Domů » Bleskovky » Huawei dostává 3 měsíce k dobru, úplný zákaz začne platit až od srpna

Huawei dostává 3 měsíce k dobru, úplný zákaz začne platit až od srpna

Společnost Huawei se v minulém týdnu dostala na černou listinu obchodu, čímž přišla o přístup k veškerým americkým technologiím. Dopad tohoto rozhodnutí může být pro čínskou firmu zdrcující, minimálně na západních trzích. Už včera se začala od Huawei odvracet spousta amerických společností, některé aktivity Huawei však zatím mohou běžet i nadále.

Huawei logo

Ministerstvo obchodu USA totiž udělilo Huawei dočasnou licenci, díky které může provozovat své stávající sítě a poskytovat na zařízeních aktualizace softwaru. Dočasná licence je zaměřena pouze na podporu stávajících zařízení, nikoliv na vývoj nových produktů, které využívají americké technologie; ty ostatně Huawei stále nakupovat nesmí. Licence platí do 19. srpna, do té doby by si měly všechny dotčené strany včetně amerických operátorů vyjasnit veškeré smluvní vztahy, a produkty od Huawei z nich vyškrtnout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments