Domů » Bleskovky » Jak dostat Google služby a aplikace na Huawei Mate 30 Pro [návod]

Jak dostat Google služby a aplikace na Huawei Mate 30 Pro [návod]

Telefony z modelové řady Huawei Mate 30 sice běží na nejnovějším Androidu 10, kvůli probíhající obchodní válce mezi Spojenými státy a Čínou však postrádají předinstalované GMS (Google Mobile Services) aplikace od Googlu. Čínský výrobce se snaží nahradit vlastními aplikacemi pod hlavičkou HMS (Huawei Mobile Services).

Huawei Mate 30 Pro barvy
Jak dostat Google služby a aplikace na Huawei Mate 30 Pro?

Uživatelé jsou odkázaní na vlastní obchod společnosti Huawei nazvaný AppGallery, mnohým z nich se však tato alternativa příliš nezamlouvá. Avšak kdo hledá, cestu si vždy najde, což platí také pro aplikace od Googlu v telefonech Mate 30. Níže tak naleznete jednoduchý návod jak na to. Mějte však na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí. Nejedná se o oficiální způsob a autor článku ani SMARTmania.cz nenesou odpovědnost za škody, které případně mohou vzniknout. Uživatelům proto doporučujeme, aby si nejdříve pečlivě zálohovali svá data.

Jak na Google služby a aplikace u Huawei Mate 30 Pro?

  • Jakmile máte bezpečně zálohováno, stáhněte a nainstalujte APK aplikace Google Service Assistant, který naleznete například na webové stránce inzplay.net či pod tímto odkazem.
  • Spusťte aplikaci, přijměte smluvní podmínky a povolte požadovaná oprávnění
  • Klepnutím na modré tlačítko načtěte další obrazovku a poté aktivujte ovládání zařízení z pozice administrátora, což je nezbytné k tomu, abyste mohli provádět změny ve firmwaru a nainstalovat obchod Google Play a další aplikace. Pokračujte klepnutím na tlačítko „Activate“.
  • Kliknutím na modré tlačítko zahájíte stahování služeb a aplikačních frameworků.
  • Počkejte, dokud aplikace nestáhne všechny potřebné aplikace a služby od Googlu. Po dokončení stahování klepněte na modré tlačítko v dolní části obrazovky. Opět vyčkejte, než systém na pozadí spustí všechny služby.
  • V tuto chvíli máte v telefonu vše potřebné, a to včetně obchodu Play, odkud si můžete stáhnout například Gmail či YouTube.
  • Po instalaci můžete aplikaci Google Service Assistant odstranit – tento krok však není nezbytně nutný.

Celý postup rovněž najdete na videu ze serveru AndroidCentral

Huawei Mate 30 Pro: How to install Google Apps! [Play Store + Play Services + GMS]

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.