Domů » Bleskovky » Řada Galaxy S10 dostává velkou aktualizaci. Naučí se funkce z Note 10

Řada Galaxy S10 dostává velkou aktualizaci. Naučí se funkce z Note 10

Jarní řada vlajkových smartphonů Samsung Galaxy S10 v těchto dnech dostane systémovou aktualizaci, která tyto telefony doučuje novinky z modelů řady Galaxy Note 10.

Note10 S10

Aktualizováno 28. září: Samsung dnes pro ČR a Slovensko uvolnil aktualizaci.

20190928 093433
Nová aktualizace pro řadu Galaxy S10 už je dostupná v ČR a na Slovensku

Majitelé modelů Galaxy S10, S10+, S10e tak mohou těšit na následující funkce:

 • Noční mód pro selfie kamerku
 • Záznam videa s rozmazaným pozadím
 • Natáčení super stabilních videí
 • Užší propojení s počítači s Windows skrze funkci Váš telefon
 • DeX pro počítače s Windows a macOS
 • Dynamický zámek
 • AR Doodle – doplňování videí virtuálním písmem nebo kresbami (u Galaxy S10 pouze u selfie kamerky)

S10 Note10 funkce

Nový firmware také přináší poslední balík bezpečnostních záplat. Aktualizace se v těchto dnech šíří Evropou (potvrzeno je Německo a Švýcarsko) a je dostupná pouze pro modely s čipsetem Samsung Exynos, které se prodávají v Evropě. Update má velikost okolo 1,2 GB. Na redakční Galaxy S10+ aktualizace zatím nedorazila, ale očekáváme, že se tak stane v nejbližších dnech.

note10 S10 camera
Funkce z Galaxy Note 10 budou nově dostupné i pro řadu Galaxy S10

Pro Samsung Galaxy S10e jde o update ve verzi G970FXXU3ASIG, pro S10 G973FXXU3ASIG a pro S10+  G975FXXU3ASIG.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Super. Neporadil by mi nekdo co delat, kdyz se mi nechce na s10+ vypnout display pri nečinnosti?musim to vzdycky restartovat aby to chvili fungovalo,prenastavit casovy limit nepomuze.. dik Petr

 2. 27. zari dorazila.

 3. Také už mám nainstalováno :-)

 4. No pořád přidávají zbytečná vylepšení ale základní věci pro telefonování u Androidu už dnes nefungují – příklad: přijímání/odmítnutí hovorů jednoduchým stiskutím tlačítka a ne jakýmsi složitým sunutím, příchozí notifikace SMS neslyším, když mám zasunuté handsfree sluchátka (což mám pořád), nahrávání hovorů a mnohé další základní nezbytné funkce jsou pryč.

  • Musíš mať náročnú prácu, keď máš nonstop handsfree slúchadlá. Nahrávanie hovorov je zakázané priamo v androide, nakoľko je to zásah do súkromia druhej osoby (GDPR), takže ak bez toho nemôžeš žiť, tak len root a potom úprava a nové aplikácie na nahrávanie.

  • Jednoduchý stisk tlačítka je nesmysl, to by jsi přijímal hovoru náhodně. Na headset (handsfree) jej přeci stiskem přijmeš ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).