Domů » Bleskovky » Gorilla Glass 6 oficiálně: budou konečně skleněné smartphony nezničitelné?

Gorilla Glass 6 oficiálně: budou konečně skleněné smartphony nezničitelné?

Když se ve světě smartphonů řekne odolné sklo, myslí se tím Gorilla Glass. Jeho vývoj a výrobu zajišťuje společnost Corning, která včera představila již šestou generaci. Novinka má být pochopitelně ve srovnání s předchůdcem ve všech ohledech lepší.

Corning tvrdí, že Gorilla Glass 6 vydrží mnohem více pádů a jiných incidentů. Díky nově vyvinutému materiálu ustálo nové sklo v laboratorních podmínkách průměrně 15 pádů z jednoho metru na drsný povrch. Podle Corningu je celosvětový průměr 7 pádů ročně, víc než polovina z výšky okolo 1 metru. Sklo navíc může být díky zcela nové kompozici chemicky zesíleno do ještě větších úrovní odolnosti než jeho předchůdce a kromě odolnosti proti pádům má také sklo lépe odolávat poškrábání. Se sklem se počítá jak na přední, tak na zadní stranu telefonů, bránit by nemělo ani implementaci bezdrátového nabíjení.

Dočkáme se už u Galaxy Note9?

S Gorilla Glass 6 se budeme setkávat v budoucích smartphonech, zejména u příštích vlajkových lodí. Jedním z prvních adeptů by mohl být chystaný Samsung Galaxy Note9, který bude představen už za tři týdny.

Galaxy Note9 na prvním tiskovém snímku. Bude představen společně s novými hodinkami

Společnost Corning se také pochlubila, že svá skla dodala už do více než 6 miliard zařízení od 45 předních výrobců smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Konečně neznicitelne sklo! Můžeme po sobě házet telefony.

Petr
Anonym
Petr
Offline

Již pět generací je Gorilla Glass zárukou toho, že je displej nového telefonu, po týdnu opatrneho(!) používání, posetý mikroškrábanci…

Mám tušení, že tato šestá generace nebude jiná :/

Jiří Marek
Uživatel
Jiří Marek
Offline

…přesně…. :-)

Luděk
Anonym
Luděk
Offline

Souhlas GG se mi vždy poškrábalo – jemné mikroškrábance a jednou i hlubší.
Naproti tomu Ion X na iphonu se mi nikdy nepoškrábalo – jak na 6sP tak na 7 a teď na X.

Takže Corning už nikdy je to shit.

lukass71
Uživatel
lukass71
Online

Mne teda iP8+ mikroskrabance hned a par hlubsich take (v te dobe zadne nezavinene mym zachazenim – proste z kapsy do kapsy)

l0lz
Uživatel
l0lz
Offline

iPhone 6s som mal aj ja dosekany už po chvili statočne :D ale odvtedy ako by sa to zastavilo

Mag.net
Uživatel
Mag.net
Offline

Mám Galaxy S7 rok a 2 měsíce bez folie a obalu, ten používám pouze v práci.Nosím ho v přední kapse kalhot a nemám na něm jediný škrábanec, tak nevím.