Domů » Bleskovky » Huawei hledá náhradu za obchod Google Play. Známe možného favorita

Huawei hledá náhradu za obchod Google Play. Známe možného favorita

Společnost Huawei se připravuje na časy bez Google. V tomto týdnu vyplynulo na povrch, že do budoucna nemůže počítat se systémem Android se službami od Google, a proto musí vymyslet vlastní řešení. Pokud v Huawei vsadí na open source verzi Androidu (AOSP), musí najít vlastní zdroj aplikací.

huawei aplikace 2

Huawei hledá pomoc u Aptioide

První vlaštovkou může být již existující obchod Huawei AppGalery, který je na vybraných telefonech Huawei a Honor předinstalován. Čínská firma již údajně požádala vývojáře, aby její obchod více využívali, neboť jeho aplikační základna není zase tak široká. Pomocná ruka by také mohla přijít z open source repozitáře Aptoide, který má po celém světě 200 milionů uživatelů a obsahuje 900 tisíc aplikací. Firma Huawei již údajně s vývojáři Aptoide navázala kontakt.

huawei aplikace 1

Otázkou je, jaké telefony by tyto alternativní zdroje aplikací využívaly. Současná zařízení mohou nadále využívat Android v podobě, jak jej uživatelé znají, a bavit se o budoucích zařízeních je v současnosti ošemetné – firma Huawei přišla o spoustu dodavatelů komponent, a dokonce i o licenci na architekturu ARM, kterou využívá ve svých čipsetech Kirin.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments