Domů » Bleskovky » Huawei hledá náhradu za obchod Google Play. Známe možného favorita

Huawei hledá náhradu za obchod Google Play. Známe možného favorita

Společnost Huawei se připravuje na časy bez Google. V tomto týdnu vyplynulo na povrch, že do budoucna nemůže počítat se systémem Android se službami od Google, a proto musí vymyslet vlastní řešení. Pokud v Huawei vsadí na open source verzi Androidu (AOSP), musí najít vlastní zdroj aplikací.

huawei aplikace 2

Huawei hledá pomoc u Aptioide

První vlaštovkou může být již existující obchod Huawei AppGalery, který je na vybraných telefonech Huawei a Honor předinstalován. Čínská firma již údajně požádala vývojáře, aby její obchod více využívali, neboť jeho aplikační základna není zase tak široká. Pomocná ruka by také mohla přijít z open source repozitáře Aptoide, který má po celém světě 200 milionů uživatelů a obsahuje 900 tisíc aplikací. Firma Huawei již údajně s vývojáři Aptoide navázala kontakt.

huawei aplikace 1

Otázkou je, jaké telefony by tyto alternativní zdroje aplikací využívaly. Současná zařízení mohou nadále využívat Android v podobě, jak jej uživatelé znají, a bavit se o budoucích zařízeních je v současnosti ošemetné – firma Huawei přišla o spoustu dodavatelů komponent, a dokonce i o licenci na architekturu ARM, kterou využívá ve svých čipsetech Kirin.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
FantomasMan
Uživatel
FantomasMan
Offline

Mne to pripadá tak, že Huawei sa bude snažiť presvedčiť užívateľov, že Škoda Octávia je lepšia ako Mercedes S.

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Proč by to dělal? Co to má společného s jeho zaměřením na trh?

Ph
Anonym
Ph
Offline

To nejak zmaknu podla mna ak na tom budu bezat android aplikacie.
Co sa tyka toho procesoru. Mozno sa budu obzerat po spolupraci so samsungom