Domů » Články » Vybíráme nejzbytečnější smartphony roku 2018

Vybíráme nejzbytečnější smartphony roku 2018

Konec roku 2018 je tu a přichází tedy i období bilancování. Vzhledem k tomu, že primárním tématem našeho webu jsou stále smartphony, zaměříme se na ně. Ty největší letošní pecky jsme vybrali v tomto článku, tady to ale uděláme obráceně.

V redakci jsme vybrali šestici telefonů, které podle nás v rámci tohoto roku byly největším šlápnutím vedle. Důvodů pro zařazení do této kategorie může být několik. Ne vždy tedy uvedený telefon bude vyloženě špatný. V procesu vybírání jsme se zaměřovali také na to, jestli odpovídá poměr ceny a výkonu, nebo jestli náhodou daný přístroj nemá výrazně lepšího konkurenta za podobné peníze.

Každý takovýto výběr je pochopitelně subjektivní záležitostí, a proto ho berte spíše jako názor redakce než exaktní zhodnocení. Pokud byste vybrali jiné přístroje, určitě se s námi o váš názor můžete podělit v komentářích.


Honor 7S

Srpnový test dostupného telefonu Honor 7S byl zřejmě největším zklamáním celého roku. Smartphone se začal prodávat za necelé tři tisíce, takže jsme pochopitelně brali v úvahu fakt, že nemůže jít o špičkový přístroj.

I za tuto cenu se však dají pořídit slušné alternativy, které neoslní výkonem, ale jejich používání alespoň není takovým utrpením. Honor 7S klame tělem – na první pohled vypadá celkem elegantně a byť je celý plastový, nepůsobí přehnaně levným dojmem. O to větší zklamání je pak však používání.

Čtyřjádrový procesor MediaTek MT6739 není žádný zázrak, ale 2GB operační paměť je už v dnešní době prostě málo. Honor k tomu navíc dramaticky nezvládl optimalizaci systému, který na už tak slabý hardware klade zřejmě příliš vysoké nároky.

Hardwarové parametry Honor 7S
Systém: Android 8.1
Rozměry: 146,5 x 70,9 x 8,3 mm, Hmotnost: 142 gramů
Procesor: Mediatek MT6739, quad-core, 4x 1,5 GHz
RAM: 2 GB, Interní paměť: 16 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5,45", HD+, 720 × 1440 px
Fotoaparát: 13 Mpx, neuvedeno, Přední kamera: 5 Mpx, LED blesk
Bluetooth: 4.2, Wi-Fi: 802.11 b/g/n, NFC:
Konektor: microUSB
Baterie: 3020 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Výsledkem je prostředí, v kterém se v podstatě nedá plynule pohybovat. Veškeré animace jsou trhané, každá minimálně náročnější operace znamená i několikavteřinové sekání a na multitasking lze v podstatě zapomenout. „Zlatým hřebem“ jsou pak takové drobnosti jako fakt, že i připojení nabíječky někdy zaměstná telefon natolik, že se zvukové upozornění ozve až za několik sekund po zapojení kabelu.

Tento smartphone si tedy své místo v našem výběru zasloužil tím, že není vhodný ani pro zcela nenáročné uživatele. Takto neoptimalizovaný přístroj by zkrátka neměl nikdy zamířit do prodeje.

Huawei P20

Huawei P20 určitě není špatný telefon. Zpracování těla je vyloženě nadstandardní, displej sice není OLED, ale rozhodně nezklame. Fotoaparát pak není zdaleka tak dobrý jako u většího bratříčka P20 Pro, ale špatný také není.

Čím si tedy tento mobil zasloužil místo v našem nelichotivém výběru? Jednoduše tím, že není důvod, proč si ho koupit. Huawei totiž úspěšně ve vlastní nabídce vytvořil takové alternativy, které přináší pádné argumenty P20 nekupovat. Předně – jde o trochu zbytečný mezistupeň mezi P20 Pro a P20 Lite. Zájemce o vlajkovou loď si rád připlatí za P20 Pro, zatímco pro člověka operujícího s nižším rozpočtem zase bude zajímavější P20 Lite.

Hardwarové parametry Huawei P20
Systém: Android 8.1
Rozměry: 149,1 x 70,8 x 7,7 mm, Hmotnost: 165 gramů
Procesor: Hisilicon Kirin 970, octa-core, 4x 2,4 GHz + 4x 1,8 GHz
RAM: 4 GB, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: LTPS LCD, 5,8", Full HD+, 1080 × 2244 px
Fotoaparát: 12 + 20 Mpx, f/1.8, Přední kamera: 24 Mpx (f/2.0), Full HD video
Bluetooth: 4.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3400 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Posledním hřebíčkem do rakve nešťastného Huawei P20 je však nevlastní bratr Honor 10. Ten je výbavou i schopnostmi v podstatě identický, ovšem je výrazně levnější. Když se tedy někdo bude rozhodovat mezi těmito dvěma telefony, asi jen omylem by mohl vybrat P20.

Sony Xperia L2

Vzhledem ke kontinuálně se zhoršujícím výsledkům mobilní divize Sony od nás sice není moc hezké jejich výrobek dále kritizovat, ovšem nemůžeme si pomoci. Xperia L2 je totiž telefon, který se zkrátka opravdu nepovedl. Prodávat se začal za ambiciózní cenu 5 600 Kč, za níž nabízel loňské parametry a předloňský design. S touto cenovkou zkrátka nelze k jeho prohřeškům přistupovat shovívavě.


Začněme designem – hranatá klasika Sony, která zjevně zaspala dobu. Poněkud překvapivě však dokonce od předchozí generace narostla šířka bočních rámečků displeje, což je jednoznačný krok zpět. Nepochopitelná je i volba displeje. HD 720p rozlišení na 5,5″ úhlopříčce už zkrátka v roce 2018 vypadá poněkud přežitě. Displej navíc působí jaksi tmavším dojmem než předchozí generace, což rozhodně celkový dojem nevylepšuje.

Operační paměť o kapacitě 3 GB je ještě přijatelná, čtyřjádrový Mediatek MT6737T už však výkonem neoslní. Konkurence za stejnou cenu nabízela Snapdragon 625, který byl prostě po všech stránkách lepší. Ocenit musíme alespoň přítomnost USB-C.

Hardwarové parametry Sony Xperia L2
Systém: Android 7.1
Rozměry: 150 x 78 x 9,8 mm, Hmotnost: 178 gramů
Procesor: Mediatek MT6737T, quad-core 1,5 GHz Cortex-A53
RAM: 3 GB, Interní paměť: 32 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5,5", HD, 720 × 1280 px
Fotoaparát: 13 Mpx, f/2.0, Přední kamera: 8 Mpx, f/2.4
Bluetooth: 4.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3300 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Dojem nezachránil ani fotoaparát, který je přinejlepším průměrný. Natáčení videa je pak vyloženě nezvládnuté, přístroj nabízí maximálně Full HD ve 30 FPS, přičemž tuto snímkovou frekvenci ne vždy dokáže reálně udržet. Konkurence přitom shodně nabízela 4K video.

Slabý hardware a nekonkurenceschopná cena tak z Xperie L2 dělají právoplatného člena našeho výběru.

Samsung Galaxy A9 (2018)

Do výběru se dostal i Samsung Galaxy A9, který vzbudil nejen u nás, ale i u zahraničních redakcí velká očekávání, která pak ani v nejmenším nenaplnil. Jedno slovo shrnující tento smartphone by znělo asi: proč?

Telefon na první pohled vypadá dobře. Zajímavé duhové tělo, velmi pěkný displej a někteří jistě ocení i absenci výřezu. Samsung však tento telefon velmi agresivně inzeroval jako fotografický, všechny marketingové materiály zdůrazňovaly prvenství v nasazení kamery skládající se ze čtyř čoček. Když jste však plni očekávání spustili fotoaparát a začali pořizovat snímky, brzy vás čekalo kruté zklamání.

Fotoaparát je nejen vzhledem k jeho protěžování, ale také cenovce 14 990 Kč, prostě vyloženě špatný. Problematické ostření, špatný dynamický rozsah, nízká úroveň detailu a poměrně silný šum jsou všechno věci, které byste u „fotomobilu“ nečekali. Samsung přitom dokáže produkovat velmi kvalitní fotoaparáty, což ukazují jeho vlajkové lodi. Je tak záhadou, proč tento model dopadl tak, jak dopadl.

Zatímco samostatně může telefon působit možná jako průměrný, ve srovnání s konkurencí se ukazuje jako tragický. Za podobnou cenu koupíte například OnePlus 6T nebo Xiaomi Mi 8. Oba telefony Samsung A9 rozdrtí na poli výkonu a navzdory absenci čtyř čoček s nimi pořídíte i lepší snímky. Jednoznačně lepší je dokonce i výrazně levnější Pocophone F1.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy A9 (2018)
Systém: Android 8.0
Rozměry: 162,5 x 77 x 7,8 mm, Hmotnost: 183 gramů
Procesor: Qualcomm Snapdragon 660, octa-core, 4x 2,2 GHz + 4x 1,8 GHz
RAM: 6 GB, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 6,3", Full HD+, 1080 × 2220 px
Fotoaparát: 24 + 10 + 8 + 5 Mpx, f/1.7, Přední kamera: 24 Mpx (f/2.0), Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3800 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Tento model se zkrátka Samsungu žalostně nepovedl a jako odpověď na čínskou konkurenci je zcela nedostatečný. Aby měl naději na úspěch, musel by být výrazně levnější. Vzhledem ke schopnostem je totiž za 15 tisíc vyloženě předražený.


Apple iPhone Xr

Možná nejkontroverznější položkou našeho výběru je Apple iPhone Xr. Jde o nejlevnější z letošních iPhonů, kterým Apple tak trochu navázal na iPhone 5c či SE. Mělo by jít zkrátka o levnější variantu pro zájemce o iPhone, kteří ale nemůžou nebo nechtějí platit stále stoupající ceny. A v tom je právě celý problém modelu Xr.

Cenovka přesahující 20 tisíc totiž opravdu není dostupná. Za stejnou cenu koupíte vlajkové lodě s Androidem, a dokonce i loňský iPhone X. Ten se sice už pouze doprodává, avšak určitě je zajímavou volbou v případě, že hledáte způsob, jak ušetřit za iPhone.

Původní Xko totiž na rozdíl od iPhone Xr nabízí kvalitní OLED displej, což určitě není k zahození. U Xr se totiž budete muset spokojit s IPS displejem, který navíc nepochopitelně nemá ani Full HD rozlišení, což je v této cenové kategorii opravdu ostuda.

Hardwarové parametry iPhone Xr
Systém: iOS 12
Rozměry: 150,9 x 75,7 x 8,3 mm, Hmotnost: 194 gramů
Procesor: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 3 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,1", Retina, 828 × 1792 px
Fotoaparát: 12 MPx, f/1.8, Přední kamera: 7 MPx, f/2.2
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: Lightning
Baterie: 2942 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Ačkoliv je tedy iPhone Xr s výjimkou displeje velmi dobrý telefon, jeho cenu je velmi těžké ospravedlnit. A pokud z něj chtěl Apple udělat „lidovku“, asi se mu to nepovede.

Meizu Pro 7

Meizu Pro 7 jsme vybrali jako ukázku toho, že klíč k úspěchu nespočívá v tom mít co nejvíce fotoaparátů, gigabytů operační paměti, nebo v tomto případě displejů.

V podstatě jediným důvodem, proč si tento telefon kupovat, je jeho sekundární OLED displej na zádech. Jinak je totiž veskrze průměrný a existují lepší alternativy. Problém je, že výrobce nedokázal potenciál sekundárního displeje využít. Podrobněji jsme se tomu věnovali v naší květnové recenzi, nicméně jako shrnutí postačí konstatování, že sekundární displej nebudete mít důvod aktivně používat.

Zobrazení času a počasí sice může být praktické, ovšem to by displej nesměl zcela nesmyslně po pěti minutách zhasínat. Jde sice vzbudit klepnutím, ovšem to můžete dost dobře udělat i na hlavním displeji. Selhává i v oblasti notifikací, neboť ani nezobrazí jméno volajícího kontaktu. Asi nejužitečnější je tedy náhled hledáčku fotoaparátů, což vám umožní použít zadní fotoaparát pro selfie. Tím ovšem zase poněkud ztrácí smysl přední kamera.

Hardwarové parametry Meizu Pro 7
Systém: Android 7.0
Rozměry: 147,6 x 70,7 x 7,3 mm, Hmotnost: 163 gramů
Procesor: Mediatek MT6757T Helio P25, octa-core (4x 2,4 GHz Cortex-A53, 4x 1,6 GHz Cortex-A53
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 5,2", Full HD, 1080 × 1920 px
Fotoaparát: 12 Mpx, f/2.0, Přední kamera: 16 Mpx
Bluetooth: 4.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Meizu Pro 7 je nelogický telefon, na němž je patrné, že výrobce vsadil na „wow efekt“ místo toho, aby se zaměřil na optimalizaci. A ta by tomuto telefonu rozhodně prospěla více než zbytečný displej, který navíc jistě nepřidává telefonu na odolnosti.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
j@rek
Anonym
j@rek

Dobry den, na zaklade tohoto popisu bych XR-ko zavrhl.
Nastesti je internet plny videi, kde si lze o (ne)kvalite tohoto mobilu udelat nazor (jedno z videi): [odkaz]
Kdyz uz je rec o cenach, tak by asi bylo fer zminit, ze pri porovnani se “zajimavou volbou” X-kem je ten lonsky model je porad drazsi, nez letosni XR.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Jj, plny marketingovych videii, urcených pro tupe ovce.

Kokos
Anonym
Kokos

Řekla ovce co byla ve stádu Lumii a v každém komentáři pomlouval Android. Teď si koupil Samsung a je z toho vykulenej

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Kokos: To teda a koupil jsem i iPhone 8 a jak jsem byl vykulenej z detskosti a totalni omezenosti iOS. :-D

ThcJirka
Anonym
ThcJirka

A wokna na mobilu nebyly vůbec omezena…. Vůbec ne viď. Jediný co je tady omezený je tvůj mozek. Nic víc.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

„Wokna“ na telefonu stale pouzivam a jsou o parnik mene omezena nez iOS dnes v roce 2018.

Kokos
Anonym
Kokos

Vždyť z tebe se stal zastánce Androidu a Samsungu s reklamosystem, viz. konkurenční forum. Jsi trouba co si nevidí ani na špičku nosu.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Nejsem zastance niceho, stridam jak mobilni Windows, tak Android. Mobilni Windows jsou u me stale na prvni pricce, pak na druhem Android – reklamosystem a iOS – detsky system na tretim miste.

Kokos
Anonym
Kokos

Nevidíš si do huby …. Ještě před pár týdny jsi hejtoval android a teď ho u Samsungu chválíš,přestože to pro tebe byli omalovánky.
Jsi jen mobilní šašek.

Kokos
Anonym
Kokos

A tvoje dřívější kecy o zalagovaném „reklamosystému“ ?
Cituji tvoje příspěvky o Androidu od konkurence (téma Galaxy S9) :
„Jede to paradně, už se doladuji jen drobné chybky a rychlost je uzasna.“
„Jede to luxusne, vsechno maka na vybornou“

Ale zase je super že se ti smějou i tam, že si nevidíš do huby

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Zatim to jede paradne, az nepojede, budu nucet udelat hr a jet dal. To ze Android pouzivam, neznamena, ze prestal byt reklamosystemem. Nova nadstavba je lepsi a zatim nic nelaguje. Uvidime, jak dlouho. Do pusy si vidim synku a ty z toho zilkaris, tak klid, nebo budes tahat nohu ty mnohonickari. ?

lofwyr
Anonym
lofwyr

Je krásné, že podle sebe soudíš ostatní, ale mohu tě ujistit, že všichni nejsou tupé ovce jako TY, jak neustále v každé diskuzi dokazuješ :-D

Lukas Kosik
Anonym
Lukas Kosik

No jasně, a trvalo jim 5 minut, než díky tak malým rozdílům v kvalitě displeje dokázali poznat 2,5 dražší telefon. Gratuluju! iPhone je opravdu špička!
To je jako bys potřeboval 5 minut soustředěného přemýšlení a srovnávání abys poznal Dačii od BMW. Gratuluju! :-D
Když to nejsi schopný poznat okamžitě, tak je jasné, že je to jen předražený krám.

Lukas Kosik
Anonym
Lukas Kosik

Tak brutální rozdíl by nepoznal jen člověk s lobotomií mozku, nebo 90letá babička, která ví o autech (mobilech) úplný prd – prostě jako průměrný uživatel Applu. :-D

Mark
Anonym
Mark

To video je strašné!

uni
Uživatel
uni

Já bych přihodil herní telefony, např. od Xiaomi, který má 60Hz displej nebo od Asusu, který je overkill, i s bižu z kufru.

mas0n
Anonym
mas0n

Maji je vystavene v Datartu? Nebo kde jinde ses k nim dostal? Spis asi zas jen neco placas, abys mel splneny pocet prispevku…

lukass71
Uživatel
lukass71

+ red hydrogen

kjkszpj
Anonym
kjkszpj

,,Původní Xko totiž na rozdíl od iPhone Xr nabízí kvalitní OLED displej, což určitě není k zahození. U Xr se totiž budete muset spokojit s IPS displejem,…“

A mnozstvo ludi naopak oceni kvalitny IPS panel namiesto problemoveho amoledu. Takze toto su naozaj len vase pocity a dojmy…

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Cozpak IPS je oproti výpal OLEDu kvalitnejsii, ale s odpovidajicim rozlisenim.. ne nejake hrubozrno.

Luky
Anonym
Luky

Jsi sežral všechnu moudrost světa ne? Oled je kvalitnější což je jasně prokázaný, že se vypaluje je věc druhá ale barevný podání a kontrast je někde jinde, tak tady nemel blbosti, vypadáš pak akorát jako blbec ?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Jen cerna synku, tim to u OLEDU zacina a konci.

Luky
Anonym
Luky

Je vidět že víš hovno??? maximální kontrastní poměr má LCD 1000:1 kdežto oled může mít teoreticky až nekonečný, a jdeme dál HDR prokazatelně lepší na oled, to samé platí o pozorovacích úhlech, nejdřív si něco nastuduj než tu budeš zase plácat blbosti, nebo se aspoň koukni na YouTube na porovnání displejů a když už plácáš o apple tak věř že iPhone xs má nejmenší odrazivost skla a v kombinaci s oled technologií patří momentálně mezi nejlepší zobrazovač.

l0lz
Uživatel
l0lz

a kto to dokazal? :D stači sa pozrieť trochu z uhlu a ten duhový efekt je hrozný (Ano aj na Xku), uplne iny nadych farieb pri naklone ako ked sa človek pozera rovno. + subpixely, ktore robia displej zrnitejšim. vypalovanie (zatial každý oled čo som videl) A farby rozhodne na OLEDe niesu prirozdenejšie

Luky
Anonym
Luky

Tvl. Já si připadám jako v blázinci jako co kdo dokázal? Víš co to je kontrastní poměr?tzn jednoduše rozdíl mezi světlým a tmavým bodem, lepší LCD má tak 1000:1 a oled má 1000000:1 tak nevím co se tu pořád řeší, jediná nevýhoda oledu je že se vypaluje, LCD zase časem ztrácí jas, všude v testech oled jasně vede, a ten nádech u iPhone stačí jen vypnout truetone. Vyzdvyhovat LCD nad oled je jako by jsi popíral třeba že nebyla druhá světová válka??

l0lz
Uživatel
l0lz

skriplene pozorovacie uhly nezmeniš vypnutim nejakej funkcie v telefone ??? ale vidim že odbornici na smartmanii to dokažu

meniace sa farby + dúha ktoru vidno priamo v displeji je vlastnosť každeho amoledu už dlhe roky.
[odkaz]

ale ani XS nieje výnimkou..

l0lz
Uživatel
l0lz

zle pozorovacie uhly nezmeniš vypnutim nejakej funkcie v telefone ?? ale vidim že odbornici na smartmanii to dokažu

meniace sa farby + dúha ktoru vidno priamo v displeji je vlastnosť každeho amoledu už dlhe roky.
A ani XS nieje výnimkou.. Aj youtube je zasiaty colorshiftom a blueshiftom

Luky
Anonym
Luky

No asi jsi větší odborník než kluci z displaymate.com ??? protože tam je xs první a note9 druhý, oba oled, zdar??

htcjirka
Uživatel
htcjirka

l0lz: Luky nevidel jeste kvalitni IPS a ani nevi co to znamena. Je to pro nej rana, ze OLED proste neni nic kvalitniho, vypaluje se, je duhovka a jak jsem psal cernou to zacina a cernou to konci.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Displaymate je asi tak stejne s h i t o z n i a smerodatny jak dxomark. Pro tupe hloupé bezmozky.

Luky
Anonym
Luky

A jaký telefon má kvalitní ips?

Luky
Anonym
Luky

Až příště půjdu koupit telefon, poradím se s tebou jako s místním odborníkem ???

lukass71
Uživatel
lukass71

Displaymate je asi tak stejne s h i t o z n i a smerodatny jak dxomark. Pro tupe hloupé bezmozky.

??? tak hlavne, ze tu mame tebe, abys nam to vysvetlil :D

uni
Uživatel
uni

Luky (neregistrovaný): iPhone 8, Razer 2 např.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

HTC, Sony atd.

mas0n
Anonym
mas0n

Ten displej neni nejhorsi, dokonce ani rozliseni by mi nevadilo, i kdyz jsem si rikal, ze uz pod fullHD nepujdu. Patrim k tem, kteri nechteji OLEDy, ostatne proto jsem se na Xr tesil…
Ale staci ten telefon vzit do ruky, a je jasne, ze do tohoto vyberu patri. Vypada jako hracka. Coz by ani nevadilo, kdyby ta hracka nestala 22k.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Ten displej je krupice, viditelna, bohuzel.

bublina
Anonym
bublina

Cenu neres, trubko. Pokud nemas penize, kup si huawei.

Michal
Anonym
Michal

I Huawei stojí 25000,- to si moc nepomůže.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

To je taková prázdná křečová argumentace tupých jablečnáku, nemáš iPhone protože na něj nemáš. A přitom některé modely u konkurence stojí více jak iPhone.
To je vždy klasicka věta, když už jablečnákovi dojdou argumentace. Uni, JP23, Lukass71, PetrCBR by mohli vyprávět.

Píďa
Anonym
Píďa

@bublina Huawei má dneska skoro stejný marže jak apple. Protože apple dává mraky peněz do softwaru. Takže píšeš blbost. A jen tak… Až ty si koupíš ten svůj skvěle našláplej xr v nejnižší konfiguraci tak budeš první kdo tu nebude mít peníze. To raději budu používat KaiOS : ).

mas0n
Anonym
mas0n

Bublino, hod se do klidu. Mozna ti rodice davaji velky kapesny, tak tu chces zamachrovat, ale na nikoho dojem neudelas, jen jsi za hlupaka.

Jinak ja nemam problem s tou cenovkou. Jen proste ten telefon nevypada jako pristroj za takove penize. Pro me velke zklamani. A to jsem opravdu na nej cekal, chtel jsem o neco vetsi displej nez na iP8. HW je jinak asi v pohode, fotak taky super.