Domů » Bleskovky » Huawei urychluje vývoj vlastního systému. Vyrobil milion testovacích smartphonů

Huawei urychluje vývoj vlastního systému. Vyrobil milion testovacích smartphonů

Asi nemá cenu znovu opakovat příčiny a dosavadní průběh sporu Huawei s americkými úřady. Podstatné je, že Huawei dost možná přijde o možnost na své přístroje instalovat Android s aplikacemi Googlu, a tak pracuje na vývoji vlastního operačního systému.

Nepřehlédněte: Huawei přemlouvá vývojáře k plnění vlastního obchodu aplikací

Ten sice preventivně vyvíjí už sedm let, ovšem nyní hrozí, že bude potřeba během několika měsíců. Huawei proto zásadně urychluje vývoj, nový systém by tak podle tvrzení představitelů společnosti měl být připraven již na podzim, nejpozději pak na jaře příštího roku.

Milion přístrojů už míří na testování

Huawei má podle zákulisních informací stále problém dosáhnout zamýšlené plné kompatibility s veškerými Android aplikacemi. Obchodní spor mezi Čínou a USA však nemusí skončit dobře a Huawei tak nezbývá než testovat i ne zcela dokonalý systém. Podle informací finanční instituce Rosenblatt Securities tak Huawei rozeslal úctyhodný milion zařízení s novým operačním systémem.

Není jasné, jestli jde o zcela nové přístroje, nebo současné modely Huawei s jiným OS. Jedno je však jisté – vzhledem k množství testovaných přístrojů je vysoce pravděpodobné, že dojde k nějakému úniku informací. Již brzy bychom se tak mohli dozvědět něco více, než nám odhalily screenshoty podané v rámci žádosti o patentovou ochranu názvu Ark OS.

Jedním z poněkud nejasných aspektů je to, jak se vlastně novinka bude jmenovat. Často se používá termín Ark OS, který si ostatně Huawei i nechal zaregistrovat. V celé řadě zemí a regionů (včetně EU) však byl registrován i exotický název HongMeng OS. V médiích se pak objevil i doslovný překlad tohoto názvu, tedy Red Dream OS.

Vývoj kauzy den po dni

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments