Domů » Bleskovky » Huawei FreeBuds 3: konkurence pro Apple AirPods s aktivním potlačením okolního ruchu

Huawei FreeBuds 3: konkurence pro Apple AirPods s aktivním potlačením okolního ruchu

Společnost Huawei na veletrh IFA přivezla kromě čipsetu Kirin 990 a nových barevných variant smartphonu P30 Pro i novou generaci svých bezdrátových sluchátek FreeBuds. Čínský gigant se chlubí, že se jedná o vůbec první bezdrátová sluchátka na světě, která využívají nového standardu Bluetooth 5.1.

huawei freebuds 3 3

Huawei FreeBuds 3: kvalitnější zvuk s aktivním potlačením okolního ruchu

Huawei FreeBuds 3 mají podobný design jako předchozí generace, mají plastové tělo a po jejích nasazení vám z uší budou koukat tyčinky se stříbrným zakončením. Samotná sluchátka si pak můžete vybrat v bílé nebo černé barvě.

huawei freebuds 3 2

Sluchátka obsahují nový čip Kirin A1, který se stará o chytré funkce a o komunikaci. Čip poskytuje dvoukanálové připojení skrze Bluetooth, což má znamenat o 30 procent nižší latenci (190 ms) a o 50 procent nižší spotřebu energie. Komunikace se spárovaným zařízením probíhá skrze nový protokol BT-UHD, který papírově zvládne propustit až 2,3 Mb/s; to však pouze u telefonů Huawei s prostředím EMUI 10. U ostatních zařízení je používán standardní kodek LDAC.

huawei freebuds 3 4

Výdrž až 4 hodiny

Poslech hudby má být zaručen po dobu 4 hodin, dodávaná krabička má výdrž prodloužit až na 20 hodin. Krabičku lze dobíjet kabelem i bezdrátově, přičemž v obou těchto disciplínách došlo mezigeneračně ke zrychlení. Sluchátka se chlubí aktivním potlačením okolního ruchu, což je prý u tohoto designu vůbec poprvé na světě. Díky zachycení vibrací z kostí umí sluchátka vyhodnotit, co jsou okolní zvuky a co váš hlas, což může být nápomocné při telefonních hovorech.

huawei freebuds 3 5

Cena a dostupnost sluchátek zatím prozrazena nebyla, očekáváme, že se bude pohybovat okolo 200 dolarů (asi 4 700 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments