Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 Pro přišel o možnost testovat Android Q

Huawei Mate 20 Pro přišel o možnost testovat Android Q

Americké ministerstvo obchodu oddálilo úplný nástup sankcí vůči firmě Huawei o tři měsíce, přesto jsou již viditelné první dopady. Včera představené smartphony Honor mají zatím neurčité datum zahájení prodeje, a smartphone Huawei Mate 20 Pro byl vyškrtnutý ze seznamu zařízení, která mohou testovat připravovaný Android Q.

huawei 1

Společnost Huawei přišla o licenci na systém Android obohacený o služby Google. Tento zákaz se vztahuje na budoucí zařízení, a patrně i na systémové aktualizace současných modelů. Pokud se nezmění politická situace, žádný ze smartphonů Huawei/Honor aktualizaci na Android Q nedostane, tedy alespoň ne ve verzi s Google službami.

android q 1

Stejná situace bude patrně platit i ve světě počítačů Huawei, které by mohly ztratit přístup k systémovým aktualizacím Windows. Microsoft se zatím k nastalé situaci nijak nevyjádřil, avšak již začal jednat – ze svého online obchodu odstranil veškeré notebooky čínské značky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Každému co si zaslouží

Martin
Anonym
Martin
Offline

:-D podle tohoto pořekadla by jsi dopadl hodně špatně

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Jeeeežis ty jsi ale vtipnej chytráček. Na tebe musí bejt doma tak hrdý, jak jsi se povedl. A teď šup šup dělat si úkoly ať jsi ready zejtra do té třetí třídy, ze který jsi si přinesl svůj smysl pro humor.

Cerda
Uživatel
Cerda
Offline

a jestli Trumpa na*erou ještě víc, tak jím neprodá už ani cihlu..