Domů » Bleskovky » Naděje na lepší zítřky: Huawei je hrozba, ale můžeme se dohodnout, tvrdí Trump

Naděje na lepší zítřky: Huawei je hrozba, ale můžeme se dohodnout, tvrdí Trump

Americké ministerstvo obchodu v minulém týdnu zařadilo společnost Huawei na černou listinu, čínská firma tak rázem přišla o přístup k veškerým americkým technologiím, což ji v podstatě zcela vyřazuje z mobilního byznysu. Zástupci Huawei tyto kroky označují za šikanu americké administrativy podnícenou obchodní válkou mezi USA a Čínou. A zjevně nejsou daleko od pravdy.

Trump: Společnost Huawei je velmi nebezpečná, ale…

Americký prezident Donald Trump se v čerstvě zveřejněném rozhovoru se zástupci amerického ministerstva zemědělství otřel i o kauzu Huawei a uvedl, že společnost Huawei je něco, co je velmi nebezpečné, zejména z vojenského hlediska. Poté ale dodal, že je možné, že by se řešení problémů čínské firmy mohlo stát součástí nějaké obchodní dohody Čínou.

Na otázku, jak by taková dohoda měla vypadat, Trump odpověděl, že velmi dobře pro americkou stranu. Podle amerického prezidenta je ale zatím příliš brzy na nějaké návrhy, a to kvůli velkému znepokojení z bezpečnostního hlediska.

trump huawei

Z výše uvedeného vyjádření lze cítit, že jde pouze a jen o peníze. Buď je Donald Trump naprosto nezodpovědný, když je ochoten vyměnit bezpečnost USA za výhodnou obchodní dohodu s Čínou, anebo Huawei není tak velká bezpečnostní hrozba, jak se nám americká vláda snaží namluvit.

Vývoj kauzy den po dni

Bohužel se nedá předpokládat, že americké bezpečnostní složky předloží nějaká fakta, která Huawei usvědčí z narušení bezpečnosti. Vývoj této kauzy tak lze jen velmi obtížně odhadovat.

Reakce Huawei z konference o kybernetické bezpečnosti

Místopředsedy společnosti Huawei Ken Hu včera na Postupimské konferenci o národní kybernetické bezpečnosti celou situaci komentáře bezpečnost ntoval následovně:

V posledních dnech byly na společnost Huawei uvaleny restrikce založené na neopodstatněných obviněních, s cílem narušit naše obchodní aktivity. Jsme přesvědčeni, že tento postup je naprosto neoprávněný.

Přibližně tři čtvrtiny evropských uživatelů smartphonů se spoléhá na systém založený na operačním systému Android. Každý pátý uživatel systému Android vlastní zařízení značky Huawei. Takováto bezohledná rozhodnutí mohou způsobit obrovskou škodu zákazníkům i firmám v Evropě.

Podobné chování představuje nebezpečný precedens. Je v rozporu s hodnotami mezinárodní obchodní komunity, omezuje globální dodavatelský řetězec a narušuje spravedlivou hospodářskou soutěž na trhu. V budoucnu tomu také může čelit jakékoliv jiné odvětví či společnost, pokud tyto problémy nebudeme řešit společně.

Když jsem přijel, tak mi bylo řečeno, že jsme na historickém místě (univerzitní kampus v Postupimi), kde kdysi stála Berlínská zeď. To mi připomnělo, že nechceme vidět další zeď a nechceme procházet další bolestivou zkušeností. Stejně tak nechceme budovat novou zeď z hlediska obchodu, nechceme budovat ani novou zeď z hlediska technologie. Potřebujeme integrovaný globální ekosystém, který nám pomůže podpořit rychlejší technologické inovace a silnější hospodářský růst. V konečném důsledku to jsou hodnoty, na které se musíme spoléhat pro udržení růstu prosperity lidské společnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Jj. Hlavně nám trochu nasypte kasu a bude to oukej. Já jsem pro.

Tedy
Uživatel
Tedy

Co kdo čekal jineho, psal jsem to a píši všichni normální lidé ze se nakonec nejspíš dohodnou a je to součást obchodní války.
Ano huawei a kterákoliv čínská firma která povinné musí spolupracovat s vládou, může být hrozbou ale tady šlo primárně o něco jiného.

Tedy
Uživatel
Tedy

Tady je jasné vidět že Trump trochu polevu, nic se nežere tak horké jak se uvaří, USA a Čína spolu obchodují a jsou na sobě závislé, nemůže skrze huawei který do tamní ekonomiky jistě velmi přispívá na. rat nejvyšší moc dobře to ví

Ph
Anonym
Ph

Ci to nieje len zamer ako pretlacit tu udajnu dohodu, vyhodnu pre usa.
Zrejme nemaju pod palcom zariadenia druheho najvacsieho vyrobcu na svete a to chcu asi zmenit

stalkerpetr
Uživatel
stalkerpetr

Klasika u Trumpety. Horká hlava co má moc. Špatná kombinace. Jen aby jednou nechtěl takto zbrkle mačkat to červený tlačítko. Bl*ec