Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10 5G: 6,7″ displej, čtyři fotoaparáty na zádech a podpora 5G

Samsung Galaxy S10 5G: 6,7″ displej, čtyři fotoaparáty na zádech a podpora 5G

Posledním smartphonem, který dnes Samsung na tiskové konferenci představil, je speciální verze Galaxy S10 s podporou sítí 5G. Nejedná se přitom o pouhou variantu Galaxy S10 nebo S10+ dovybavenou potřebným modemem, ale samostatné zařízení, které má oproti svým sourozencům výrazně větší displej a čtyřčočkový fotoaparát na zadní straně.

Samsung Galaxy S10 "5G": první dojmy z MWC

Obrovský displej s širokým průstřelem

Čelní stranu Galaxy S10 5G vyplňuje obrovský 6,7″ Dynamic AMOLED displej s rozlišením Quad HD+ a velmi tenkými rámečky okolo. Kvůli velkému displeji jsou rozměry telefonu 77,1 x 162,6 x 7,94mm, hmotnost je 198 gramů. Součástí displeje je rovněž ultrazvuková čtečka otisků prstů. Panel je po stranách zakřivený, v jeho pravém rohu najdeme široký oválný průřez.

Dvě čočky vpředu, čtyři vzadu

V průřezu se nachází duální selfie kamerka tvořená hlavním 10Mpx snímačem s optikou o světelnosti f/1.9, který doprovází hloubková 3D kamera s hQVGA rozlišením.

Hlavní fotoaparát za zadní straně je tvořen hned čtyřmi členy:

  • Hlavní snímač má rozlišení 12Mpx, je opticky stabilizovaný a nachází se nad ním optika s úhlem záběru 77° a proměnlivou clonou mezi f/1.5 a f/2.4
  • Sekundární 12Mpx kamerka slouží pro bezztrátové přiblížení, je rovněž opticky stabilizovaná a zabírá úhel 45° při světelnosti f/2.4
  • Třetí je ultraširokoúhlý fotoaparát s rozlišením 16 Mpx, úhlem záběru 145° a světelností objektivu f/2.2
  • Poslední v partě je pak hloubková 3D kamera s hQVGA rozlišením

Hloubková kamera u předního i zadního fotoaparátu slouží k zaznamenávání okolí ve 3D, čehož lze využit například k rychlému přeostřování u videa či k přesnému měření objektů.

Hardwarové parametry
Systém:
Rozměry: , Hmotnost:
Čipset:
RAM: , Interní paměť: , Pam. karta:
Displej: , ,
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: , Wi-Fi: , NFC:
, GPS:
, Konektor:
Baterie: , Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Velká kapacita baterie

Samsung Galaxy S10 5G pohání čipset Qualcomm Snapdragon 855 ve spolupráci s 8 GB RAM. Vnitřní úložiště má kapacitu 256 GB a není možné je rozšířit paměťovou kartou. Akumulátor v těle zařízení se pyšní slušnou kapacitou 4 500 mAh, a stejně jako u ostatních modelů z řady jej lze dobíjet pomocí USB-C a bezdrátově. Nechybí ani podpora reverzního nabíjení dalších zařízení.

Pochopitelně hlavním tahákem tohoto modelu je podpora sítí 5G, kvůli které bude jeho dostupnost omezena pouze na několik amerických operátorů, kteří 5G podporují. Jako první se dočká Verizon, a to už v první polovině letošního roku, ostatní se dočkají až v létě. Kromě 5G telefon podporuje i další bezdrátové technologie Wi-Fi, Bluetooth a NFC. Cena Galaxy S10 5G oznámena nebyla.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).