhodně pracuje daleko lépe než u předchozího modelu P20 Pro.

Jak je to s přiblížením v rozsahu 1,1 až 4,9x ?

Spoustu zábavy si ale užijete s pětinásobným optickým přiblížením, které je velmi kvalitní, či desetinásobným hybridním, které na tom také není vůbec špatně. Občas jsem si při pořizování snímků připadal jako špion – množství detailů, které optika při desetinásobném přiblížení odhaluje je někdy až děsivá a párkrát jsem byl překvapen, co všechno se odehrávalo za okny domů, které jsem fotil z rušných pařížských ulic :-)

Huawei P30 Pro 01 1

Během testování jsem se ale poměrně často dostal do situace, kdy byl na klasické fotografii (1x) objekt příliš daleko, ale při pětinásobném optickém přiblížení už zase až moc blízko. V takových situacích bych ocenil dvojnásobný či trojnásobný optický zoom. Nic takového ale možné není, jelikož čočky nejsou nijak pohyblivé.

Přesto na to Huawei jde chytře. Při přiblížení v rozsahu 1,1x až 2,9x využívá data pouze z hlavního 40Mpx fotoaparátu, kde se díky umělé inteligenci a speciálnímu algoritmu dosahuje lepší kvality, než v případě obyčejného digitálního přiblížení (zjednodušeně se vlastně jedná o „výřez“ ze 40Mpx fotografie. Obdobnou technologii u svých Pixelů využívá také Google.

Od stupně přiblížení 3x po 4,9 už telefon využívá data nejen z hlavního 40Mpx fotoaparátu, ale také z teleobjektivu. Optické přiblížení je ale dostupné jen na 5x. Cokoliv od 5,1 do 10x přiblížení je pak kombinací dat z hlavního a teleobjektivu a teleobjektivu + dopočet dat speciálními algoritmy = hybridní zoom.

Jak jsem už zmiňoval výše, čočky samotné nejsou pohyblivé, takže nelze docílit kontinuálního optického zoomu, ale pouze fixního přiblížení. Výsledná kvalita je velmi slušná, a to dokonce i v horších světelných podmínkách. Tady je vidět, že Huawei při vývoji udělalo obrovský kus práce – ostatně přesvědčit se o tom můžete sami z ukázkových fotografií.

Nepřehlédněte: Test fotoaparátu – takhle fotí Huawei P30 Pro

Kvalita pořízených snímků je jedním slovem perfektní. Huawei P30 Pro je aktuálně nejlépe fotící smartphone na trhu a před konkurencí má značný náskok. Kde novinka konkurenci doslova drtí, je focení ve tmě, kde jsou snímky až neuvěřitelně kvalitní.

Porovnání: klasická fotografie vs. Noční režim

Umělé inteligence se už nemusíte bát

Při testování loňského modelu Huawei P20 Pro (recenze) jsme doporučovali umělou inteligenci nepoužívat. Byla totiž celkem dost agresivní a snímky často upravovala tak, že měly k realitě daleko. A opomenout nesmím ani zbytečně agresivní softwarové doostřování. U Huawei P30 Pro se ale nic takového neděje a už se tedy nemusíte bát nechat AI zapnutou – snímky totiž podle detekovaného typu scény vylepšuje velmi decentně.

Záznam videa: vydařené 4K

Záznam videa probíhá v maximálním rozlišení 4k při frekvenci 30 snímků za sekundu. I pořízená videa se po obrazové stránce řadí na vrchol. Konkurence sice nabízí i dvojnásobnou snímkovací frekvenci při záznamu 4K videa, ale tuto funkci by měla novinka snad brzy získat s některou z následujících aktualizací.

Huawei P30 Pro: 4K camera demo

Při natáčení videí můžete využít některý z nabízených efektů. Ty jsou známé už z modelu Mate 20 Pro a za zmínku stojí zejména dva. V první z efektů telefon v reálném čase analyzuje snímanou scénu a detekované osoby vykreslí barevně, zatímco zbytek scény je černobílý.

Huawei P30 Pro: camera demo - efekty (4k, 30 fps)

V praxi tento efekt funguje překvapivě dobře, ale v některých situacích jsem přeci jen zaznamenal problémy se správnou detekcí postav. Druhý efekt ocení hlavně ti uživatelé, kteří si rádi hrají s hloubkou ostrosti. Na displeji si zvolíte oblast, na kterou má telefon zaostřit a pozadí této oblasti telefon rozostří.

Huawei P30 Pro recenze: závěrečné hodnocení

Huawei P30 Pro je smartphone, u kterého je velmi složité hledat nedostatky. Napadají mě snad jen dva, které stojí za zmínění. Prvním nedostatkem je chybějící notifikační dioda, na kterou zkrátka nezbylo na čelní straně místo. Její funkci alespoň částečně nahrazuje ambientní režim displeje.

Huawei P30 Pro recenze: závěrečné hodnocení

Druhým nedostatkem jsou chybějící stereo reproduktory. Hlasitý reproduktor se sice může pochlubit slušnou kvalitou přednesu, kde je znát i náznak basové složky, ale pokud by výrobce osadil ještě druhý, nebylo by to vůbec na škodu.

Hlavním konkurentem je jednoznačně Samsung Galaxy S10+ (recenze). Ten se může pochlubit podobnou hardwarovou výbavou, špičkovým zpracováním i podobnou konfigurací fotoaparátů. V oblasti kvality fotografií však Huawei vede především v oblasti zoomu a nočního focení, za dobrých světelných podmínek je naopak výsledná kvalita fotek srovnatelná.

huawei p30 pro 12

Oproti Galaxy S10+ mu hraje do karet nižší cena. Apple aktuálně žádný srovnatelný model ve své nabídce nemá. Nejblíže je iPhone XS Max (recenze), který ale v mnoha ohledech ztrácí a nedá se označit za přímého konkurenta. Dalším konkurentem je Google Pixel 3 (XL), který rovněž nabízí špičkovou výbavu a skvělý fotoaparát.

Huawei dokazuje, že aktuálně udává technologický směr. Minimálně co se týče oblasti fotoaparátů ve smartphonech. P30 Pro je důstojný nástupce loňského P20 Pro, po kterém přebírá žezlo krále chytrých telefonů.

Huawei P30 Pro

9.4

Design a zpracování

9.4/10

Výkon a optimalizace

9.4/10

Hardwarová výbava

9.7/10

Kvalita fotografií a videa

9.7/10

Výdrž baterie

9.0/10

Klady (+)

 • atraktivní design, dílenské zpracování
 • špičkový displej, funkce Always On
 • nejlepší fotoaparát na trhu
 • velmi vysoký výkon
 • rychlý a optimalizovaný systém
 • dobrá výdrž a velmi rychlé nabíjení
 • čtečka otisků v displeji
 • přiměřená cena

Zápory (–)

 • absence notifikační diody
 • chybí stereoreproduktory
 • na hladkých plochách snadno klouže
 • bez 3,5mm jacku

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

84 komentářů

 1. Mám jak S10+ tak tento kousek. Výdrž nesrovnatelně lepší u Huawei. Též fotky, resp možnost přiblížit scénu lepší. Samsung má lepší display s vyšším jasem a nesrovnatelně lepší repro. Též mi více sedí One UI, i když nic moc proti EMUI říci nelze. Rychlost v systému subjektivně méně rychlejší u Huawei, intuitivita a logika zase u One UI u Samsungu.

  Celkové zpracování o chlup subjektivně hezčí a dospelejsi, hranatejsi Samsung, Huawei ale zdatně konkuruje.

  Výběr výhradně kvůli foto, doporučuji Huawei. Pokud chce uživatel obecně vyrovnaný a dospělý telefon, raději Samsung.

  • Chybějící stereoreproduktory jsou škoda. Tohle by mělo být u každé vlajkové lodi – stereo. Ono je to docela rozdíl, dívat se na nějaké video s mono, a nebo stereoreproduktorem.
   Fotoaparát – tady Huawei ukazuje ostatním záda.

  • Pouze fotoaparat. Tot vse. Na vlajku hodne slabe.

  • Tak tady je to už hodně o osobních preferencích. Celkově jsem čekal od P30pro více.

  • Problem vsech Huawei je, co z se tu nekolikrat rozebiralo, agresivni zprava ram a jejich upraveneho systemu a ukoncovani aplikaci nebo procesu coz je nezadouci a neomluvitelne.. citace presne yystihujici, co se tu nekolikrat rozebiralo.

   „Fotoaparát je pravdu skvělý a rozměry jsou velmi praktické, baterii hodnotím také kladně.
   No, ale systém si prostě dělá více méně co režim chce. Nastavení je povětšinou strohé a velmi osekané, AOD je velmi velmi základní (už se ovšem naučil i ikony,yay!)

   Telefon se dle mého i poměrně zahřívá, notifikace jsou tragické, systém si prostě rozhodne zabít tu, či onu aplikaci na pozadí, ideálně synchronizační aplikaci pro hodinky a to i po vypnutí všech powersavingů u konkrétních aplikací. Notifikace buď nechodí, jelikož je vyplá aplikace typu messenger, nebo protože systém zabil obslužnou aplikaci hodinek.

   Celkově je to telefon, který chtěl být foťák, ale byl přesvědčen, že chce být mobilem.

   No a půjde tedy z domu.“

  • Zvláštní, že já jsem tu agresivní správu ještě nepocitil…

  • Zvláštní, zrovna minulý týden jsem i zase řešil, jak pracovně, tak u známého. Honor, Huawei, různé aplikace.

   Musíš zkrátka akceptovat, že přesto, že jsi nikdy na vlastní oči neviděl druhou stranu Měsíce, že přesto existuje….

  • Bohuzel, ta sprava pameti je znamy a hodne neprijemny neduh vsech telefonu Huawei. Resil jsem to na nekolika pristrojich znamych – IM zpravy prichazejici po dvou trech hodinach, miznouci notifikace. Nepomohlo nic, vyjimky z uspory baterie, priorizace atd. Nez s tim neco udelaji je Huawei pro me neakceptovatelna znacka. A jelikoz ten problem pretrvava jiz minimalne 2-3 roky, tak to nevypada, ze by se s tim chteli neco delat.

  • uni: To samé ale platí také naopak, takže bohužel. Já na rozdíl od tebe ten telefon od Huawei mám. Vše mi chodí tak jak má.

  • ..take mam oboje a souhlasim, ale u P30 Pro jakozto Photo rady me zarazily dve veci: pri foceni jen pomer stran 4:3 a pokud pouziji 40MPx snimac, tak nemohu vyuzivat ultra/teleobjektiv.. proc tyto zapory nikde neuvadeji nechapu

  • Dobře shrnuto.

  • Dovolím si oponovat s10+ má kvalitnější snímky za dne více reálné.. Huawei je ve předu v nočním focení a v zoom, ale i tak moc se mi snímky u p30 pro nelíbí je to moc umělé.. Ale každý na to může mít jiný pohled….

  • No, on i s10+ ve dne ma sve problemy napriklad velmi caste preexponovani snimku na auto..

  • To iPhone taky napric modely.

  • Nope. iPhone ma ve fotkach problemy hlavne v noci. Jinak preexponovani je tam minimalni. Ale kopej si dal.

  • To neni kopani, to je realita. Ma stejne problemy jako ostatni. Vecerni fotky ani nezminovat, ty jsou jedny z nejhrosich, tam kraluje.

  • Ne Jirko není to kopání…. Můžeš mi ty… vysvětlit proč sem tahas iPhone????

 2. Krome fotoaparatu to je nudna placka o nicem. EMUI to tradicne zabiji, takze pro me nepouzitelne.

 3. *oprava-mírně rychlejší je Huawei

 4. Kdyby to nemělo ten povedený foťák, vůbec by mě tenhle mobil nezajímal.

 5. Jak sem viděl test na G8 od LG tak se může jít P30 Pro s ultrawide a klasickým snímačem jít zahrabat.

  • Pošli link.

  • [odkaz]

   Marques to vystihl docela přesně – LG G8 nevyniká v ničem a neexistuje jediný smysluplný důvod proč ho preferovat před S10 nebo P30. 32bit DAC je argument pro 500 lidí na planetě.

  • Zrovna jsem to sem chtel hodit :D G8 se muze jit zahrabat i oproti S10e, natoz P30 Pro.

  • No, G8 docela zkritizovali:
   * na displeji je bílá s nádechem do modra, celková přesnost barev není dobrá
   * hlasitost je podprůměrná, což je zklamání na vlajkovou loď
   * některé fotografie působí podexponovaně, ztráta detailů ve stínech, zbytečné přeostřování…
   * kapacita baterie klesla oproti předchůdci na 3000 mAh, rychlost nabíjení není působivá…
   Chválil hodně noční režim a širokoúhlý displej + jas displeje a prémiové materiály

  • do modra tahaju vsetky oled displeje nie je to problem len OLED od LG.
   bateria praveze narastla z 3000 na 3500mAh

  • Hmm škoda že LG už nikoho dávno nezajímá, asi k tomu bude i důvod.

 6. Ach jo gsmarena.com a phonearena.com stačí nebo chceš ještě lépe?

  • Konkrétně.

  • Slunce svítí

   xzeit neumí anglicky, tak ho musíš vodit za ručičku jak dítě… on se tak vlastně i chová :-))) Dnes trhá rekordy a refreshuje téměř celý den :-D

  • Chci odkaz na konkrétní článek. To není o angličtině. Kromě toho, další zbytečný tvůj komentář.

  • Slunce svítí

   Tak jako drtivá většina tvých komentářů. Nauč se anglicky a budeš tak schopen pokládat relevantní dotazy do Googlu.

  • Slunce už zalezlo, tak jdi taky spát.

 7. To jsou zase chytré komentáře….hodně slabé, zabijí, nudné apod. Mta to vystihl. Oba jsou špičkové a zaleží kdo co preferuje.

 8. Tento telefon mám od prvního dne jeho prodeje. Měl jsem už dost telefonů, a i když pominu kvalitní fotoaparát tak co se týče baterie, rychlosti nabíjení a doladěnosti systému, tak nemá chybu. Ještě musím zmínit kvalitu natáčení videa a jeho optické stabilizace. Je neuvěřitelné jak stabilizace funguje, i při běhu s telefonem je výsledné video neuvěřitelně klidné a bez jakýchkoliv záškubů.

 9. Slaby jsi, maximálně, ty

 10. Ještě bych dal do mínusu nemožnost natáčet ve 4K s 60fps ale pouze 30fps a že stabilizace funguje pouze u FHD s 30fps nikoliv s 60fps.

  • Při FHD 60 fps je stabilizace plně funkční ;)
   Ale 4K s 60 fps zatím nefunguje, aktualizace je přislíbena, tak uvidíme

  • Na „fotomobil“ mi tohle prijde dost velky minus. Skoda.

 11. Update nikdy nedostane když to cpu nedovolí jak by mohlo, to už by měl i Mate 20 Pro a stále slyším to samé dokola stačí počkat na update přitom je jasné že nebude. Jinak stabilizace není funkci u FHD na 60fps pouze 30fps všude se to uvádí, jinak ostuda když LG umí i 4K se stabilizaci a slavný chuawei nikoliv.

 12. Ty jsi Martine nějaký přemoudřelý, když víš věci, které neví ani výrobce

 13. ? Kde máš napsané že dostane 4K update na 60fps? Nikde a nikdo to neslibuje a jak by mohl když ten Kirin neumí 4K 60fps to jako ho nějak naučí?

 14. [odkaz] stačí? Já myslím že jo ?

 15. Kdy už se konečně přestane uvádět, že má ten či tamten telefon zoom, když ho vůbec nemá! Až budou mít telefony skutečné zoomy, nastane v tom zmatek.

 16. Vratislav Trepeš

  Pane bože za ty prachy a nemá stereo repráky. To se na to můžu. Pro mě podstatná věc

 17. Tak to po roce a něco vypadá na nový mobil. Tohle je jeden z adeptů… Má někdo nějaký jiný tip?

  • To jako fakt reinkarnuješ rok staré téma?

  • Četl jsem si recenzi, ať si přečtu i jiné názory. V úvahu připadá znovu Mate 20 pro, P30 pro a nebo Note 10 +. Teď si říkám, jestli nepockat na s20+ nebo ultra

  • A proč by ti tu měl někdo radit, seš nesvéprávný? Hraješ si tu na odborníka a teď si neumíš vybrat mobil?
   Proč by sis kupoval Mate 20 Pro, když už si ho měl? Tobě solidně hráblo.

  • maq1234: samozřejmě, že si umím vybrat mobil. To ale neznamená, že se nemůžu zeptat i jiných odborníků na tip/názor. Proč bych si kupoval znovu M20pro? Já ho neprodal. Přišel jsem o něj.

  • Kup si Nokii 3310. Ta ti tak odpovídá inteligenčně.

  • maq1234: no být tebou, tak slovo inteligence ani nepoužívám. Jsi úplně mimo. Tady jde krásně vidět, co za individua, které tady jen urážejí, chodí. K tématu nula nula nic a místo toho absolutní nesmysly bez významu.

  • Jasně, ale když tu rozjíždíš urážky a spam ty, tak je to vrchol geniality.

  • Nikdy nerozjizdim urážky. A spamy? Buď se vyjádři k tématu, dej nějaký tip, a nebo táhni…

  • A co kdybys táhl ty? Jak se tu chováš tu ví snad každý pravidelný návštěvník. A teď přilezeš jak zpráskanej pes a budeš tu škemrat o radu?

  • Nejde o radu, jde o tip, názor….který ty, rozmazlene děcko ale nemáš. Já mám s aktuálním stavem trhu docela jasno, ale zajímá mě, co rozumného mi tady někdo napíše. Zatím jenom jeden trapný neregistrovaný nikdo.

  • Tobě nikdo názor psát nebude. Za to, co tu předvádíš si ho nezasloužíš…

  • xzeit: „Nikdy nerozjizdim urážky.“ Lžeš jako když tiskne. Nesčetněkrát jsi začal urážet uniho, bezdůvodně a jen proto, že měl pravdu. Navážet ses začal také naprosto bezdůvodně i do dalších lidí. Tak NELŽI jako to děláš neustále.

  • Jméno*: další individuum bez názoru.

  • xzeit: alespoň nelžu jako ty a umím si vybrat telefon dle sebe a ne podle názoru ostatních. Někdy to zkus…. nelhat a vytvořit si vlastní názor. Je to fajn ;-)

  • Představ si, že já taky nelžu. A taky si představ, že si ten telefon vyberu taky podle sebe 🤣 a určitě ne podle názoru někoho jiného. Já se jen zeptal na názor ostatních ze zvědavosti. Jestli tohle nechápeš,tak je mi tě opravdu líto. Nebo si snad myslíš, že když mi tady někdo napíše, že si mám koupit třeba S10+ tak to udělám? 🤣👍Fakt jsi tak hloupý?

  • xzeit: Hloupý jsi ty, názor nemáš a samozřejmě lžeš.

  • xzeit: Tak sorry, já nevim, ale tipy a rady tu máš možnost slyšet každý den, je otázka, zda jsi opravdu chtěl tip, nebo ses sem přišel klasicky jen hádat.

   Ale pokud chceš tip – tak zde: Nekupovat šroty z Číny – tj Huawei, Xiaomi a další bordel. A pak je to o otázce „mám Mac?“. Pokud ano, vyplatí se uvažovat i o posledních iPhonech Pro, pokud ne, Apple smysl nedává a vybral bych něco od Samsungu, pokud bych chtěl normální displej, tak Pixel od Google či třeba něco od SONY (fanoušek Sony nejsem, ale poslední Xperia vypadá fakt pěkně, plus nemá notche apod). Pokud chceš kompaktní smart za super prachy – můžu jen doporučit Galaxy S10e. Pokud za to chceš dát 30 (což je podle mě zbytečný), tak si počkej, co Samsung představí.

  • Menty: Klasicky jsi zase začal prostě svým stylem, který chce něco vyprovokovat :-) a napsal jsi něco, co je úplně mimo – ,,nebo ses sem přišel klasicky jen hádat.´´

   Ale nechme to stranou a nebuď jak jméno, nebo ten druhý dmnt.

   Displej 6,3 až 7 palců, samozřejmě AMOLED ….resp. vypsal jsem po čem se dívám Mate 20 pro, P30 pro a nebo Note 10 +. Uvažuji, co jam ještě je……marně hledám. Proto se ptám. IP68 povinnost.

   S tím applem sisi dělal legraci? :D

  • Jo….těch 30 to souhlas. Mám k dispozici sice 23 zpátky, ale i tak…každopádně náhradní S7, kterou jsem zapnul po roce a 1/4 je normálně tragedie…..nechápu, jestli to domrvila nejaka aktualizace, nebo co s tím udelali….a to je po HR.

  • „každopádně náhradní S7, kterou jsem zapnul po roce a 1/4 je normálně tragedie…..nechápu, jestli to domrvila nejaka aktualizace, nebo co s tím udelali….a to je po HR.“

   A to ses tu mohl k smrti jeste uhadat s tim, jak je stejne pouzitelna ci dokonce lepsi nez iPhone ze stejne doby pouzivat dneska. Realita je kruta, co?

  • Tak jako iPhone určitě. O tom žádná. Trochu blbě to vyznělo. Asi v porovnání s M20pro, který fičel o po 1 a 1/4 roce jak z praku – jako raketa.

   Prostě když přesedneš z Ferrari 599 GTB do Škody Octavia tak to asi rozdíl je.

  • Kamil Novák

   Tak si kup to co jsi mel a neotravuj.

  • Kamil Novák. Proč píšeš takové srcky?

  • Kamil Novák

   Protoze pro tebe je evidentne zakoupeni spotrebni elektroniky svatek a budes tady zase ctvrt roku kvicet jak podsvince a vsem oznamovat, ze mas novy telefon a jak je nejlepsi a jak sis nejlepe vybral…. LOL

  • Karel Novák: Ach bože, to mi ani nepřipomínej. Když si koupil Mate 20 Pro, tak s ním bylo k nevydržení.

  • Pro tebe je pak svátek mě řešit, co? 🤣👍

  • Kamil Novák

   Spise je mi za tebe casto trapne. Smajliky, infantilni chovani, kvikot….

  • Kamil Novák: A přitom by ses měl stydět hlavně sám za sebe a za ty cypoviny, které tady píšeš :-)

  • Kamil Novák

   Cypoviny… ostravsky dialekt. To vysvetluje vse. Tam je dodnes jednickova Fabia jako vyznamny zivotni cil a spotrebni elektronika luxus. To jsi mel napsat rovnou. Ted uz tvuj handicap chapu v plne mire :D

  • Kamil Novák : já tvůj problém s mozkem taky. A v Opavě máme zase ústav, kde by ti možná pomohli 😊

  • xzeit: A ty píšeš z něj co? Nemáš tam pokoj s unim dohromady?

  • Tak hlavne ze mas to porovnani :) Nebo asi uplne nerozumis slovu tragedie nebo ja uz nevim
   iPhone 7 ze stejneho roku, nebo klidne i iP6S z roku pred jsou naprosto v klidu. Slava uz to samozrejme v porovnani s modernim iPhonem neni, ale jsou dost daleko od „tragedie“.
   Realita je proste svina, zvlast kdyz ti to pak vyvrati ty tvoje lzi, co tu porad meles:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).