Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10 je z výroby vybaven fólií na displej. Pozor ale na tvrzené sklo

Samsung Galaxy S10 je z výroby vybaven fólií na displej. Pozor ale na tvrzené sklo

U smartphonů značky Honor je zcela běžné, že mají na displeji už z výroby nanesenou ochrannou fólii, u Samsungu to naopak standardem nebylo a uživatel si vždy fólii či tvrzené sklo musel koupit na vlastní náklady.

Samsung Galaxy S10 a ochranná fólie - tvrzené sklo
U Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+ najdete už z výroby nalepenou ochrannou fólii

Přečtěte si naše recenze novinek modelové řady Galaxy S10

S příchodem modelové řady Galaxy S10 se to ale mění a přímo z výroby na displeji najdete nalepenou ochrannou fólii, což je sympatický bonus. Samsung rovněž pro Galaxy S10 bude nabízet certifikovaná tvrzená skla, o kterých bude zajištěna funkčnost ultrazvukové čtečky otisků prstů, která je integrována přímo do spodní části displeje.

Samsung Galaxy S10 a tvrzené sklo

Fungovat samozřejmě budou i necertifikovaná tvrzená skla, nicméně jen do určité tloušťky (podle našich informací max. 0,2 mm). Alza.cz například nabízí nabízí toto tvrzené sklo pro Galaxy S10 s tloušťkou 0,2 mm a v popisku je napsané, že je zaručena funkčnost ultrazvukové čtečky otisků prstů. V nabídce Alzy ale najdete i sklo PanzerGlass s tloušťkou 0,4 mm, u kterého je napsáno, že ultrazvukovou čtečku nepodporuje.

Problém by rovněž mohl nastat s těmi nejlevnějšími tvrzenými skly z nejrůznějších čínských e-shopů, nicméně útěchou alespoň může být, že pokud vám s takovým sklem čtečka nebude fungovat, nevznikne vám příliš vysoká škoda, jelikož cena tvrzeného skla se většinou pohybuje v jednotkách dolarů.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Radim
Anonym
Radim
Offline

Jako sorry, to by snad mělo být jako základ k výrobku, kterému věřím a važím si ho. Bohužel to tak, ale není….

lukass71
Uživatel
lukass71
Online

Tohle je asi subjektivni, ale tohle by bylo jednoznacne prvni, co bych z toho sundal, folie jsou hnus.

Michal
Anonym
Michal
Offline

Přesně tak, folie jdou okamžitě dolů, žádný skla nepoužívám, prostě se k tomu telefonu dobře chovám a po roce mám na displeji maximálně pár vlásečnic, který jdou vidět jen v určitém úhlu pod žárovkou. A jestli to je ta folie, co jsem viděl na vystavených kusech s10, tak je to hnus, hlavně to, jak je to vyříznutý okolo kamery. A ta folie stejně evidentně moc nevydrží.

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Tak ono ta fólie je nalepena celkem kvalitně. Skoro si toho člověk ani nevšimne.

kllr007
Uživatel
kllr007
Offline

Fólie na rozdiel od kvalitných temperovanych skiel nemajú ani len oleofobnu vrstvu – je to hnusný pocit používať zvlášť ako prvý dojem pri kúpe nového. Fólie ani skla a obaly nepoužívam roky a nemám problém..

lukass71
Uživatel
lukass71
Online

Po rozbaleni treba ne, ale po par mesicich, kdy se zacne bordel usazovat po okrajich (zvlast kolem ty diry), tak to proste hnus bude. Navic, diky zaobleni po stranach to proste bude vypadat zle od zacatku.

uni
Uživatel
uni
Offline

xzeit: Proč pak ale řešit věci jako oleofobní vrstva, odrazivost, tvrdost, atd., když se na to plácne kus plastu?

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

UNI: A proč si myslíš, že ta folie nějaké vlastnosti nesplňuje? (tím neříkám, že splňuje a nejspíš to bude horší, než když ji sundáš)

uni
Uživatel
uni
Offline

xzeit: Sklo a plast nemají stejné vlastnosti?

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

UNI: Já jsem samozřejmě myslel,, odrazivost, oleofobní vrstva. Tedy ty vlastnosti, které ovlivňují interakci mezi telefonem a člověkem. Tvrdost ti nijak momentálně nevadí. Momentálně na displeji taky nemám ani sklo, ani folii.

S
Anonym
S
Offline

Prasit si cimkoliv displej fakt ne :-)