TOPlist

Samsung Galaxy S10e recenze: skvělá výbava v kompaktním těle

Samsung Galaxy S10e recenze

Samsung před necelými dvěma týdny na Unpacked Eventu v San Franciscu nepředstavil pouze vrcholové modely Galaxy S10 a S10+ (recenze), ale i ohebný smartphone Galaxy Fold nebo odlehčený model S10e, na který se zaměříme v dnešní recenzi.

Novinka se svými sourozenci sdílí podstatnou část výbavy, na první pohled jej však snadno rozpoznáte díky menším rozměrům, plochému displeji, čtečce otisků prstů na boku a duálnímu fotoaparátu (srovnání všech tří modelů najdete v našem katalogu). Letošní „es-desítky“ přináší inovaci v podobě kruhového výřezu v displeji pro selfie kamerku, což s sebou přináší ještě lepší vyžití přední plochy.

Kromě toho smartphone sází na špičkovou hardwarovou výbavu, fantastický Infinity displej nebo Android 9.0 s nadstavbou One UI. Samsung Galaxy S10e se na českém trhu začne prodávat 8. března za doporučenou cenu 19 499 Kč včetně DPH. Může se díky vhodně zvoleným kompromisům a zajímavé ceně jednat o nejprodávanější model z celé řady? A jaké další vlastnosti a funkce novinka nabízí? To vám prozradí naše Samsung Galaxy S10e recenze.

Video recenze Samsung Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e: bohatý obsah balení

V prodejním balení najdete velké množství příslušenství. V krabičce se nachází samotný telefon, kompaktní adaptér s rychlým nabíjením (9 V a 1,67 A), metr a půl dlouhý kabel pro napájení či přenos dat, redukce z klasického USB-A na USB typu C (tzv. USB OTG), adaptér z microUSB na USB typu C, spona pro vyjmutí hybridního slotu pro dvě nanoSIM nebo jednu nanoSIM a microSD kartu, uživatelská příručka a špuntová sluchátka. Zároveň je telefon z výroby opatřen ochranou fólií na displeji.

Samsung Galaxy S10e recenze
Samsung Galaxy S10e: obsah balení je poměrně bohatý

Ke sluchátkům jsou dodávány dva páry náhradních špuntíků ve dvou velikostech. Sluchátka jsou velmi dobře zpracovaná, velká část kabelu je pletená a nechybí multifunkční panel s mikrofonem. Sluchátka velmi dobře sedí v uších, hrají hlasitě a mají větší důraz na basovou složku. O jejich výrobu se postarala firma AKG, čehož si lze všimnout na kovových bocích.

Samsung Galaxy S10e recenze
Samsung přibalil i kvalitní sluchátka AKG

Konstrukce a design: malé rozměry s plochým displejem

Samsung Galaxy S10e zaujme ze všech úhlů. Jakmile S10e uchopíte do ruky, ucítíte, jak je kompaktní (142,2 x 69,9 x 7,9 mm) a lehký (150 gramů). Jeho zaoblené boky a tenké tělo přispívají výbornému držení. Přední stranu z téměř 84 % zabírá kvalitní displej se zaoblenými rohy.

V úzkém pruhu nad ním se schovává výdech telefonního reproduktoru, který se používá i jako stereo doplněk k hlavnímu reproduktoru. Při úspoře místa se bohužel zapomnělo na notifikační diodu. Nezbytné senzory jsou schovány pod displejem. Jinak symetrické rámečky narušuje tlustší spodní bradička, která nic neukrývá.

Selfie kamerka se schovala do kruhového výřezu v pravém horním rohu displeje, který je naštěstí docela drobný (4,5 mm) a v reálu vypadá opravdu pěkně. Samsung si navíc přichystal pěkné světelné efekty kolem výřezu, které se provedou při aktivaci předního fotoaparátu.

Tip: stáhněte si vtipné tapety pro váš Galaxy S10e, které využívají výřezu v displeji :-)

Samsung umí dělat pěkně vypadající telefony a ani S10e není výjimkou. Výrobce vsadil na osvědčenou kombinaci kovu a skla. Elegantní záda sice jsou magnetem na otisky prstů, ale telefon vypadá zkrátka skvěle.

Samsung Galaxy S10e se díky stupni krytí IP68 vody nebojí
Samsung Galaxy S10e se díky stupni krytí IP68 vody nebojí

Na zadní straně je dominantní prvkem modul fotoaparátu, který je vyveden v elegantní zlaté barvě. Jelikož mírně vystupuje z těla zařízení, je kryt odolným sklem a kovovým rámečkem. Samozřejmostí je odolnost telefonu vůči vodě a prachu s certifikací IP68.

Na kovových bocích s lesklou úpravou se nachází 3,5mm výstup na sluchátka, zdířka USB-C konektoru, hlasitý reproduktor, slot pro karty, mikrofony, předěly antén, dvoutlačítko pro regulaci hlasitosti a tlačítko pro vyvolání asistenta Bixby, které lze ale konečně přemapovat a spouštět tak libovolnou jinou aplikaci.

Nesmím zapomenout zmínit ani čtečku otisků prstů, která se schovala do vypínacího tlačítka na pravém boku. Je rychlá a přesná, ale bohužel je nevhodně umístěna. Je příliš vysoko, takže při každém zmáčknutí tlačítka budete muset vynaložit nějaké to úsilí. Naštěstí se dá pro aktivování displeje využít dvojího poklepání, ale uzamknout telefon budete muset tlačítkem.

Pro autentizaci lze využívat také váš obličej, což je také rychlý a snadný způsob, který funguje dobře i za horších světelných podmínek (v noci nebo při protisvětle) a dokonce i při jakémkoliv natočení telefonu (například v poloze naležato). Stačí tak dvakrát poklepat na zhasnutý displej nebo zvednout telefon ze stolu a je odemčeno.

Samsung Galaxy S10e v různých barevných variantách. Modrá verze, kterou vidíte na fotografii, u nás oficiální cestou dostupná nebude.
Samsung Galaxy S10e v různých barevných variantách. Modrá verze, kterou vidíte na fotografii, u nás oficiální cestou dostupná nebude.

Telefon se bude na českém trhu prodávat v námi testované žluté barvě, perleťové bílé, konzervativní černé nebo v nevšední zelné variantě.

Samsung Galaxy S10e: špičkový displej s podporou HDR10+

Samsung Galaxy S10e se může pochlubit 5,8 palcovým plochým displejem, kolem kterého se rozprostírají tenké rámečky. Zobrazovač s Full HD+ rozlišením (2280 x 1080 pixelů) má zakulacené rohy a poměr stran 19:9 (jemnost 522 ppi). Jedná se o Dynamic AMOLED displej typu Infinity-O, to znamená, že jej v pravém horním rohu zdobí otvor pro selfie kamerku. Displej zabírá 83,3 % čelní plochy a je kryt odolným sklem Gorilla Glass 5.

Na displej Samsungu Galaxy S10e je radost pohledět
Na displej Samsungu Galaxy S10e je radost pohledět

Díky HDR10+ nabízí zobrazovací panel velmi vysoký kontrast, což využijete při sledování video obsahu na YouTube, Netflixu i v Amazon Prime Video. Displej disponuje sytými barvami, skvělými pozorovacími úhly a bezproblémovou čitelností na přímém světle (maximální svítivost až 800 nitů).

Samsung Galaxy S10e podporuje funkci Always On. Jen škoda, že na notifikační diodu už se místo nenašlo.
Samsung Galaxy S10e podporuje funkci Always On. Jen škoda, že na notifikační diodu už se místo nenašlo.

Vaše oči uvítají i snížení emitace modrého světla (ve srovnání s předchozím modelem o 41 %). Mimochodem, v případě Samsungu nejde jen o softwarový filtr, ale redukci modrého světla pomáhá speciální vrstva displeje. Samsung nezapomněl ani na Noční režim, který přepne prostředí převážně do černých barev, což uleví vašemu zraku a nepatrně také baterii.

Nepřehlédněte – Porovnali jsme tmavý a světlý režim na OLED displeji. Jaký je rozdíl ve výdrži?

V nastavení nechybí ani možnost si vybrat z živého nebo přirozeného režimu displeje nebo vyvážení bílé. Samozřejmostí je funkce Always On, která na displeji zobrazí hodiny a oznámení, když telefon nepoužíváte. A pokud budete chtít využít pracovní plochu na maximum, uvítáte možnost ovládat systém pomocí gest, díky čemuž se skryje ovládací panel s tlačítky.

Hardwarová výbava: vysoký výkon a příkladná konektivita

Samsung Galaxy S10e pohání výkonný čipset Exynos 9820 vyráběný 8nm technologií. Tento čip disponuje celkem osmi procesorovými jádry (2 × Mongoose M4 s taktem 2,73 GHz, 2 × Cortex-A75 s taktem 2,31 GHz a 4 × Cortex-A55 s taktem 1,95 GHz) a grafickým jádrem Mali-G76 MP12. Ve výbavě čipsetu nechybí ani neurální čip, který se mimo jiné stará o distribuci výpočetního výkonu na základě zvyklostí uživatele.

Samsung Galaxy S10e recenze
Samsung Galaxy S10e

Podpořený je 6 GB operační paměti a vnitřním úložištěm o kapacitě 128 GB, které je dále možné rozšířit o paměťovou kartou až do velikosti 512 GB. Jejím vložením je však telefonu odepřena schopnost používat dvě SIM karty.  Jak už je u Samsungu dobrým zvykem, tak tato novinka podporuje počítačový režim DeX a ani v tomto módu byste neměli zaznamenat nedostatek výpočetního výkonu.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy S10e

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 11, čipset: Exynos 9820, octa-core, 2× 2,7 GHz Mongoose M4 + 2× 2,3 GHz Cortex-A75 + 4× 1,9 GHz Cortex-A55, GPU: Mali-G76 MP12, RAM: 6/8 GB, interní paměť: 128/256 GB, pam. karta:
Rozměry: 142,2 × 69,9 × 7,9 mm, hmotnost: 150 g, zvýšená odolnost: IP68

Displej, konektivita a baterie

5,8", Dynamic AMOLED, rozlišení: Full HD+, 1080 × 2280 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 3100 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 12 Mpx, f/1.5-2.4, 26mm, 1/2.55", 1.4µm, PDAF, OIS, druhý: 16 Mpx, širokoúhlý, f/2.2, 12mm, 1/3.1", 1.0µm, super stabilní video, selfie kamera: 10 Mpx, f/1.9, 4K video

Výkon zařízení je špičkový a patří k tomu nejlepšímu na trhu. Ve výbavě nechybí podpora všech lokálních LTE standardů, Bluetooth 5.0, NFC a jako první telefon nabízí Wi-Fi 6 (o novém značení jsme psali zde). Pro rychlé a přesné určení polohy využívá smartphone systémy GPS, GLONASS, BDS a GALILEO. Pokud vás zajímá, jaké jsou rozdíly ve výbavě mezi Samsungem Galaxy S10+, Galaxy S10 a Galaxy S10e, mrkněte se na naše srovnání.

Výdrž baterie: jednodenní smartphone

Uživatelsky nevyjímatelný akumulátor s kapacitou 3 100 mAh nabijete z nuly na 50 % zhruba za 35 minut a do úplného nabití to trvá dalších 55 minut. Nechybí ani rychlé 12W bezdrátové nabíjení nebo nová funkce Wireless PowerShare, díky které ze zad telefonu nabijete chytré hodinky, Galaxy Buds, jiný smartphone nebo další zařízení podporující bezdrátové nabíjení.

Při běžném používání vydrží telefon něco málo přes den na jedno nabití. I při náročnějším používání se mi nestalo, že bych musel během dne shánět nabíječku. Telefon má velmi dobře zvládnutou správu napájení, kde nechybí režim spánku pro málo využívané aplikace, adaptivní, střední nebo maximální úsporný režim.

Operační systém Android 9.0 Pie a nová nadstavba One UI

Samsung nic nepodcenil a S10e vybavil nejnovějším operačním systémem Android 9.0 Pie, který je doplněný novu nástavbu One UI. Systém je bleskurychlý a nabízí mnoho vylepšení. Hlavním benefitem nové nadstavby je větší uživatelský zážitek z ovládání. Prostředí se dá prakticky ovládat jednou rukou, navíc je vzhledově velmi povedené, uhlazené, systémové aplikace mají stejný designový jazyk, vše je přehledné, intuitivní a lze přizpůsobovat k obrazu svému.

Největším změnám oproti nadstavbě Experience jsem se věnovali v samostatném článku. Nastavení telefonu je opět velmi bohaté, zde uvedu jen to nejzajímavější. Funkce Digitální pohoda vám každý den spočítá dobu strávenou na vašem telefonu (v konkrétní aplikaci) nebo počet odemknutí a oznámení.

Díky novému nástroji Bixby Routines již nemusíte zdlouhavě zadávat úkony jako zapnutí navigace a nastavení cílového místa. Galaxy S10e se učí a pamatuje si rutinní úkony (například stačí ráno sednout do auta a Galaxy S10e sám zapne navigaci do práce).

Fotoaparát a záznam videa: opět útok na nejvyšší příčky

Dalším velkým lákadlem Samsungu Galaxy S10e je jednoznačně fotoaparát. Přední 10Mpx selfie kamerka se světelností f/1.9 disponuje technologií Dual Pixel, což dopomáhá k rychlému a přesnému ostření. Ostatně i server DxOMark označil Samsung Galaxy S10+ nejlepším selfie fotomobilem. Galaxy S10e sice nedisponuje duální selfie kamerkou, ale i tak autoportréty pořizuje ve velmi dobré kvalitě.

Samsung Galaxy S10e postrádá oproti Galaxy S10/S10+ třetí fotoaparát. I tak se ale můžete těšit na špičkové fotky.
Samsung Galaxy S10e postrádá oproti Galaxy S10/S10+ třetí fotoaparát (teleobjektiv). I tak se ale můžete těšit na špičkové fotky.

Primární zadní fotoaparát (také s technologií Dual Pixel) nabízí rozlišení 12 Mpx s proměnlivou clonou f/1.5/2.4, který je opticky stabilizován a nabízí 77° úhel záběru. Sekundární širokoúhlá kamerka s rozlišením 16 Mpx a světelností f/2.2 má úhel záběru 123°. Skvěle se tak hodí pro focení budov nebo širší skupinky lidí. K dispozici je samozřejmě i přesvětlovací dioda, kterou oceníte zejména při focení ve tmě nebo může posloužit i jako svítilna.

Takhle vypadá aplikace pro focení na Galaxy S10

Mezi režimy fotoaparátu patří automatický, živé rozostření, profesionální, panoráma, jídlo nebo Instagram. Všechny tři snímače mají k dispozici umělou inteligenci k optimalizaci scény nebo funkci HDR. Selfie kamerka nabízí vylepšení tváře, výběr osvětlení, úpravu (rozostření, černobílé) pozadí, přisvětlení pomocí obrazovky, funkci širokoúhlého selfie nebo oblíbené animované AR emoji.

Super noční režim je zatím spíše jen do počtu

Samsung v propagačních materiálech lákal na Super Night Shot režim, který při focení z ruky pořizuje v časovém rozmezí 2 až 3 vteřin 7 snímků s různou expozicí (pokud máte telefon na stativu, pořídí jich až 17 v rozmezí 30 až 40 vteřin). Tak nějak jsem očekával, že tento režim, podobně jako u Huawei, bude mít samostatnou položku v módech focení. Tady byste jej ale hledali marně.

Super Night Shot je totiž součástí scén, které automaticky detekuje software (Optimalizátor scény). A ten jej bohužel detekuje pouze při focení ve velmi špatném světle, takže pokud se rozhodnete, že chcete tento mód použít i při jiném typu scény, jednoduše máte smůlu.

A jak vlastně poznáte, že fotíte v Super Night Shot módu? Tím jsme se v redakci chvíli trápili, než jsme přišli na to, jak to Samsung vlastně zamýšlel. Kdykoliv totiž zaberete třeba svítící město, v detektoru scény se objeví ikonka měsíčku. To ale není Super Night Shot, to je obyčejný Noční režim, který vyfotí pouze jeden snímek. Super Night Shot značí druhá ikonka měsíčku, která je doplněna třemi malými hvězdičkami (v tom aby se čert vyznal).

Bohužel, nasimulovat podmínky, aby telefon fotil v Super Night Shot módu, bylo dost obtížné (čtěte nemožné). Vždy bylo potřeba zabrat velmi špatně osvětlenou scénu, například na noční ulici či město nemáte šanci tento režim aktivovat, tam Optimalizátor scény vždy použije klasický Noční režim. Vidět je to na následující ukázce – až na takto „hnusném“ a špatně osvětleném záběru se Super Night Shot aktivoval, ale k čemu by někdo proboha fotil tohle?

Příliš tomuto kroku nerozumím – mnohem lepší by bylo, kdyby si uživatel tento režim mohl vybírat sám kdykoliv jej potřebuje (třeba právě na to svítící město či ulici, kde by to přišlo maximálně vhod), tak doufejme, že tohle Samsung opraví v některé z dalších softwarových aktualizací. Ze Super Night Shot režimu mám tedy zatím dost rozporuplné pocity; tam, kde bych jej využil jej použít nemohu, a u snímků, kde mi jej Optimalizátor scény aktivoval, je kvalita dost průměrná.

Líbí se vám tahle fotka? Nám také. Tu jsme však vyfotili s Huawei Mate 20 Pro. Samsung Galaxy S10e vám při tomto typu scény Super Night Shot jednoduše nenabídne (přitom by se to přímo nabízelo), jelikož jej detekuje na obyčejný Noční režim, kdy se vyfotí pouze jeden snímek, nikoliv více s rozdílnou expozicí.

Na závěr dodáme, že jsme telefon testovali s prodejní verzí softwaru s číslem G975FXXU1ASBA. Doufejme tedy, že tento nešvar vývojáři ze Samsungu v některé z dalších aktualizací napraví.

I přesto je Galaxy S10e je jedním z nejlépe fotících telefonů na trhu. Je tedy na tom podobně jako konkurenční vlajkové modely (Huawei Mate 20 Pro nebo P20 Pro) a za výsledky ve dne i šeru/noci se rozhodně nemusí stydět. Jen škoda, že Super Night Shot zatím příliš nevyužijete.

Samsung Galaxy S10e: perfektní fotoaparát

Za dobrého světla jsou výsledky výborné – pochválit musím slušnou ostrost, věrné barvy, vysokou úroveň detailů a nízkou míru šumu. Nemusíte se bát ani scén s protisvětlem, velkým dynamickým rozsahem nebo zataženou oblohou.

Makro snímky jsou také na vysoké úrovni, nechybí jim ostré detaily, ani přirozené rozostřené pozadí. Díky umělé inteligenci dokáže Galaxy S10e rozpoznat až 30 typů fotografovaných scén a upravit nastavení barev, tónů nebo doporučit vhodný režim a ideální kompozici.

Výsledné fotografie optimalizované umělou inteligencí mě mile překvapily, vše funguje velmi dobře i za horších světelných podmínek a snímky jsou o něco málo živější a kvalitnější. Umělá inteligence si, kromě úpravy scény, poradí i s identifikací objektů, které si následně můžete například koupit, s překladem textu, se skenováním QR kódů a dalším, díky Bixby Vision.

Širokoúhlé snímky jsou velmi dobré i díky snaze o korekci zkreslení a dobré světelnosti objektivu. Duální fotoaparát se chlubí i portrétním režimem, který obstarává kýžený bokeh efekt. Při pořizování je nutné stát maximálně dva metry od fotografovaného objektu. Výsledné snímky nejsou vůbec špatné, telefon umí velmi dobře rozlišit popředí a pozadí, hlavně u statických scén.

Při focení v šeru, za zhoršených světelných podmínek v budově a ve tmě je potřeba počítat s horší ostrostí, ale i zde si Galaxy S10e zachovává nízkou úroveň šumu a dobrou světlost. Ke zlepšení snímků lze využít nočního režim, který fotografovanou scénu vyfotí s delší expozicí a následně snímky vylepší za pomoci softwaru.

Tip: všechny snímky v plném rozlišení si můžete prohlédnout/stáhnout zde.

Samsung Galaxy S10e: záznam videa na jedničku

Zadní i přední fotoaparát Samsungu Galaxy S10e zvládá natáčet 4K video. Přední při 30 snímcích za vteřinu a zadní až při 60 fps, pak ale není přítomná stabilizace obrazu a další vylepšení. Nechybí ani záznam super slow-motion videa s 960 snímky za vteřinu v HD rozlišení. Při natáčení můžete využít i širokoúhlého záběru a samozřejmě i stabilizátoru obrazu.

Kvalita záznamu je dobrá a i v horších světelných podmínkách mě překvapila poměrně nízká úroveň šumu. Video má věrné barvy (když zapnete HDR10+ jsou barvy o dost živější), nevadí mu rychlé změny scény nebo přeostřování. I zvukové podání je velmi dobré. A potěší i vychytávka v podobě 960fps slow-motion videa.

Zadní snímač (jako první na světě) umožňuje nahrávat video i v HDR10+. Níže si můžete ověřit (pokud vaše zařízení umí zobrazit HDR obsah) kvalitu těchto videí ve dne i v noci.

Aktualizováno 24. 9. 2019: Samsung pro řadu Galaxy S10 uvolnil velkou aktualizaci, která přidává řadu vylepšení pro fotoaparát, se kterou původně přišla novější řada Galaxy Note 10.

Samsung Galaxy S10e recenze: závěrečné hodnocení

Samsung Galaxy S10e je velmi povedeným vlajkovým smartphonem, který zaujme bezrámečkovým designem, naprosto špičkovým plochým displejem s kruhovým výřezem, celkově třemi fotoaparáty, elegantními skleněnými zády nebo rychlou a přesnou čtečkou otisků prstů na boku. Výdrž baterie je sice průměrná, ale velkým plusem je rychlé 15W nabíjení, 12W bezdrátové nabíjení a funkce sdílení energie mezi ostatní zařízení.

Samsung Galaxy S10e recenze

Mezi největší zápory telefonu patří jednoznačně nevhodně umístěné zamykací tlačítko, respektive čtečka otisků prstů. Dalším mínusem ve výbavě je absence notifikační diody a pro někoho může být rušivý otvor v displeji, který se ale dá softwarově skrýt. Naopak uvítáte přítomnost 3,5mm výstupu, do kterého můžete připojit přibalená kvalitní sluchátka AKG. Nesmím zapomenout zmínit ani rychlé a pohodlné odemykání obličejem.

  • Samsung Galaxy S10e můžete zakoupit například na Alza.cz

Potěší i voděodolnost IP68 nebo výborně hrající stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos. Hardwarové parametry zařízení jsou na nejvyšší úrovni a výkonu má na rozdávání. Použitý operační systém Android 9.0 Pie je bleskurychlý a nadstavba One UI hodně povedená. Schopnosti fotoaparátu patří k absolutní špičce mezi smartphony, jen škoda, že Samsung nebyl schopný doladit Super Night Shot režim pro focení v noci.

Samsung Galaxy S10e recenze

Za cenu 19 499 Kč včetně DPH se jedná o velmi atraktivní vlajkový model, který zaujme svým elegantním vzhledem, kompaktním tělem, plochým displejem a výbornou hardwarovou i softwarovou výbavou. Mezi největší konkurenty Galaxy S10e patří Apple iPhone Xr (recenze), který se prodává za podobné peníze a co do vzhledu mají oba telefony hodně společného.

Samsung Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e
9.1

Design a zpracování

9.3/10

Výkon a optimalizace

9.5/10

Hardwarová výbava

9.0/10

Kvalita fotografií a videa

9.6/10

Výdrž baterie

8.1/10

Klady

  • povedený design a výborné zpracování
  • perfektní hardwarová výbava i výkon
  • špičkový displej s podporou HDR10+
  • možnosti nabíjení, výdrž
  • špičková kvalita snímků a videa
  • skvěle odladěný Android 9.0 a One UI
  • rychlé odemykání obličejem
  • 3,5mm audio výstup, hybridní slot pro karty a IP68

Zápory

  • nevhodně umístěné vypínací tlačítko/čtečka otisků prstů
  • absence notifikační diody
  • vyšší cena
  • nepoužitelný Super Night Shot režim
  • pro někoho otvor v displeji
Autor článku Petr Uhlíř
Petr Uhlíř
Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku