Domů » Bleskovky » Jak smazat Instagram, nebo jej dočasně deaktivovat?

Jak smazat Instagram, nebo jej dočasně deaktivovat?

Máte potíže s tím, abyste svůj telefon udrželi dál od těla a neubráníte se nutkání nepřetržitého sledování nově nasdílených fotografií vašich přátel? Nebo jste do světa poslali fotografie, které byste už radši na Instagramu vyvěšené neměli? Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, účet na Istagramu se dá jednoduše odstranit a my vám poradíme, jak na to.

Ještě před samotným procesem mazání účtu si musíte uvědomit podstatnou věc. Účet Instagramu se dá smazat a dočasně deaktivovat. Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma termíny je ten, že smazání kompletně vymaže celý váš profil, a to včetně videí a fotografií, které jste sdíleli.

Dočasné deaktivování vám naopak účet stále ponechá na serverech Instagramu a veškerý nasdílený váš obsah zachová. Ten však bude pro všechny uživatele neviditelný a nedostupný. Dočasně deaktivovaný účet se dá znovu obnovit.

Jak deaktivovat účet na Instagramu?

1. Otevřete ve vašem prohlížeči adresu Instagram.com (mazání nelze provést přes aplikaci Instagramu).

2. Přihlaste se.

instagram_delete_1

3. Klikněte na ikonu profilu v horním pravém rohu.

instagram_delete_2

4. Vyberte možnost Upravit profil vedle vaší fotografie a jména.

instagram_delete_3

5. Sjeďte na stránce až dolů a vyberte možnost Dočasná deaktivace vlastního účtu.

instagram_delete_4

6. Vyberte důvod deaktivace účtu (například: Chci něco odebrat).

7. Zadejte své heslo k účtu.

8. Potvrďte deaktivaci kliknutím na tlačítko Dočasně deaktivovat účet.

instagram_delete_5

 • Pozn: V případě, že chcete deaktivovaný účet opět obnovit, znovu se na účet přihlašte. Tím dojde k opětovné aktivaci.

Jak trvale smazat účet na Instagramu?

1. V prohlížeči si otevřete následující odkaz, který slouží pro mazání účtu.

2. V případě, že nejste přihlášeni vás Instagram požádá o přihlášení se k účtu.

3. Vyberte důvod smazání účtu.

4. Zadejte své heslo k účtu.

5. Potvrďte smazání kliknutím na tlačítko Trvale účet odstranit.

6. Máte hotovo! Váš účet je trvale a nenávratně smazaný.

instagram_delete_6

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

33 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Mno…. … jak odstranit Instagram ve Facebooku by bylo asi víc žádné.
  FB ho cpe do newsfeedu víc než je zdrávo a nejde narozdíl od aplikací třetích stran tak jednoduše bloknout.

  • Johny (neregistrovaný)

   Jde o to, že instagram je braný fb jako fotogalerie. Pokud nechceš vidět něčí fotky, omez si feed přímo u té osoby.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Dnes to už na 100% ovlivnit nejde.

   FB to už s propagovaním příspěvkuů, krapet přehání.

   Fotky na zdi na FB a Instagram . zatím totéž

  • Johny (neregistrovaný)

   Přesně to říkám, ale můžeš ovlivnit kolik toho od člověka vidíš. Já mam kupřikladu skrytý skoro všechny. Nezajímá me kdo rodí jaký děti ani kde byl se svou holkou a jak se jim daří (proto nechápu třeba význam twitteru vůbec) :D A můžu doporučit :D Hlavně neudělej chybu jako já a neřikej lidem že na ně nemáš follow, dost lidí to špatně nese :D

 2. Johny (neregistrovaný)

  A další boží článek z produkce J.X. … přidat D, jste stejná ikona. A příští článek:
  Jak deaktivovat účet na facebooku
  Jak smazat účet na seznam.cz
  Jak založit účet na Google Plus
  Jak vytvořit složku ve Windows
  Jak si nastavit heslo do Windows
  …možnosti jsou nekonečné!

  • Xaver Jandura

   Johny, o tom o čem píšu ve velké míře nerozhoduji. Pokud máte bližší dotazy týkající se obsahu nebo tématiky článků, existuje cesta k tomu určená: [odkaz]

  • Johny (neregistrovaný)

   Dotaz nemam žádnej. Otevřená kritika zde (Komentáře) mi přijde dostatečná cesta k tomu určená :-) Díky za návod no… Snad jen na konec bych dopsal – iPhone nebude mít jack jak už se prakticky potvrdilo v našem předchozím článku – a odkaz.

  • Johny: Divil by ses, kolik nám do redakční pošty chodí dotazů na podobná témata, proto jsme se rozhodli je zpracovat, a proto jsem je Xaverovi zadal. Texty jsou určené pro začínající uživatele – ti zkušenější by podle nadpisu měli poznat, že to není téma pro ně :)

  • Johny (neregistrovaný)

   Podle jednoho z těch naprosto nezavádějícíh nadpisů :D Samozřejmě mam dostatečnou inteligenci abych poznal o čem ten článek bude a vůbec nic to nemění na smyslu mé kritiky, že? :)

   A teď přestanem hrát tuhle trapnou hru „článek je důležitý“. Článek ani ne za týden zmizí v archivu dějin takže ti možná tak 2 uživatelé instagramu co ho aktuálně chtějí smazat a potřebují ho na smartmanii budou tak jako tak muset použít konečně ten google a nebo nad tim začít přemýšlet, aby zvládli nejzákladnější úkony ovládání počítače a internetu. Takže jo, furt platí co jsem naznačil. Článek je to naprosto zbytečný, tak jako článek o tom, jak založit složku ve windows nebo se odhlásit z newsletteru – i když ten by možná pomohl víc lidem.

  • Johny: To, že článek zmizí v archivu ničemu nevadí. Na tyto typy článků lidi chodí zpětně přes Google právě v případě, když hledají pomoc. A na to je to primárně cílené, takže pro nás z hlediska získání čtenáře rozhodně zbytečný není.

  • Dalsi zakomplexovanec co ho zere svet. Nevim proc to vubec resis, kdyz te to nezajima tak to necti a svou negativitu si nech pro nekoho, koho zajima – jo aha, nikoho!

 3. Franta (neregistrovaný)

  Kliknu na odkaz pro trvalé smazání a po zadání přihlašovacích údajů mi je to nevezme. (Zadané uživatelské jméno není přiřazené k tomuto účtu.)

 4. Omylem jsem si deaktivovala ucet.na IG jde to vrátit zpět prosim jsem nešťastná!

 5. Díky moc.Hned jsem tu ptákovinu odstranil.Začínal jsem být závislý stejně jako na Facebooku který skončil stejně.A teď jsem jen na Twitteru a Google+.

 6. Ahoj,dotaz za jak dlouho (časově ) se zdeaktivuje účet na Instagramu,když jsem postupovala dle návodu viz.výše.Dekuji

  • Ahoj. Taky by mě to zajímalo :D zkoušel jsem to 2x ještě s rozestupem týden a furt nic. Možná by to chtěla trochu doladit, jestli to od té doby změnili na INS.

 7. Zdravím, mne vô ec v profile neukazuje možnosť deaktivovať účet na instagrame, robím niečo zle ? Ďakujem za pomoc

 8. Chcem zrušiť účet natrvalo od instagramu.

 9. Dobrý deň, mne vôbec v profile neukazuje možnosť deaktivovať svoj účet na instagrame niečo robím zle? Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

 10. Nejede mě deaktivovat instangram.Chce to heslo,ale ja se prohlašoval fb.Heslem s fb to nejde.Jak odstarnit instagram fb?

 11. Zrušiť účet na Instagrame

 12. Dočasně jsem si deaktivovala instagram a když se po hodině chci znovu přihlásit píše mi to, že se profil ještě nedeaktivoval a zě musím počkat pár hodin. Chci se zeptat, za jak dlouho budu moct svuj profil obnovit?

 13. Dobry den, smazala jsem podle navodu ucet, ale porad se zobrazuje a kdyz se na nej chci přihlásit tak se zobratuje ze bylo zazadano o vymazani.Za jak dlouho se smaze prosim?

 14. Dobrý den,
  nejede mi zrušit instangram. Chce to heslo, ale já se přihlašovala heslem, které mám na fb. Jak to tedy zruším?

 15. Dobrý den, mohu někomu jinému odstranit účet na instragramu?

 16. monika molnárová

  Chcem zrušiť ucet instagram

 17. Věra Gošová

  Dobrý den,
  U svého účtu logosik1 jsem zadala chybně koncovku mailové adresy, místo gmail.com, jsem napsala gmail.cz toto bohužel neexistuje, můžete mi prosím pomoci? Děkuji V.Gošová

 18. Dobrý den mám tu větší problém. Účet který chci nutně smazat no zapomněla jsem na něj e-mail takže nevím co s tím. Poradíte mi prosím?

 19. Božetěch Němec

  Dobrý den, chci odstranit účet na Instagram ale bohužel neznám přihlašovací údaje. Přihlašovat jsem se přes fb. Jde účet zrušit nějak jinak?

 20. Hana Omelková

  Potrebuju odstranit svuj stary ucet(instagram), od ktereho nemam heslo, ani e-mailovou adresu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).