Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10 je z výroby vybaven fólií na displej. Pozor ale na tvrzené sklo

Samsung Galaxy S10 je z výroby vybaven fólií na displej. Pozor ale na tvrzené sklo

U smartphonů značky Honor je zcela běžné, že mají na displeji už z výroby nanesenou ochrannou fólii, u Samsungu to naopak standardem nebylo a uživatel si vždy fólii či tvrzené sklo musel koupit na vlastní náklady.

Samsung Galaxy S10 a ochranná fólie - tvrzené sklo
U Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+ najdete už z výroby nalepenou ochrannou fólii

Přečtěte si naše recenze novinek modelové řady Galaxy S10

S příchodem modelové řady Galaxy S10 se to ale mění a přímo z výroby na displeji najdete nalepenou ochrannou fólii, což je sympatický bonus. Samsung rovněž pro Galaxy S10 bude nabízet certifikovaná tvrzená skla, o kterých bude zajištěna funkčnost ultrazvukové čtečky otisků prstů, která je integrována přímo do spodní části displeje.

Samsung Galaxy S10 a tvrzené sklo

Fungovat samozřejmě budou i necertifikovaná tvrzená skla, nicméně jen do určité tloušťky (podle našich informací max. 0,2 mm). Alza.cz například nabízí nabízí toto tvrzené sklo pro Galaxy S10 s tloušťkou 0,2 mm a v popisku je napsané, že je zaručena funkčnost ultrazvukové čtečky otisků prstů. V nabídce Alzy ale najdete i sklo PanzerGlass s tloušťkou 0,4 mm, u kterého je napsáno, že ultrazvukovou čtečku nepodporuje.

Problém by rovněž mohl nastat s těmi nejlevnějšími tvrzenými skly z nejrůznějších čínských e-shopů, nicméně útěchou alespoň může být, že pokud vám s takovým sklem čtečka nebude fungovat, nevznikne vám příliš vysoká škoda, jelikož cena tvrzeného skla se většinou pohybuje v jednotkách dolarů.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments