Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10: ochranné sklo nemusí mít pro čtečku otisků prstů otvor, ale…

Samsung Galaxy S10: ochranné sklo nemusí mít pro čtečku otisků prstů otvor, ale…

Před odhalením smartphonů Samsung Galaxy S10 bylo hojně probírané téma, jak si poradí ultrazvuková čtečka otisků prstů s ochrannými skly nalepenými na displej, a zda bude muset být v místě čtečky otisků otvor. Nyní již známe odpověď.

S ochrannými plastovými fóliemi by neměl být žádný problém a fungovat by měla většina, ovšem tvrzená skla jsou trochu jiná písnička. Stoprocentní funkčnost bude zajištěna pouze u skel, která byla certifikována samotným Samsungem. Ultrazvukové čtečky otisků totiž na rozdíl od těch optických fungují pouze do určité tloušťky materiálu, skrze který prostupují neviditelné zvukové vlny a měří se čas jejich odražení od bříška prstu. Tímto způsobem lze vykreslit 3D obraz prstu s hloubkou papilárních linií, což je bezpečnější způsob než pouhý 2D snímek, který poskytují optické čtečky. Pro dokonalé fungování ultrazvukové čtečky je zapotřebí nejen tenká tloušťka materiálu, ale také absence jakýchkoliv vzduchových bublin mezi displejem a ochranným sklem.

Zatím jediné dostupné sklo

Jediným prozatím certifikovaným sklem je Whitestone Dome, které se s displejem spojuje tekutýma opticky čistým lepidlem, které vznik vzduchových bublin minimalizuje. Proces instalace skla je poněkud složitější, neboť vyžaduje použití speciálního instalačního kitu s rámem pro telefon, nástrojem pro aplikaci lepidla a UV lampou k ošetření.

Dome Glass installation video for seesaw type

Vše je součástí balíku, který obsahuje dvě ochranná skla a stojí 60 dolarů (asi 1 400 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.