Domů » Bleskovky » Galaxy Note9 na prvním tiskovém snímku. Bude představen společně s novými hodinkami

Galaxy Note9 na prvním tiskovém snímku. Bude představen společně s novými hodinkami

Už za tři týdny bude představen Samsung Galaxy Note9, nový vlajkový model, který podle tradice dorazí s vestavěným stylusem S Pen. Díky @evleaks se můžeme podívat na vůbec první oficiální render, který potvrzuje veškeré předchozí spekulace.

Modrý telefon s kanárkovým perem

Galaxy Note9 se od svého loňského předchůdce nebude příliš lišit, největší změnu pocítí záda zařízení s odlišně rozmístěnými prvky – čtečka otisků prstů se nastěhuje pod fotomodul se dvěma horizontálně posazenými čočkami. Toto rozmístění neúmyslně potvrdil i šéf Samsungu DJ Koh, když byl s Galaxy Note9 nečekaně vyfotografován.

Přední strana zařízení bude prakticky stejná jako v loňském roce, to však rozhodně nevidíme jako překážku; odpůrce výřezu v displeji tato volba rozhodně potěší. Naopak nepříliš konzervativní volbou bude stylus S-Pen, který bude dodáván v kanárkově žluté barvě, minimálně u modré varianty telefonu. DJ Koh má nicméně v ruce černé pero, je tak možné, že Galaxy Note9dorazí i v konzervativnějších variantách. Pero bude vybaveno Bluetooth modulem, díky čemuž bude možné Galaxy Note9 ovládat na dálku. Speciální má být i jeho nabíjení.

Neodrazí jenom telefon, ale i hodinky

Premiéra Galaxy Note9 je naplánována na 9. srpna. Podle korejských zdrojů budou společně s telefonem představeny i nové hodinky Galaxy Watch. Mají být dostupné ve dvou velikostech, a má je pohánět platforma Tizen, přestože se dříve spekulovalo o nasazení WearOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Ten telefon je tak ošklivý že už mě víc zajímají jen ty hodinky :D

  2. skoda, opet ramy jako blazen, opet tlacitka na displeji i kdyz na ne je dole hromada mista, me st edge je lepsi..

    • kde vidíš rámy jako blázen? Nejsi spíš blázen? U každýho telefonu píšeš stále to samé. Rámy jak hrom atd. Jdi s tím k doktorovi. To je na diagnozu.

  3. Mě se telefon líbí, hlavně že nemá notch. Jen vypadá blbě stylus s jinou barvou než je telefon.

  4. Liunak Pjotr

    Taková srágora

  5. Mal som note 8 teraz s9+ ale tato krasa urcite bude moja a na dalsi rok Note 10 proste nic lepsie ako Note seria nie je….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).