Domů » Bleskovky » Galaxy S10: tlačítko Bixby lze nastavit na otvírání libovolné aplikace

Galaxy S10: tlačítko Bixby lze nastavit na otvírání libovolné aplikace

Samsung na včerejší tiskové konferenci nové vlajkové smartphony řady Galaxy S10, které se zdají být zdařilou evolucí svých předchůdců. Novinky si polepšily jak po stránce hardwaru, tak i softwaru. V nastavení se například objevila položka, po které uživatelé dlouho volali.

Nově je možné oficiální cestou přemapovat hardwarové tlačítko pro vyvolání asistentky Bixby – na jeden nebo dva kliky je možné nastavit spuštění libovolné aplikace nainstalované v systému. Vybrat si však můžete pouze jednu možnost, ta druhá bude nadále sloužit k otevření Bixby, stejně tak i dlouhý stisk vždy vyvolá Bixby Voice.

Tato změna se zatím bohužel týká pouze nových smartphonů Galaxy S10, loňské modely, které již běží na Androidu 9 Pie a prostředí One UI tuto možnost nedostaly, možná se ale dočkají při dalším updatu Bixby.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments