Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 Pro se vrátil na oficiální seznam smartphonů pro Android Q

Huawei Mate 20 Pro se vrátil na oficiální seznam smartphonů pro Android Q

Přesně před šesti dny Google ze stránky Android.com odstranil smartphone Mate 20 Pro a vyškrtnut byl i ze seznamu zařízení, které mohou využívat beta verzi Androidu Q. Před několika hodinami ale došlo ke změně a Google opět do oficiálního listu pro beta verze Androidu Q Huawei Mate 20 Pro zase přidal. Na stránce Android.com bychom ale stále zmínku o jakémkoliv modelu od Huawei hledali marně.

Přesto to vypadá, že se něco začíná dít. Už včera jsme vás informovali, že se Huawei vrací mezi členy SD, Wi-Fi a Bluetooth. Členství mělo být upraveno tak, aby bylo v souladu s požadavky amerického ministerstva obchodu.

Huawei Mate 20 Pro se vrací na oficiální seznam smartphonů pro Android Q
Huawei Mate 20 Pro se vrátil na oficiální seznam smartphonů pro Android Q

Vývoj kauzy den po dni

Co přesně způsobilo, že se Huawei Mate 20 Pro dostal zpět do oficiálního seznamu pro testování Androidu Q zatím nevíme; Google jej pouze v tichosti přidal zpět, ale je možné, že tento krok má co dělat s devadesátidenním odkladem sankcí, který je platný od prvního dne kauzy. Tento odklad Huawei udělilo právě americké ministerstvo obchodu a bude zajímavé sledovat, jak se celá kauza bude v následujících dnech vyvíjet.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

9 komentářů

    • Pomalu se to navrací zpátky,psal jsem to od začátku stejně jako plno dalších….vlk se nažere a koza zůstane celá,trochu pohublá,Huawei čekají jistě sankce jako ZTE ale přežije.

  1. Trump by se měl více radit a méně mluvit.

    • Vzhledem k tomu, koho kolem sebe ma, tak by radit fakt nepomohlo se obavam.

    • Jedine co Trump udelal, ze dal Huawei na cernou listinu, ty reakce na to uz delaji ty firmy sami, asi samotné nevědí, co všechno to znamená a čeho všeho se to týká, proto to korigují.

    • Tak firmy jako Google,Qualcomm,arm a další,jen respektují zákony,nechtějí se v tom vézt také a jak bude příležitost,budou spolupracovat znovu, Huawei byl a snad bude velký odběratel a zákazník a i tento výpadek ony finančně pociti a ne málo

  2. mafiansky trump dostal vypalne, a huawei tim prestala byt hrozba.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).