Domů » Bleskovky » Gorilla Glass 6 oficiálně: budou konečně skleněné smartphony nezničitelné?

Gorilla Glass 6 oficiálně: budou konečně skleněné smartphony nezničitelné?

Když se ve světě smartphonů řekne odolné sklo, myslí se tím Gorilla Glass. Jeho vývoj a výrobu zajišťuje společnost Corning, která včera představila již šestou generaci. Novinka má být pochopitelně ve srovnání s předchůdcem ve všech ohledech lepší.

Corning tvrdí, že Gorilla Glass 6 vydrží mnohem více pádů a jiných incidentů. Díky nově vyvinutému materiálu ustálo nové sklo v laboratorních podmínkách průměrně 15 pádů z jednoho metru na drsný povrch. Podle Corningu je celosvětový průměr 7 pádů ročně, víc než polovina z výšky okolo 1 metru. Sklo navíc může být díky zcela nové kompozici chemicky zesíleno do ještě větších úrovní odolnosti než jeho předchůdce a kromě odolnosti proti pádům má také sklo lépe odolávat poškrábání. Se sklem se počítá jak na přední, tak na zadní stranu telefonů, bránit by nemělo ani implementaci bezdrátového nabíjení.

Dočkáme se už u Galaxy Note9?

S Gorilla Glass 6 se budeme setkávat v budoucích smartphonech, zejména u příštích vlajkových lodí. Jedním z prvních adeptů by mohl být chystaný Samsung Galaxy Note9, který bude představen už za tři týdny.

Galaxy Note9 na prvním tiskovém snímku. Bude představen společně s novými hodinkami

Společnost Corning se také pochlubila, že svá skla dodala už do více než 6 miliard zařízení od 45 předních výrobců smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments