Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 Pro přišel o možnost testovat Android Q

Huawei Mate 20 Pro přišel o možnost testovat Android Q

Americké ministerstvo obchodu oddálilo úplný nástup sankcí vůči firmě Huawei o tři měsíce, přesto jsou již viditelné první dopady. Včera představené smartphony Honor mají zatím neurčité datum zahájení prodeje, a smartphone Huawei Mate 20 Pro byl vyškrtnutý ze seznamu zařízení, která mohou testovat připravovaný Android Q.

huawei 1

Společnost Huawei přišla o licenci na systém Android obohacený o služby Google. Tento zákaz se vztahuje na budoucí zařízení, a patrně i na systémové aktualizace současných modelů. Pokud se nezmění politická situace, žádný ze smartphonů Huawei/Honor aktualizaci na Android Q nedostane, tedy alespoň ne ve verzi s Google službami.

android q 1

Stejná situace bude patrně platit i ve světě počítačů Huawei, které by mohly ztratit přístup k systémovým aktualizacím Windows. Microsoft se zatím k nastalé situaci nijak nevyjádřil, avšak již začal jednat – ze svého online obchodu odstranil veškeré notebooky čínské značky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
29 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments