TOPlist

Samsung Galaxy S10+ v testu DxOMark: fotomobily mají nového krále

Čelo žebříčku DxOMark prodělává změny. V tomto týdnu vyprovodilo Xiaomi Mi 9 z třetího místa iPhone XS Max, a nyní se mezi nejlepší propracoval i čerstvě představený Samsung Galaxy S10+. V testu hlavního fotoaparátu získal celkem 109 bodů a v žebříčku se dělí o první místo se smartphony od Huawei, v testu selfie kamerky překonal veškerou konkurenci. Čím si porotu získal?

Galaxy S10e, S10 a S10+

Přečtěte si naše recenze novinek modelové řady Galaxy S10

Velmi dobré výsledky za každého osvětlení

Fotoaparát Samsungu Galaxy S10+ se může chlubit velmi dobrými detaily při přiblížení, povedeným bokeh efektem, nízkou hladinou šumu, rychlým a přesným autofokusem, dobrou cílovou expozicí velmi dobrou prací s bleskem za všech světelných podmínek. Při natáčení videa redaktoři DxOMark dále oceňují efektivní stabilizaci, rychlý, opakovatelný a přesný autofokus, dobré sledování objektu, nízkou hladinu šumu a dobrou expozici za zhoršených světelných podmínek.

Co by mohli inženýři Samsungu ještě vylepšit, jsou občasné oranžové a růžové odrazy při jasných podmínkách, občas se vyskytující artefakty v HDR snímcích a nestabilita expozice, autofokusu a vyvážení bílé při zoomu. U videa je mezi zápory řazen častý aliasing, občasná ztráta detailů za jasných podmínek, oranžové odrazy pod wolframovým světlem a viditelné krokování při změně úrovní osvětlení.

I přes tyto nedostatky ale Samsung Galaxy S10+ velmi zaujal a v hlavích kategoriích si vysloužil navlas stejné skóre, jako Huawei Mate 20 Pro – 114 bodů za foto, 97 bodů za video.

Nejlepší selfies ze všech

Kde však telefon exceloval, bylo pořizování selfies. Telefonu se daří vykreslovat reálné tóny pleti, dobře exponovat, nepodléhat šumu, dobře zaostřovat obličej, a naopak rozostřovat pozadí s viditelným gradientem. Ceněno je i zachování detailů v jasném světle a dobrá expozice a minimum šumu u selfies pořízených s bleskem.

Do záporů redaktoři DxOMark zařadili měkké obličeje a pozadí ve skupinových snímcích, horší kvalitu snímků pořízených za slabého osvětlení.

Každopádně jak fotoaparáty vzadu, tak fotoaparáty vpředu, vyšly z testu DxOMark vítězně a bude velmi zajímavé sledovat, jak se podaří kamery u smartphonů Huawei P30 Pro. Podle upoutávek na sociálních sítích se má jednat o nejsilnější stránku připravovaných novinek.Nepřehlédněte

Huawei děkuje Samsungu za rozehřátí publika a láká na řadu P30

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku