TOPlist

Samsung Galaxy S10+ recenze: opět jen to nejlepší

Samsung Galaxy S10 recenze

Představení letošních vlajkových modelů od Samsungu předcházela poctivá dávka zákulisních informací, které postupně unikaly na internet. Už několik týdnů před premiérou bylo jasné, jak budou nové smartphony vypadat a jakou nabídnou výbavu. To ale neubírá nic na faktu, že i v letošním roce se jihokorejský gigant vytáhnul a přichystal si celou řadu vylepšení.

Samsung na tiskové konferenci v San Franciscu představil celkem 5 smartphonů – Galaxy S10e (recenze), S10, S10+, S10 5G a Galaxy Fold. My se v dnešní recenzi zaměříme na model Samsung Galaxy S10+, který se na českém trhu bude prodávat za cenu od 25 999 korun včetně DPH.

Video recenze Samsung Galaxy S10+

Design Samsung Galaxy S10+: ve šlépějích předchůdců

Samsung už několik let vsází u svých vlajkových modelů na konstrukci tvořenou převážně kovem a sklem. Stejný postup zvolil výrobce i v případě testované novinky. Základem je opět kovový rám, respektive slitina odolná vůči poškrábání, předek i záda kryje odolné sklo. Konkrétně na přední straně je využito sklo Gorilla Glass šesté generace, záda jsou kryta o generaci starším sklem.

Samsung Galaxy S10 recenze
Samsung Galaxy S10+

Celkové rozměry těla se zastavily na hodnotách 157,6 × 74,1 × 7,8 milimetrů, hmotnost je 175 gramů, nicméně pocitově Galaxy S10 působí mnohem lehčím dojmem. Zejména tloušťka zařízení je velmi příjemná a když telefon poprvé vezmete do ruky, rozhodně vás překvapí. Galaxy S10+ se díky tomu v ruce drží velmi dobře, a i když mají skleněná záda protiskluzovou úpravu, občas úchop není úplně jistý a telefon může mít tendenci z ruky vyklouzávat. Dobrým pomocníkem je v tomto případě ochranné pouzdro.

Samsung Galaxy S10 recenze

Zabezpečení Samsung Galaxy S10+ na mnoho způsobů

Drtivou většinu čelní strany zabírá displej, na který se podrobněji zaměříme v následující kapitole. V pravém horním rohu je v displeji oválný otvor, ve kterém se schovává dvojice čelních kamer. První z nich má rozlišení 10 megapixelů a světelnost f/1,9. Druhá má nižší rozlišení 8 megapixelů a horší světelnost f/2,2, ale zase nabízí širší úhel záběru (90 °). V úzkém horním rámečku se nachází ještě reproduktor pro telefonní hovory.

Samsung Galaxy S10 recenze
Displej u Galaxy S10+ nabízí fantastickou podívanou

Kromě pořizování selfies slouží dvojice kamerek na čelní straně (obě s autofocusem) i pro rozpoznávání uživatele a odemykání telefonu. V tomto ohledu dříve Samsung za konkurencí spíše zaostával, a proto pro mě bylo velmi příjemným překvapením, že se v rychlosti i přesnosti rozpoznávání na konkurenci dotáhl.

Huawei je sice v tomto ohledu ještě o něco dále, ale ani S10+ na tom není špatně. Během dne se telefon odemkl v podstatě ihned, během horších světelných podmínek už nebyla úspěšnost stoprocentní. Rozpoznávání uživatele indikují světelné efekty displeje kolem otvoru pro čelní kamerky, což vypadá velmi pěkně. Jen škoda, že se zapomnělo na notifikační diodu, ale v kuloárech se šušká, že by Samsung v budoucnu mohl pro notifikování využívat barevných efektů v oblasti duální selfie kamery, a jako náhrada už teď poslouží funkce Always On… i když, dioda je dioda.

Samsung Galaxy S10+ a odemykání pomocí ultrazvukové čtečky otisků prstů
Samsung Galaxy S10+ a odemykání pomocí ultrazvukové čtečky otisků prstů

Druhým způsobem zabezpečení je ultrazvuková čtečka otisků prstů. Ta je integrovaná přímo do displeje (konkrétně do jeho spodní části) a i v tomto případě se můžete těšit na velmi slušnou rychlost a přesnost odemykání. Funkci čtečky mohou ovlivňovat různé ochranné fólie nebo třeba tvrzená skla.

Tip: stáhněte si vtipné tapety pro váš Galaxy S10/S10+, které využívají výřezu v displeji :-)

Z výroby je na celé čelní straně nalepena ochranná fólie, se kterou nemá ultrazvuková čtečka žádný problém. Jednoduše stačí prst přiložit na vyznačený prostor (není potřeba nijak tlačit a ani není nutné zobrazovací panel aktivovat skrze tlačítko Power). Pokud máte aktivní funkci Always On, uvidíte na displeji pro ulehčení malý symbol otisku, na který se prst přikládá.

Během testování jsme vyzkoušeli například odemykání telefonu mokrými prsty a telefon otisk bez potíží rozpoznal (a věřte mi, že například ve fitku tohle se zpocenými prsty opravdu oceníte). Ultrazvuková čtečka má oproti té klasické výhodu v tom, že přesně a spolehlivě funguje při vysokých i nízkých teplotách. Na druhou stranu je oproti běžným čtečkám nepatrně pomalejší, ale rozdíl není nijak závratný a celkově jsem byl s funkčností ultrazvukové čtečky nadmíru spokojený.

Pravý bok těla obsahuje jediné tlačítko sloužící pro spuštění telefonu. Kolébka pro ovládání hlasitosti společně s klávesou pro vyvolání hlasového asistenta Bixby jsou na levém boku. Tlačítko pro Bixby se naštěstí dá přenastavit i pro spouštění libovolné jiné aplikace, což čeští zákazníci ocení, protože tento asistent je zatím i nadále jen v angličtině.

Dolní hrana obsahuje datový konektor USB-C, mřížku hlasitého reproduktoru a vítáme i 3,5mm konektor jack pro připojení sluchátek. Na horní hraně těla sídlí kombinovaný slot pro dvojici karet nanoSIM a paměťovou kartu microSD. V balení dostanete spolu s telefonem u špuntová sluchátka značky AKG, která hrají opravdu dobře. Hlasitému reproduktoru pomáhá při přednesu i reproduktor pro telefonní hovory a výsledkem je kvalitní zvukové podání.

Přesto, že se výrobce nijak příliš nechlubí zvukovým výstupem telefonu, si vede novinka opravdu velmi dobře. Vyzkoušeli jsme poslech hudby i se sluchátky s vyšší impedancí (konkrétně AKG K240 Mk II) a smartphone nejen že dokázal hrát velmi kvalitně, ale zároveň i velmi nahlas. Rozdíl je znatelný hlavně při srovnání s loňským Galaxy S9, kde je kvalita sluchátkového výstupu slyšitelně horší. Na své si tak přijdou i náročnější posluchači hudby.

Záda hrající všemi barvami

Záda Galaxy S10+ mohou mít několik barevných variant. Na českém trhu se setkáte s černou, zelenou a bílou verzí. Právě posledně jmenovanou barevnou variantu jsme měli na test zapůjčenou my. Nejedná se však o čistě bílou barvu. Záda tvoří několik vrstev a vytváří dojem perleťového efektu. V tomto případě je znát lehký nádech do červené a žluté. Stejné provedení zad měl například smartphone HTC U11 (recenze).

Zadní strana u námi testované varianty Galaxy S10+ vytváří při dopadání světla zajímavé barevné přechody
Zadní strana u námi testované varianty Galaxy S10+ vytváří při dopadání světla zajímavé barevné přechody

Dražší varianty Galaxy S10+ vybavené vnitřním úložištěm s kapacitou 512 GB a 1 TB a 12 GB RAM mají záda dokonce vyrobená z odolné keramiky. Za tyto varianty si však poměrně značně připlatíte.

Jednoznačnou dominantou zad je modul se třemi fotoaparáty. Na ty se podrobně zaměříme ještě později. Na tomto místě se však sluší zmínit, že modul není v jedná rovině se zbytkem zad, ale je lehce vystouplý. Naštěstí se nejedná o nic hrozného, ale i tak si raději dávejte pozor, kam telefon zrovna pokládáte. V těsné blízkosti modulu fotoaparátů je umístěna přisvětlující dioda a pro Samsung typický senzor úrovně okysličení krve a srdečního tepu.

Díky stupni krytí IP68 se Galaxy S10+ nebojí prachu ani vody
Díky stupni krytí IP68 se Galaxy S10+ nebojí prachu ani vody

Po konstrukční stránce nemám k Samsungu Galaxy S10+ žádné výtky. Tělo je špičkově zpracované, pevné a dobře padne do ruky. Nezapomnělo se ani na zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu – novinka splňuje certifikaci IP68, takže prachu a vody se nemusíte obávat. Výrobce garantuje, že telefon vydrží ve vodě v hloubce 1,5 metru po dobu 30 minut.

Displej: Dynamic AMOLED s vysokým jasem

Samsung je v současnosti jednička mezi displeji u smartphonů. Už předchozí generace vlajkových modelů se pyšnily výtečnými zobrazovacími vlastnostmi a novinka si ještě zase o něco polepšila. Panel nazvaný Infinity-O má úhlopříčku 6,4 palce a nativní rozlišení 1440 × 3040 pixelů. Jako výchozí je ale v systému kvůli nižší energetické náročnosti nastavené Full HD+ rozlišení, což pro běžné používání naprosto dostačuje a obraz je stále pěkně jemný.

Displej zabírá 93,1 % čelní strany, takže boční rámečky jsou opravdu minimální. Barevné podání je jedním slovem prvotřídní. Výborné jsou samozřejmě i pozorovací úhly nebo čitelnost. V tomto případě má displej jas až 1200 nitů, což oceníte zejména při používání smartphonu na přímém slunci. Dynamic AMOLED panel se dále pyšní podporou standardu HDR10+.

Samsung Galaxy S10+ nedostal do výbavy notifikační diodu. Její roli by ale mohla alespoň částečně zastat funkce Always On. Po její aktivaci budou i v pohotovostním stavu na displeji zobrazena upozornění na zmeškané notifikace (včetně aplikací třetích stran), datum, čas a případně i další informace.

Funkce Always On na Galaxy S10+
Funkce Always On na Galaxy S10+

Součástí displeje je již zmiňovaná ultrazvuková čtečka otisků prstů. Kvůli ní by mohly nastat problémy s některými ochrannými fóliemi nebo tvrzenými skly s větší tloušťkou, než 0,2 mm (více informací). Potěší ale, že přímo z výroby je na displeji nalepena ochranná fólie.

Výbava a výkon: Galaxy S10+ stačí na všechno

O dostatek výpočetního výkonu se stará nový čipset Exynos 9820. Tento čip disponuje celkem osmi procesorovými jádry (2 × Mongoose M4 s taktem 2,73 GHz, 2 × Cortex-A75 s taktem 2,31 GHz a 4 × Cortex-A55 s taktem 1,95 GHz) a grafickým jádrem Mali-G76 MP12. Ve výbavě čipsetu nechybí ani neurální čip, který se mimo jiné stará o distribuci výpočetního výkonu na základě zvyklostí uživatele.

Samsung Galaxy S10 recenze

Výpočetní výkon Galaxy S10+ bez potíží vystačí snad na vše. Díky dostatečně dimenzovanému chlazení se čipset nezalekne ani náročných mobilních her nebo aplikací. Jak se už u Samsungu dobrým zvykem, tak tato novinka podporuje počítačový režim DeX a ani v tomto módu byste neměli zaznamenat nedostatek výpočetního výkonu.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy S10+

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 11, čipset: Exynos 9820, octa-core, 2× 2,7 GHz Mongoose M4 + 2× 2,3 GHz Cortex-A75 + 4× 1,9 GHz Cortex-A55, GPU: Mali-G76 MP12, RAM: 8/12 GB, interní paměť: 128/512/1024 GB, pam. karta:
Rozměry: 157,6 × 74,1 × 7,8 mm, hmotnost: 175 g, zvýšená odolnost: IP68

Displej, konektivita a baterie

6,4", Dynamic AMOLED, rozlišení: Quad HD+, 1440 × 3040 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 4100 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 12 Mpx, f/1.5-2.4, 26mm, 1/2.55", 1.4µm, PDAF, OIS, druhý: 12 Mpx, teleobjektiv, f/2.4, 52mm, 1/3.6", 1.0µm, AF, OIS, 2x optický zoom, třetí: 16 Mpx, širokoúhlý, f/2.2, 12mm, 1/3.1", 1.0µm, super stabilní video, selfie kamera: 10 + 8 Mpx, f/1.9 + f/2.2, 4K video

Operační paměť má u našeho kousku kapacitu 8 GB, do vnitřního úložiště je možné uložit 128 GB dat a další prostor lze získat dokoupením paměťové karty formátu microSD. Na trhu budou k dostání ještě dražší verze. Varianta s 512GB úložištěm se bude prodávat za 32 499 korun a na vrcholnou verzi s 12 GB RAM a 1TB úložištěm si budete muset připravit dokonce 41 999 korun včetně DPH.

Samsung Galaxy S10 recenze

Datové konektivitě Galaxy S10+ není co vytknout. Telefon nabízí dvoupásmovou Wi-Fi (standard Wi-Fi 6, tedy 802.11 a/b/g/n/ac/ax), Bluetooth 5.0, kompletní podporu českých LTE pásem a nesmí samozřejmě chybět ani NFC. Pro rychlé a přesné určení polohy využívá smartphone systémy GPS, GLONASS, BDS a GALILEO. Pokud vás zajímá, jaké jsou rozdíly ve výbavě mezi Samsungem Galaxy S10+, Galaxy S10 a Galaxy S10e, mrkněte se na naše srovnání. Recenzi Samsungu Galaxy S10e si můžete přečíst zde.

Baterie a výdrž Galaxy S10: bezdrátové nabíjení v obou směrech

Uvnitř těla se ukrývá akumulátor s kapacitou úctyhodných 4100 mAh. S touto porcí energie vydrží telefon bez potíží hospodařit celý den, a to i v případě náročného nasazení. Při střídmějším využívání není problém dosáhnout dokonce na dva dny výdrže.

Baterie a výdrž Galaxy S10

Na čem si dal Samsung záležet, jsou možnosti dobíjení. To může probíhat buď skrze port USB-C nebo bezdrátově. S dodávaným napájecím adaptérem o výkonu 15 wattů je nabití telefonu z prázdného stavu do plna otázkou zhruba hodiny a půl, což není špatná hodnota. Rychlost bezdrátového nabíjení jsme bohužel neotestovali, ale i to by mělo být podle výrobce rychlé.

Galaxy S10+ nabízí dokonce i reverzní bezdrátové nabíjení. Po jeho aktivaci můžete na záda telefonu přiložit kompatibilní zařízení, které se začne nabíjet. Využít to můžete například pro nabíjení kamarádova telefonu a své využití najde tato funkce třeba s novými bezdrátovými sluchátky Samsung Galaxy Buds.

Operační systém: jednoduchý koláč a One UI

Operační systém Android 9.0 Pie je dle zvyku výrobce doplněný o grafickou nadstavbu. V tomto případě se jedná o nadstavbu nesoucí označení One UI a setkat se s ní mohli již majitelé loňské generace vlajkových modelů po nedávné aktualizaci.

Samsung Galaxy S10 recenze

Celý vzhled prostředí se proti předchozím létům značně zjednodušil a musíme uznat, že se jedná o změnu k lepšímu. Systém už nepůsobí jako omalovánky a z výroby není ani doplněný o hromadu neužitečných aplikací. Ve výbavě nové Galaxy S10+ najdete jen užitečné systémové nástroje a několik aplikací z produkce Googlu.

Proměnou prošla i nabídka nastavení, která se také nese v duchu jednoduchosti. S nalezením požadované položky nastavení vám dopomůže vyhledávací lišta. Systém disponuje několika vylepšeními prosti čistému Androidu. Jednou z funkcí je například skrytí otvoru s čelními fotoaparáty. Systémové prostředí si můžete nechat vykreslovat tak, že začíná až pod tímto otvorem.

Další vítanou funkcí je tzv. „Noční režim“. Po jeho aktivaci se celé prostředí přepne ze standardních světlých barev do odstínů černé. Kromě nižší únavy očí má tento mód i příznivý vliv na výdrž akumulátoru.

Optimalizace celého prostředí je výborná. A příkladné je rovněž uzpůsobení pro ovládání jednou rukou – v tomto prostředí One UI doslova exceluje.

Přímo do systému je integrována peněženka na kryptoměny. Ta slouží nejen k ukládání virtuálních měn (Bitcoin, Ethereum, ERC20 a Bitcoin Cash), ale také k ukládání veřejných a soukromých klíčů a podpisů transakcí. Peněženka funguje i offline, účty v ní vytvořené jsou uloženy v blockchainové síti s kompletní anonymitou.

Galaxy S10+: fotoaparát a záznam videa

Fotoaparát je jednou z největších novinek a zároveň i lákadel testované novinky. Tvoří jej celkem tři snímače s následujícími specifikacemi:

  • Hlavní fotoaparát s autofocusem má rozlišení 12Mpx, je opticky stabilizovaný a tvoří jej optika s úhlem záběru 77° a proměnlivou clonou mezi f/1.5 a f/2.4.
  • Sekundární 12Mpx kamerka s autofocusem slouží pro dvojnásobné bezztrátové přiblížení, je rovněž opticky stabilizovaná a zabírá úhel 45° při světelnosti f/2.4.
  • Poslední v partě je ultraširokoúhlý fotoaparát s rozlišením 16 Mpx, úhlem záběru 123° a světelností objektivu f/2.2, avšak bez automatického ostření (fixní focus), což při focení krajinek nevadí, ale u snímků detailů už to může být problém.

Samsung Galaxy S10 test fotoaparátu

Hlavní fotoaparát disponuje technologií DualPixel, která zaručuje velmi rychlé a spolehlivé automatické zaostřování. Proměnlivá clona se v automatickém režimu upravuje podle aktuálně snímané scény a samozřejmě dle úrovně osvětlení. Ruční přepínání je možné jen v manuální režimu.

Pokud fotíte širokoúhlým objektivem (0,5x), doporučuji v nastavení fotoaparátu zapnout korekci soudkovitého zkreslení (Nastavení fotoaparátu – Uložit možnosti – Oprava ultra širokoúhlého tvaru), snímky pak vypadají ještě o něco lépe a objekty na okrajích nejsou tak „ohnuté“, jako když je korekce vypnutá. Fotoaparát má k dispozici přisvětlovací diodu, kterou oceníte zejména při focení ve tmě nebo může posloužit i jako svítilna.

Takhle vypadá aplikace pro focení na Galaxy S10
Takhle vypadá aplikace pro focení na Galaxy S10+

Aplikace pro obsluhu fotoaparátu skýtá opravdu velmi rozsáhlé možnosti. V automatickém režimu můžete využít služeb umělé inteligence, která dokáže rozpoznat až 30 různých druhů scény a podle toho upravit parametry snímání. V praxi si vede umělá inteligence opravdu velmi dobře a rozpoznává scény velmi rychle, a i poměrně přesně. Pokud o tuto službu nestojíte, můžete ji samozřejmě vypnout.

Pro zkušené uživatele je určen režim s názvem Pro. V něm si můžete ručně upravit hodnotu citlivosti ISO, čas závěrky, clonu, vyvážení bílé atd.

Super noční režim je zatím spíše jen do počtu

Samsung v propagačních materiálech lákal na Super Night Shot režim, který při focení z ruky pořizuje v časovém rozmezí 2 až 3 vteřin 7 snímků s různou expozicí (pokud máte telefon na stativu, pořídí jich až 17 v rozmezí 30 až 40 vteřin). Tak nějak jsem očekával, že tento režim, podobně jako u Huawei, bude mít samostatnou položku v módech focení. Tady byste jej ale hledali marně.

Aktualizováno 17. dubna: Samsung by měl vydat novou aktualizaci, která Super Noční režim zpřístupní jako samostatnou položku v režimech focení.

Super Night Shot je totiž součástí scén, které automaticky detekuje software (Optimalizátor scény). A ten jej bohužel detekuje pouze při focení ve velmi špatném světle, takže pokud se rozhodnete, že chcete tento mód použít i při jiném typu scény, jednoduše máte smůlu.

A jak vlastně poznáte, že fotíte v Super Night Shot módu? Tím jsme se v redakci chvíli trápili, než jsme přišli na to, jak to Samsung vlastně zamýšlel. Kdykoliv totiž zaberete třeba svítící město, v detektoru scény se objeví ikonka měsíčku. To ale není Super Night Shot, to je obyčejný Noční režim, který vyfotí pouze jeden snímek. Super Night Shot značí druhá ikonka měsíčku, která je doplněna třemi malými hvězdičkami (v tom aby se čert vyznal).

Bohužel, nasimulovat podmínky, aby telefon fotil v Super Night Shot módu, bylo dost obtížné (čtěte nemožné). Vždy bylo potřeba zabrat velmi špatně osvětlenou scénu, například na noční ulici či město nemáte šanci tento režim aktivovat, tam Optimalizátor scény vždy použije klasický Noční režim. Vidět je to na následující ukázce – až na takto „hnusném“ a špatně osvětleném záběru se Super Night Shot aktivoval, ale k čemu by někdo proboha fotil tohle?

Příliš tomuto kroku nerozumím – mnohem lepší by bylo, kdyby si uživatel tento režim mohl vybírat sám kdykoliv jej potřebuje (třeba právě na to svítící město či ulici, kde by to přišlo maximálně vhod), tak doufejme, že tohle Samsung opraví v některé z dalších softwarových aktualizací. Ze Super Night Shot režimu mám tedy zatím dost rozporuplné pocity; tam, kde bych jej využil jej použít nemohu, a u snímků, kde mi jej Optimalizátor scény aktivoval, je kvalita dost průměrná.

Líbí se vám tahle fotka? Nám také. Tu jsme však vyfotili s Huawei Mate 20 Pro. Samsung Galaxy S10e vám při tomto typu scény Super Night Shot jednoduše nenabídne (přitom by se to přímo nabízelo), jelikož jej detekuje na obyčejný Noční režim, kdy se vyfotí pouze jeden snímek, nikoliv více s rozdílnou expozicí.

Na závěr dodáme, že jsme telefon testovali s prodejní verzí softwaru s číslem G975FXXU1ASBA. Doufejme tedy, že tento nešvar vývojáři ze Samsungu v některé z dalších aktualizací napraví.

Samsung Galaxy S10+ se kvalitou pořízených fotografií řadí na špičku. O prvenství se bude prát s konkurenčním Huawei P20 Pro a Huawei Mate 20 Pro.

Tip: snímky v plném rozlišení si můžete zobrazit či stáhnout zde

Fotografiím se nedá vytknout snad nic. Pořízené snímky mají pěkně vykreslené detaily, barevné podání odpovídá realitě a šum je neznatelný. Potěší rovněž široký dynamický rozsah, kde si můžete vypomoci režimem HDR. Samotnou kapitolou je kvalita fotografií pořízených ve tmě. I v tomto ohledu se Galaxy S10+ řadí ke špičce. Na snímcích se již projevuje digitální šum, ale jinak je celková kvalita výborná.

Aktualizováno 24. 9. 2019: Samsung pro řadu Galaxy S10 uvolnil velkou aktualizaci, která přidává řadu vylepšení pro fotoaparát, se kterou původně přišla novější řada Galaxy Note 10.

Zmínit se musím i o dvojici čelních kamer. Primární má rozlišení 10 megapixelů a světelnost f/1.9, sekundární 8megapixelová kamerka má lehce horší světelnost f/2.2, ale nabízí širší úhel záběru. Kvalita čelních kamer předurčuje Galaxy S10+ pro příznivce selfie. Na trhu budete aktuálně těžko hledat smartphone, který má kvalitnější čelní kameru.

Záznam videa zvládá novinka v maximálním rozlišení 4K při frekvenci 60 snímků za sekundu. Při této snímkovací frekvenci však není dostupná stabilizace obrazu. Té se dočkáte až při snížení frekvence na polovinu. Zároveň poté můžete nahrávat videa i v režimu HDR, což je velmi příjemná novinka.

Kvalita videa je samozřejmě špičková. Po obrazové stránce se nedá videím nic vytknout a v praxi mě potěšilo i velmi rychlé přeostřování a účinná stabilizace obrazu. Během záznamu videa lze přepínat mezi všemi třemi objektivy. Přepínání je většinou celkem plynulé, ale občas by mohlo být přeci jen o něco rychlejší. To by ale mohl výrobce ještě doladit aktualizací firmwaru.

Jak už je u vlajkových modelů skoro samozřejmostí, i testovaná novinka pochopitelně zvládá záznam v superpomalém režimu. Proti předchozí generaci se dočkáte dvakrát delšího času zpomalení. S frekvencí 960 snímků zvládá telefon nahrávat 0,4 sekundy. Omezení však zůstala – opět se musíte spokojit s rozlišením HD a musíte také počítat s náročností na intenzitu okolního světla.

Zadní snímač (jako první na světě) umožňuje nahrávat video i v HDR10+. Níže si můžete ověřit (pokud vaše zařízení umí zobrazit HDR obsah) kvalitu těchto videí ve dne i v noci.

Samsung Galaxy S10+ recenze: závěrečné hodnocení

Mezi klíčové vlastnosti nového Samsung Galaxy S10+ patří jednoznačně výtečné zpracování, špičkový displej, vysoký výkon, skvělá výdrž, kvalitní zvukový výstup a široké možnosti zabezpečení. Možná vůbec největší lákadlem budou fotoaparáty. Trojice senzorů na zádech patří aktuálně k tomu nejlepšímu, s čím se můžete mezi smartphony setkat a zahanbit se nenechá ani dvojice čelních kamerek.

Samsung Galaxy S10+ recenze
Samsung Galaxy S10+ recenze

Výrazná negativa telefon nemá a skvělé výsledky podává také fotoaparát, i když je velká škoda, že zatím není možné využívat režim Super Night Shot. Drobnou vadou na kráse by mohla být třeba chybějící notifikační dioda a někomu může vadit otvor pro čelní kamery, který se však dá softwarově skrýt. Další nedostatky se nám nepodařilo nalézt.

Barvy Cena včetně DPH
Galaxy S10 128 GB černá, bílá, zelená 23 499 Kč
Galaxy S10 512 GB černá, bílá, zelená 29 999 Kč
Galaxy S10+ 128 GB černá, bílá, zelená 25 999 Kč
Galaxy S10+ 512 GB keramická černá, keramická bílá 32 499 Kč
Galaxy S10+ 1 TB keramická černá, keramická bílá 41 999 Kč
  • Samsung Galaxy S10+ můžete zakoupit například na Alza.cz

Hlavním konkurentem bude smartphone Huawei Mate 20 Pro (recenze). Ten láká na podobné rozměry a vlastně i hardwarovou výbavu. Jeho výhodou bude nižší cena, která je v současnosti 21 490 korun. Z jablečného tábora bude konkurentem iPhone XS Max (recenze), který však v mnoha ohledech za Samsungem zaostává.

Samsung Galaxy S10+ se bude ucházet o korunu krále smartphonů. Uvidíme, jak kartami zamíchají chystané vlajkové modely od Huawei, které budou představené na konci tohoto měsíce. Každopádně – Samsungu se opět povedlo odstranit nedostatky předchozí řady a posunout novou řadu o krok blíže k dokonalosti. Já jsem jen zvědavý, jak složité bude hledat nedostatky u další generace. Už dnes je to složitý úkol a Galaxy S10+ jednoznačně patří mezi ty nejlepší smartphony na trhu.

Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy S10+
9.4

Design a zpracování

9.5/10

Výkon a optimalizace

9.5/10

Hardwarová výbava

9.6/10

Kvalita fotografií a videa

9.6/10

Výdrž baterie

8.8/10

Klady

  • povedený vzhled a dílenské zpracování
  • špičková výbava i výkon
  • rychlé odemykání čtečkou v displeji i obličejem
  • slušná výdrž, možnosti nabíjení
  • skvělá konfigurace fotoaparátů
  • skvěle odladěný Android 9.0 a One UI
  • IP68, voděodolné tělo

Zápory

  • absence notifikační diody
  • vyšší cena
  • nepoužitelný Super Night Shot režim
  • pro někoho otvor v displeji
Autor článku Zdeněk Beran
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Kapitoly článku