Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Z webu Android.com zmizely telefony Huawei. Značka rovněž nesmí používat paměťové karty

Z webu Android.com zmizely telefony Huawei. Značka rovněž nesmí používat paměťové karty

Obchodní válka mezi USA a Čínou, respektive společností Huawei, nabírá na obrátkách. Prakticky každý den se objevují nové informace a na povrch vyplouvají další restrikce. Od včerejšího dne například čínský gigant ve svých zařízeních nesmí používat paměťové karty formátu SD a microSD, a dokonce je nesmí ani vyrábět a podílet se na jejich vývoji. SD association totiž s Huawei ukončila spolupráci.

Huawei NM card

Skoro se chce napsat, že i tohle v Huawei předvídali, jelikož v říjnu loňského roku značka představila vlastní formát paměťových karet NM Card (Nano Memory Card). Tento formát se poprvé objevil u smartphonu Huawei Mate 20 a následně také u Huawei P30 Pro.

Huawei se rovněž nemůže podílet na vývoji standardů USB a Wi-Fi, jelikož na ni byla uvalena dočasná omezení ze strany Wi-Fi Alliance a JEDEC (USB).

Čistka Huawei na Android.com

Před několika dny Google ze stránky Android.com odstranil smartphone Mate 20 Pro (vyškrtnut byl ze seznamu zařízení, které mohou využívat beta verzi Androidu Q.

Čistka na webu Android.com ale pokračuje. Ze seznamu doporučovaných  smartphonů zcela zmizel Huawei P30 Pro a ze sekce 5G pro změnu ohebný Huawei Mate X. Stejně tak Huawei jako výrobce zmizel ze stránky doporučovaných výrobců. Tam aktuálně zůstal Samsung, LG, Motorola, Google, Nokia a Xiaomi.

Vývoj kauzy den po dni

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments