Domů » Bleskovky » Galaxy S10: tlačítko Bixby lze nastavit na otvírání libovolné aplikace

Galaxy S10: tlačítko Bixby lze nastavit na otvírání libovolné aplikace

Samsung na včerejší tiskové konferenci nové vlajkové smartphony řady Galaxy S10, které se zdají být zdařilou evolucí svých předchůdců. Novinky si polepšily jak po stránce hardwaru, tak i softwaru. V nastavení se například objevila položka, po které uživatelé dlouho volali.

Nově je možné oficiální cestou přemapovat hardwarové tlačítko pro vyvolání asistentky Bixby – na jeden nebo dva kliky je možné nastavit spuštění libovolné aplikace nainstalované v systému. Vybrat si však můžete pouze jednu možnost, ta druhá bude nadále sloužit k otevření Bixby, stejně tak i dlouhý stisk vždy vyvolá Bixby Voice.

Tato změna se zatím bohužel týká pouze nových smartphonů Galaxy S10, loňské modely, které již běží na Androidu 9 Pie a prostředí One UI tuto možnost nedostaly, možná se ale dočkají při dalším updatu Bixby.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

33 komentářů

 1. Ten pokrok, kde se to zastaví. Bindovací klávesa, pane jo. Hodno roku 2019?

  • lepsie ako dedikovany prepinac na zapnutie ticheho rezimu v roku 2019.

  • Jako že se tichý režim v roce 2019 nepoužívá? Nebo v čem máš konkrétně problem?

  • Nooo ani ne:) Páč pokud chceš změnit režim, musíš normálně odemknout telefon a bla bla. Nebo jednodušeji-cvak. To svůj smysl neztratí v roce 2009 ani v 2019. Ale oslava možnosti nastavení čudlu v ruce 2019 je skutečně anachronismus:)

  • Přesně jak píše Johny (neregistrovaný) (měl jsem neaktualizovaný zobrazení).

  • Dedikovany HW přepínač tichého režimu je naprosto geniální věc a já jenom doufám, že ho Apple nikdy neodstraní. Kámoši, kteří mají 1+ si stejnou věc nemůžou vynáchválit i tam.

   Jenom nechápavý tupec může něco takového kritizovat.

  • JP23: Nj, asi byly zase levné letenky z Bermud, rozlezli se ty do všech diskusí. Byl nějakou dobu klid.

  • Ovecky sa nam tu zbehli ??

  • toma: pockej a co je na prepinaci ticheho rezimu v 2019 spatne?

 2. Jj, je to fajn vec a škoda že to nemá viac výrobcov.

 3. BxActions tohle řeší pro 4 možné aplikace na bixby tlačítko. Krátký stisk, dlouhý, dva krátké, krátký a dlouhý. Případně obdobně pro tlačítka hlasitosti. Dokud bude Samsung nabízet jen pár jazyků Bixby, měl by toto zpřístupnit a ne abychom si kupovali aplikace jako Bx… Každopádně ta aplikace je super. Myslím, ze v základu na dvě aplikace je jinak zdarma.

  • To resi ale externi aplikace, volitelné už to mělo být od počátku.

  • Však to tam snad píšu v druhé části dost srozumitelně nebo ne?

  • Jirka je pomalejší a senilní, na nějj musíš po-ma-lu.

  • Zminuji to prave proto, ze je spatne, ze to resi externi aplkace. Od zacatku to melo byt premapovatelne, co se autor aplikace natrapil, kdyz Samsung zezacatku neustale blokoval moznost premapovani. Proste fail ze strany Samsungu.

 4. No to se asi nedočkám, vše co mělo v názvu bixby jsem z S9 vypátral. Na tlačítko dál Google asistent, svítilnu, rozdělít obrazovku. Konečně je to tlačítko l něčemu.

 5. Zrovna tohle bych ocenil, takhle mám jedno tlačítko na telefonu k ničemu. Jasně můžu to upravit pomocí app, ale proč dávat další balast do mobilu kvůli tlačítku.

  • No pokud tam chceš mít např. nějakou funkci nebo zcela potlačit Bixby, ta apka bude stále třeba.

  • Od toho je to OS. U iPhone si premapujes leda tak velke kulove.

  • Zatímco u Samsungu bych si Bixby tlačítko určitě pemapoval, protože pro mě nemá význam, nevím, co bych chtěl přemapovat u iPhone. Že tlačítko domů nevyvolá domovskou obrazovku nebo multitasking? To bych si házel klacky pod nohy s ovládáním. A více ho rozšířit jedině tripple click, ale to už by bylo opravdu na hlavu. ?
   Co dál? Tlačítka na zesílení, zeslabení můžeš změnit, zda budou primárně ovládat multimédia nebo vyzvánění, ty bych také rozhodně neměnil. A mute switch? OK jedině ten. Třeba zapnutí režimu letadlo, dat a podobně. Tam jedině by to šlo. K zapnut nebo vyvolání funkce to nevyužiješ. Je to přepínač ne tlačítko. Takže tak. :)

  • Já jsem zezačátku používal Microsoft launcher, který tlačítko Bixby umrtví. Ale protože nerad instaluju aplikace dvacátých stran a nerad používám různé nadstavby a reklamonesmysly, tak jsem prostě vymazal všechny aplikace spojené s Bixby a Samsung cloudem a Google nesmysly a jak je ten Android najednou zbavený nesmyslů…..

  • Presne tak, tunu veci natvrdo vyhazet.

  • RadekLaz: A tlačítko dělá při stisku užitečný „cvak“ :)

  • Když jsem zabrousil do systému abych vymazal zbytečné aplikace, šokovalo mě kolik v sobě má Android doplňků u kterých není zřejmé k čemu vlastně jsou a kolik tam bylo reklamních doplňků od Yahoo, Google apod. Děsný…pak to má spolehlivě šlapat.

  • UNI: Přesně tak. Je k ničemu. Je to škoda. Každopádně jsem Bixby nevyužil a otravovalo mě, že jsem ji nechtěně spustil skoro pokaždé když jsem vzal mobil do ruky.

  • RadekLaz: To mi připomíná Pixel s tím jeho Edge Control či jak se to jmenuje. Vezmeš do ruky a ono to něco dělá:)

  • RadekLaz
   Tak jasný. Googlí služby nejsou špatné. Jejich kalendář, Gmail, Chrome…
   Záleží, jak telefon používáš. Já mám třeba mix Google/MS služeb. :D

  • Tray1: Jasný, dneska už to není jen o mašině, ale taky o službách. Já mám pracovní a osobní účty navázány na Microsoft, takže Google mám jen na to abych mohl aktualiozovat aplikace ze store, Samsung mi je na nic, takže asi tak. Kalendář a email používám od Samsungu. Důvod? Jako jediný je transparentní. Nemám na plochách mrtvé ikony, ale transparentní widgety kalendář, email a úkoly což jsou pro mě nejdůležitější aplikace.

  • htcjirkaNahlásit | 22. 2. 2019 v 8:31
   Od toho je to OS. U iPhone si premapujes leda tak velke kulove.

   Tak aspon nemas zbytecne tlacitka, ktera nevyuzijes, navic no.

 6. Aplikací Bixby občas používám, nepotřebuji tlačítko přemapovat a nechápu, proč si kritici takové zařízení kupuji, když mají řadu možností koupit si něco jiného. Samozřejmě na dokonalosti ještě něco chybí, zejména podpora jazyků ale to se pomalu zlepšuje.

  • Tak ono je to tlačítko dost užitečné i bez Bixbyho (btw. jak je asistent akceptován výrobci smart home apod., že chybí v postatě hlavně ty jazyky?). Dle stavu přístroje, Back, Next, Torch,… Furt jsme dost daleko od „bude umnět spustit aplikaci“, což btw. předpokládám umí přes Bixby i nyní ??

  • A není prostě lepší využívat Googlího, plně lokalizovaného asistenta? Ač v té okleštěnější verzi? :)

  • Sice je na trhu bambilion android telefonů, ale buď je to čína a nebo se mi nelíbí design. Takže proto. Rozhodně jsem nekupoval S9 kvůli Bixby.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).