Domů » Recenze » Recenze iPhone Xr: vstupenka do zlaté klece Applu

Recenze iPhone Xr: vstupenka do zlaté klece Applu

Apple letos představil iPhone Xs (Max), který pokračuje ve šlépějích výroční „desítky“ a iPhone Xr, jehož největším lákadlem je příznivější cena. U Applu však není nic zadarmo, což se odrazilo na konstrukci a fotoaparátu s jedním objektivem. Nabízí se tedy otázka, o jak bolestivý kompromis se jedná a zda dokáže být rovnocenným soupeřem pro konkurenční modely.

Video recenze iPhone Xr

iPhone Xr: recenze

Konstrukce a design: iPhone Xr své kořeny nezapře

Jestli Apple něco opravdu umí, je to jednoznačně design. Po konstrukční stránce jde o bezvadně zpracované zařízení. Šasi smartphonu tvoří hliníkový rámeček, k němuž těsně přiléhá krycí sklo displeje a skleněná zadní strana. Přestože jde o levnější model, z každého milimetru je cítit pro Apple typický smysl pro detail.

Přestože iPhone Xr nepatří z hlediska proporcí (150,9 x 75,7 x 8,3 mm) mezi nejmenší smartphony na trhu, v rukou se drží příjemně. Zmínit si zaslouží také samotná ergonomie, která umožňuje do jisté míry ovládání jednou rukou.

iPhone Xr je dostupný v několika barevných variantách

Na druhou stranu je tu pár věcí, které kazí celkový dojem. První z nich je použité sklo na zádech, které není tak odolné jako u iPhonu Xs. To v praxi znamená vyšší náchylnost na poškrábání a sníženou ochranu v momentech, kdy vám telefon upadne. Pa tu jsou ty dokola omílané rámečky kolem displeje. V porovnání s iPhone Xs či konkurenčními smartphony působí humpolácky a obecně ubírají z pocitu, že v rukou držíte prémiové zařízení.

recenze iPhone Xr

Apple v oficiálních materiálech uvádí, že krycí sklo displeje má být tím nejodolnějším, na jaké lze ve světě smartphonů narazit. Po několika dnech používání se ovšem na displeji obou testovaných kousků objevilo hned několik vlasových škrábanců. A to jsme se k nim chovali jako v rukavičkách. Rozhodně tedy při koupi ochranu displeje nepodceňte; po pár dnech používání byste mohli být zaskočeni, že se na displeji objevily první oděrky.

Na displeji se šetřilo nejvíce

Funkci zobrazovače zastává 6,1“ Liquid Retina displej s rozlišením 828 x 1792 pixelů. Apple sáhl v rámci úspor po LCD (IPS) technologii, což se logicky promítlo na zobrazovacích schopnostech. Pochválit si ovšem zaslouží olefobní vrstva, která velmi dobře odolává mastnotě z prstů. V porovnání s OLED na iPhonu Xs nenabízí tak úchvatnou černou a pokulhává také z hlediska kontrastního poměru. Na hraně balancuje i jemností (326 ppi), která je nejnižší ze všech vlajkových modelů představených v letošním roce.

iPhone Xs a iPhone Xr
iPhone Xs a iPhone Xr

Je ovšem otázkou, zda to někoho z majitelů iPhonu Xr bude vůbec zajímat. Cílovou skupinou jsou totiž běžní uživatelé, kterým jde pouze o to, aby se na displej dobře dívalo a jeho ostatní parametry dál neřeší. Z vlastní zkušenosti se musím přiznat, že během testování mě rozlišení ani jemnost panelu nijak zvlášť neurážela.

Ve své podstatě nejde o špatný displej, ale zkrátka doba pokročila a v segmentu vyšší třídy panují již docela jiné standardy. Mít smartphone za více než dvacet tisíc s rozlišením nižším než Full HD se už jednoduše nenosí. Za mírnou útěchu lze považovat alespoň přítomnost funkce TrueTone, která automaticky koriguje vyvážení bílé podle aktuálních světelných podmínek.

V horní části displeje se nachází již typický výřez v němž se usídlila 7Mpx čelní kamerka a modul s Face ID. Ten je naprosto identický s tím, jakým disponuje iPhone Xs. Rychlost a přesnost je tedy mírně lepší než u iPhonu X. Stále však trpí nepříjemnou vlastností, kdy proces autentizace je možný pouze v režimu na výšku.

iPhone Xr: výkonu má přebytek

Zatímco u konstrukce a displeje je znát tlak na cenu, hardwarová výbava patří k tomu nejlepšímu, co můžete v současné době dostat. Srdcem iPhonu Xr je šestijádrový čipset Apple A12 Bionic, kterému sekunduje 3GB operační paměť. Na papíře to sice nevypadá, ale v praxi je situace naprosto odlišná. Může za to především fakt, že návrh procesoru je plně v režii Applu.

Když k tomu připočtete 7nm výrobní proces a skvěle odladěný systém iOS 12, dostanete pouze minimální prostor k jakýmkoli výtkám. Vyprávět něco o tom, že smartphone reaguje na všechny povely naprosto hbitě a bez sebemenších prodlev je ztrátou času.

Čistě teoreticky je iPhone Xr výkonnější než iPhone Xs, jelikož čipset vykresluje grafiku s nižším rozlišením. Při současném stavu prakticky nelze narazit na výkonnostní limity. To je mimo jiné zárukou toho, že iPhone Xr bude mít stejně dlouhý životní cyklus jako lépe vybavený iPhone Xs.

Konečně s podporou pro dvě SIM karty

Uživatelská data lze ukládat pouze na interní úložiště (64/128/256 GB), slot na paměťové karty zde tradičně chybí. Stejně tak 3,5mm audio konektor, kterému v Cupertinu řekli už nadobro sbohem. V další výbavě naopak nechybí všechny komunikační moduly včetně Bluetooth 5.0. Apple nezapomněl ani na integraci cívky pro bezdrátové nabíjení. Další novinkou u letošních iPhonů je podpora pro dvě SIM karty – jedna je klasická fyzická (nanoSIM), druhá je vestavěná a nese označení eSIM.

eSIM (embedded SIM) má stejnou funkci jako klasická SIM karta. Uživatel ji ovšem do zařízení nevkládá, ale prostřednictvím QR kódu do něj jen nahraje tzv. eSIM profil. Poté se zařízení přihlásí k mobilní síti jako s klasickou SIM kartou. Do zařízení může být souběžně uloženo i více eSIM profilů, pouze jeden je ale v daném okamžiku aktivní (tj. přihlášený do mobilní sítě).

iPhone Xr dostal do vínku také voděodolnou konstrukci splňující standard IP67

Pokud bych mě jmenovat jednu věc, kterou na iPhonu Xr nejvíce postrádám, bude to jednoznačně 3D Touch. Z předchozích modelů jsem si na tuto funkcionalitu natolik zvykl, že její absenci považuji za jeden z největších přešlapů. Apple zde sice nasadil haptickou odezvu, ale ta neumožňuje například používání silnějšího stisknutí pro vyvolání trackpadu na softwarové klávesnici. Stejně tak zapomeňte na rychlé zkratky do aplikací a další vychytávky, které urychlují běžnou agendu. Za tohle vážně palec dolů.

Opět se však nemůžu ubránit otázce, zda to někomu bude vůbec vadit. V mém okolí znám desítky uživatelů vlastnících iPhone, ale pouze hrstka z nich 3D Touch používá. Přestože jde o užitečnou pomůcku, Apple doposud nenašel efektivní způsob, jak uživatele naučit s touto technologií pracovat.

Hardwarové parametry iPhone Xr
Systém: iOS 12
Rozměry: 150,9 x 75,7 x 8,3 mm, Hmotnost: 194 gramů
Čipset: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 3 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,1", Retina, 828 × 1792 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 7 MPx, f/2.2
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: Lightning
Baterie: 2942 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

S jedním objektivem lze zahrát velké divadlo

Kvalitní fotoaparát byl vždy základním pilířem všech iPhonů. U iPhonu Xr tomu není  pochopitelně jinak. Přestože na zadní straně našla místo pouze jednoduchá optika, výsledky jsou naprosto špičkové. Snímač je stejný jako u iPhonu Xs, což v praxi znamená rozlišení 12 megapixelů, světelnost f/1.8 a podporu Smart HDR. Nechybí zde ani optická stabilizace, která pomáhá udržet delší časy při exponování v horších světelných podmínkách.

Jediným hendikepem tak zůstává chybějící teleobjektiv. Absenci optického zoomu lze ještě nějak překousnout, ale omezené možnosti portrétového režimu už nikoli. Efekt rozmazaného pozadí lze použít pouze při fotografování osob, což osobně považuji za krajně limitující vlastnost.

Data ze snímače sice obsahují hloubkovou mapu, ale ta nemá takové rozlišení jako duální optika. Vývojáři fotografických aplikací se již nechali slyšet, že pracují na řešení, přesto je však třeba počítat s tím, že iPhone Xs bude mít v některých situacích značně navrch.

Je tu ovšem ještě jedna věc, kterou musím zmínit. V průběhu testování jsem si totiž všiml, že portréty pořízené v interiérech a za slabšího osvětlení jsou na iPhonu Xr lepší než u iPhonu Xs. Tento fakt připisuji tomu, že iPhone Xs u portrétů používá druhou optiku s horší světelností.

Všechny fotografie z iPhone Xr v plném rozlišení si můžete prohlédnout zde.

Všichni výrobci včetně Applu pochopili, že pokud mají posouvat kvality fotoaparátu, musí jít cestou softwarových vylepšení. Každý na to jde ale trochu jinak a s odlišnou taktitou. Zatímco Google se u Pixelu snaží o maximální věrnost, Apple se rozhodl vsadit na líbivější charakter snímků. Upřímně se domnívám, že za pár let to bude už pouze o tom, čí umělá inteligence vám bude z pohledu fotografie bližší.

iPhone Xr: camera demo (4K, 60 fps)

Přestože iPhone Xr fotí skvěle, nejlepší rozhodně není a například na Huawei Mate 20 Pro (recenze) viditelně ztrácí. To ale neplatí u videa, kde se karty obrací ve prospěch Applu. Klipy lze natáčet až ve 4K s kadencí 60 snímků za vteřinu. Ani zde pak nechybí podpora HDR a stereofonní audio stopy. Zpomalené záběry lze pořizovat s frekvencí až 240 snímků za vteřinu při Full HD rozlišení.

Nejlepší výdrž ze všech iPhonů

Nový iPhone Xr jsem používal týden jako primární zařízení, což je dostatečně dlouhá doba na adekvátní zhodnocení výdrže. Smartphone mi slouží především jako mobilní kancelář a proto si troufám tvrdit, že moje nároky mohou být mírně odlišné od ostatních uživatelů.

Můj pracovní den začíná po šesté ráno a končí v podvečerních hodinách. V praxi to znamená zhruba 40 minut strávených při vyřizování pošty, několik desítek hovorů, zhruba 3 hodiny streamování hudby přes Bluetooth, hodinu instantní komunikace a přibližně stejnou dobu při prokrastinování na sociálních sítích a čtení článků.

Když jsem iPhone Xr pokládal každý večer na bezdrátovou nabíječku, ukazoval ještě mezi třiceti až čtyřiceti procenty zbývající energie. Přestože jsem nezkoušel iPhone zcela vybít, dokážu si představit, že méně nároční uživatelé budou hledat nabíječku jednou za dva dny. Integrovaný akumulátor má kapacitu 2942 mAh, což je o něco méně než u iPhonu Xs Max, nicméně výdrž mají oba přibližně stejnou. Subjektivně mi ovšem přišlo, že z hlediska výdrže je na tom iPhone Xr dokonce o něco lépe.

Recenze iPhone Xr: závěrečné hodnocení

Na iPhone Xr se lze dívat dvojí optikou. Pokud patříte mezi dlouhodobé uživatele špičkových zařízení s Androidem, iPhonu Xr se pravděpodobně vysmějete. Konkurence nabízí za podobné peníze papírově výkonnější stroje, na které „deseterko“ ztrácí. Upřímně si ale myslím, že Apple cílí na docela odlišnou skupinu zákazníků.

Za zapůjčení telefonu na test děkujeme iWant.cz, kde si nové iPhony můžete zakoupit.

Jsou to především majitelé starších iPhonů, kteří nedokážou nebo nechtějí využít všechny benefity iPhonu Xs. Rozdíl v ceně skoro 8 tisíc pak hraje jasně ve prospěch iPhonu Xr, který nabízí až na pár věcí to samé jako vlajkový model. A to je zatraceně dobrý důvod, proč o něm začít přemýšlet.

Na SMARTmanii jsme kromě letošních iPhonů otestovali také nejnovější generaci chytrých hodinek Apple Watch Series 4, jejichž podrobnou recenzi včetně videopohledu naleznete zde.

iPhone Xr

8.3

Design a zpracování

8.6/10

Výkon a optimalizace

8.5/10

Hardwarová výbava

7.6/10

Kvalita fotografií a videa

8.3/10

Výdrž baterie

8.5/10

Klady (+)

 • elegantní design, ergonomie
 • široká nabídka barevných variant
 • výkonný čipset Apple A12 Bionic
 • dobrá výdrž baterie
 • skvělá optimalizace operačního systému
 • povedený fotoaparát
 • autentizace skrze Face ID
 • odolnost vůči vodě (IP67)

Zápory (–)

 • chybějící 3D Touch
 • široké rámečky kolem displeje
 • kvalita nočních snímků by mohla být lepší
 • omezené možnosti portrétového režimu
 • nižší rozlišení displeje
 • stále vysoká cena
 • redukce z 3,5mm na Lightning není součástí balení

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

69 komentářů

 1. ,,Apple sáhl v rámci úspor po LCD (IPS) technologii, což se logicky promítlo na zobrazovacích schopnostech.“
  Pouzitie LCD samozrejme hned neznamena horsie zobrazovacie schopnosti, ale to urcite viete! Keby pouzili kvalitny LCD panel, pravdepodobne by ich vysiel drahsie ako amoled.

  • Tak nějak, na testy jsem ještě nekoukal, ale očekávám špičkový jas a rozsah podsvícení, oleofobní vrstvu (v recenzi zmíněno), minimální odrazivost, má to 120Hz snímání dotyku,… Ne, ten displej nebude levný.

  • Pri pristi navsteve elektra vyzkousej a dej vedet, OK? Cenu neres.

  • I když mi tvé perfekcionisticke příspěvky často lezou na nervy, zde musím dát za pravdu, displaye Apple patří k top, přičemž opravdu nekde jen o panel, nýbrž sklo, atp.

  • Displej je kvalitní, ovšem displej iPhonu 8plus je lepší. Jas je průměrný, dostačující. Ale ta větší hrubost je prostě vidět, nechápu, proč tam nedal takové to Full hd plus, což je alespoň průměr.

  • Dál chybí podpora HDR. Asi to nebude šunt, ale ani top.

  • M.K. (neregistrovaný): No 589nits nazvat průměrem… ?

  • No tak je to stále stejný, jako iPhone 7, Lg G7 dokáže přes 1000, huawei mate 20 má 800, kdejaký xiaomi má 600, tak že to co má iPhone xr dnes není vůbec nic mimořádnýho, proto jsem to zcela správně nazval průměrem.

  • M.K. (neregistrovaný): A nepleteš náhodou lokální vs plošný výkon podsvícení? Nebo případně jinak omezený režimy (čas)? Podobná pohádka ti totiž byla loni po uvedení iPhoneX vs Samsung Note9….

 2. Podle mne to navzdory jistým kvalitám vypadá jako hračka pro děti, ty nevkusné rámečky a výřez, kde je ta Apple decentní aura, punc něčeho víc.. kdejaký Honor jej pošle k šipku. Tenhle model se nepovedl a tvoří jen nutnou základní variantu, jako třeba Fabia Junior s 1.2 HTP..

  • Resp. nad levným BMW se také designově nikdo nerozplývá, to je vyhrazeno vyšším modelům. Logicky.

  • Tak s tím Honorem si to vážně přestřelil.

  • No když vemeš v potas cenu, tak takový Honor play za 8000,- udělá podobnou službu a můžeš si koupit tři a budeš dokonce i číst na jemným displeji a ne hledět do cedníku?

  • Radek (neregistrovaný): Drahý! Podobnou službu ti udělá i Xiaomi za 3000,-.

  • No tak schválně jsem vybral model s top procesorem výrobce, aby to bylo trochu srovnatelný.

  • Radek (neregistrovaný): No počkej počkej. Co tak koukám, tak je to SoC tak v polovině množiny výkonu? Co to tady na nás zkoušíš?

  • Co zkoušim? Nebyl snad doposud kirin 970 nejvýkonějším procesorem výrobce?

  • Radek (neregistrovaný): No a? MTK na také nějaký nejvýkonnější SoC, přesto jej nenajdeš v ničem nad 10k. A co? Vracíme se k tématu designu u BMW. Jak fakt, po celém dní? ?

  • Jenže kirin 970 byl používán u top modelu mate 10 Pro, nebo P20 pro, tak že ten u top modelu najdeš. Ale chápu, nemáš prostě přehled.

 3. Na YouTube jsem viděl slepý test kvality displaye iPhone xr vs pocophone. iPhone vyhrál počtem hlasu asi 27:0 jsem zvedavej kdy se přestane brát parametr rozlišení displaye jako stěžejní. Mám 7 plus a přítelkyně 7. Panel ze stejné generace, takže teoreticky stejný. Já 401ppi ona 326ppi. Při běžném používání rozdíl 0.

  • A ty si myslíš, že ti lidé se v tom testu řídili opravdu rozlišením? Prostě viděli krásně barevný displej iPhonu xr a vybledlý displej pocophonu, tak jako ten lepší vybrali displej iPhonu, nic víc. Ale ono je to vidět hlavně na písmu, když přelezu z pluskového iPhonu na menší, okamžitě vidím sníženou ostrost, okraje písma jsou kostrbaté, nebo se stačí podívat třeba na ikonu safari, jak je na pluskovém displeji krásně vyhlazená, jsou na ní vidět i ty nejmenší detaily, na menším iPhonu je to hrubší. Pokud je u tebe rozdíl nula, zrak ti běží už jen na 90%, což není nic nenormálního.

  • Spousta aplikací není ještě přizpůsobena na nové rozlišení displeje, které má jen a pouze XR. Například Messenger.
   Pokud je aplikace pŕizpůsobena pro rozlišení, písmo je naprosto v pořádku – například Outlook s nastaveným nejmenším fontem je úplně v lati.
   Dal bych tomu čas, až vývojáři doladí rozlišení.

  • Ja teda presel z Pluska na malou osmicku, a rozdil tam vidim.

 4. Děkuji, ale to takové klece opravdu nechci. Mám rád volnost a možnost vybrat si a to v kleci není možné. Apple si musí najít jinou ovečku, která k němu bude bezmezně loiální.

 5. iPhone XR se snaží být pro všechny, ale není pro nikoho: ti, kteří neváhají dát za iPhone 23 tisíc Kč, jistě nebudou váhat dát 30 tisíc Kč za iPhone bez kompromisů. Chudší, kteří přesto chtějí iPhone, si pořídí iPhone 7, který se dá na českých eshopech sehnat už za 10,5 tisíce Kč a funkčně mají v podstatě to stejné včetně iOS 12, navíc i 3D touch.

  • Vzhledem k tomu, ze ceny smartphonu se plosne zvedly (vzdyt i Huawei je ted za 23tis), tak nevidim, proc by nikdo za stejnou cenu nechtel iPhone XR

  • No ale u Huawei je za 23 vlajka, u Apple za to samý základ. Chtělo by to porovnávat trochu porovnatelný…

  • nekdo tady fusuje unimu do remesla.

  • Rohlík (neregistrovaný): Mno, dovolím si poznamenat, že aktuální vlajka u Huawei je přesně za 25k, nikoli 23k. A to jsme nezabrousili do vod Porsche designu, třeba bychom se ještě divili.
   Jako číňan za cenu Koree nebo Ameriky je masakr. Takhle si nevyskakuje ani Japonsko ?

  • uni: Ok, tak pořád je to ale 10k rozdíl. A proč si jako myslíš, že by měl bejt číňan levnější než američan? Proč by to jako mělo bejt vyskakování? Stát jako stát ne? A PD s tím nemá nic společnýho, to je jak kdybys chtěl srovnávat Alpinu s MB…

  • Rohlík (neregistrovaný): Uf chlape, ty tedy máš dost potíže s číslovkami. Rozdíl mezi 25k a 33k je 8k, nikoli 10k. Resp. jsme defakto na rozdílu 5k, protože Max pokud se nepletu je specifikacemi shodný, jen větší, tzn. Apple má vlajku za 30k.

   Takže z tvých snad až 12k rozdílu, co jsi nám chtěl prezentovat ve prospěch Huawei je ve skutečnosti 5k:)

   Proto jsem také PD nezahrnul, je to spíše designovka, než vlajka, ačkoli zrovna u Huawei jsou i HW specifikace top, takže je to vlastně jeho vlajka. A to se možná už vůbec dostáváme na druhý břeh, vlajka Huawei dražší Applu, a to už by jsi nemusel vůbec rozdýchat:D

  • Proč bych to neměl rozdýchat? Vybavenější telefon je vždycky dražší, než ten míň vybavenej, takže logicky je PD dražší než iPhone…

  • Rohlík (neregistrovaný): Ale co by ne, téma je ale jiné, Huawei je dražší než Apple:)
   Mimochodem, cena produktu rozhodně není určena jen výbavou.

   Jen poukazuji na „(vzdyt i Huawei je ted za 23tis)“, že za a) jsme u 25k, b) už nějakou dobu vlastně u 35k….:D

  • uni: No a?

  • Rohlík (neregistrovaný): Uuuuf. A že tedy není u Huawei vlajka za 23k. Resp. kolik z vás píše pod tímto nickem, že jste tak nechápavá skupina?

  • uni: Dobře no, tak teda vlajka od Huawei je jenom o dva litry dražší, než lowend od Applu. Pointa je jinde, než se hádat o dva tisíce ty joudo…

  • Vlajkovka od Huaweie ma horsi video/mikrofony nez „zaklad“ u iPhonu, hure odladeny system, horsi aktualizace, pomalejsi procesor.. Fakt to nazyvas „lowend“??

  • Uni: Ale za 33000,- za iPhone Max dostaneš pouze 64Gb, kolik by stál s pamětí 128Gb? Tak že ten rozdíl 10000,- by tam byl.

  • Radek (neregistrovaný): Hmm a kolik stojí Huawei s podporou tlaku na displeji? Když už tedy řešíme tech. parametry za tu cenu?

  • Jéžiši, tak takhle ne, to bych mohl tahat čtečku v displeji, prostě ten rozdíl by tam byl.

  • Radek (neregistrovaný): Ano, přesně tak, ježíši takhle ne! Každý výrobce má nějakou sadu parametrů a vlastností, to by bylo nekonečné.

  • Ale byl jsi to vždycky ty, kdo argumentoval právě velikostí paměti v případě ceny, tak že ty seš trochu takovej ten pokryteckej sajrajtík, prostě co se zrovna hodí. A to se ani nemusíme bavit o tom, že abys u iPhonu mohl využít například rychlonabíjení, musíš zase investovat. Tak že si k rozdílu přičti další tisíce navíc. Apple by měl být obžalován z lakoty a škrblůňství?

  • Radek (neregistrovaný): Mluvíš naprosto z cesty. Celý den… Over.

  • No jo, takhle to dopadá vždycky, když tě někdo nachytá na švestkách?

  • A on Apple kromě starejch modelů nabízí něco míň vybavenýho? Ne, takže Xr je lowend. Jinak u Huawei video lepší, systém lépe odladěný než iOS na iPhone, procesor je u Huawei dostatečnej na všechno, takže nemá cenu řešit, kdo má lepší, aktualizace na dva roky, pak už se stejně každej kdo nedoplňuje regály v Tescu zbavuje a kupuje novej. No moc ti toho nezbylo :D A to jsi vytáhnul jen to co sis myslel že je u Iphonu lepší, taď provnej ten zbytek joudo…

  • Není to low-end, to je v kontextu trhu, ale základní model;)

  • „Jinak u Huawei video lepší“ Cetl si vubec tu recenzi tady???
   „systém lépe odladěný než iOS na iPhone“ xDDD

  • lukass71: Čet, ale to neznamená že to tak je. Narozdíl od tebe si to můžu porovnat sám. Že je Android stabilnější systém je jasný, najdi si čísla a přestaneš si ucvrkávat z Applu. Ale tak jasný, chápu, slintači slintaj nad Applem, kterej si nemůžou dovolit.

  • Jsi uplne vypatlanej? Ocividne necetl, nebo ani nevidel to video, ktery tam bylo pro ukazku. A na to dalsi ani nema smysl reagovat, inteligence na urovni tveho nicku.

 6. Byl jsem se na něj podívat v prodejně a teda nic moc. Displej u vedle vystaveného iPhonu8 mi přišel o třídu lepší a celkově to vypadá jako čínská hračka. A nejvíc to zabíjí ta cena, to je celekem úlet.

 7. Osobne mam XR mam a display neni vubec spatnej, plne dostacujuci rozliseni, za me velke plus je vydr kdy po dni prijdu domu a mam 40-50 procent baterky. Kdyz by nemel eSim tak bych sahnul po IP8 ale tohle byla jasna volba, nejsem mladej, nejsem narocnej na fotak, nepotrebuju mit nejlepsi jablko… takze XR jasna volba … 3D ptakovinu jsem nemnel na SEcku tak mi neva ze tam neni a ze to ma jen jednu cocku me taky netrapi. Kdyz budu chtit fotit kvalitne koupim si fotak a ne mobil … cena je vetsiu u me 24k za 128, ale za ten Dualsim to stoji.

  • “ Kdyz budu chtit fotit kvalitne koupim si fotak a ne mobil …“
   Ne vzdy u sebe mas zrcadlovku s tezkym objektivem, takze kvalitni fotky jsou urcite vyhodou (+ u iPhone fantasticke video).

  • Na display nadávají jen ti, co ho nepoužívají. Recenzenti a uživatelé jej chválí. Takový letošní předvánoční fenomén, možná až #gate? ?

 8. Dobrý recenze. Prostě záleží, co od telefonu očekávám. Xr mi přijde super, design dle mě skvělý. Kdybych chtěl iOS a měl přebytečné love, jdu do něj. Nemá cenu řešit displej a pak jiné drobnosti. Podstatné je doladění, dobrý foťák a výkon na pár let dopředu.

  • Patří odladění

  • Tak displej cenu resit urcite ma, ale spis nez rozliseni, tak samotnou kvalitu obrazu – pozorovaci uhly, barvy, maximalni jas (s tim samozrejme souvisi i automaticky jas, ktery ma Apple stale na nejlepsi urovni).. Proste je to neco jako kdyz lidi resi MPx, kdejake Sony ma 20Mpx, ale stejne foti daleko daleko hur nez iPhone/Pixel s 12.

  • Tak na rozlišení nezáleží, když je adekvátně použito vzhledem k velikosti displeje. záleží na jemnosti a to nemá cenu řešit až od určitý hodnoty, například mezi pluskovým iPhonem a iPhonem X, u malých iPhonů a XR je ta hrubost u textu vidět a při delším čtení už mi to vadí, u videa si toho nevšimnu. Když se to trochu zvětší, vypadá to takhle [odkaz] A ve skutečnosti to není o tolik menší, aby to člověk s normálním zrakem neviděl.

  • No a ty pozorovací úhly, proti iPhonu 8plus krok zpět [odkaz]

  • KdYz sE tO „tRoChU“ zVeTsi

  • No asi pětkrát, což neni moc, je to jen přiblížený, žádný mikroskop, tak že ten rozdíl je viditelný i ve standardní velikosti.

  • Ale samozrejme, ze je, taky je to jeden z hlavnich vyhod koupe XS oproti XR. Ale myslim, ze samotna kvalita panelu je porad pri tomhle rozliseni dulezitejsi.

  • No jo, ale špatný panely už prakticky nejsou ani ve střední třídě, tak že právě vzhledem k ceně mohli udělat jak dobrej panel, tak dostatečný rozlišení, ale to by nebyl lakomej Apple. Je to stejný, jako když to má funkci rychlonabíjení, ale nabíječku ti k tomu nedají. A než oled, to raději LCD, i když v tomto případě struhadlo.

 9. Tak jsem se byl dnes ráno podívat do prodejny a musím říct, ze proti XS to opravdu vypadá jak iPhone z levného kraje:-/. Ta tloušťka telefonu i rámečku je proste hodně vidět. Ač mám apple rad, ty peníze bych za to asi nedal. Displej je na mem XS samozřejmě jemnější a vypadá lepe, bílá barva byla ale lepší na XR. Pro přítelkyni jako přechod ze šestky ale asi ok. XS vedle XR vypadá hodně luxusně, toť za mne

 10. Nový iPhone XR se skutečně povedl a v této barevné variantě vypadá úžasně.

 11. Zdravím, prosím nemáte někdo zkušenosti s apple servisem v Brně?

 12. Já jsem si enchával opravit iPhone u [odkaz], servis proběhl velice rychle, a je tam dobrá domluva, i cenově paráda.

 13. Díval jsem se, že prodávají bazarové kousky za dobré ceny…

 14. Ano já jsem si tam bral macbook za dobrou cenu, a navíc na to dávají i roční záruku, všechny počítače testují, než je pustí do prodeje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).