Domů » Bleskovky » Šéf Huawei: Trumpovi bych telefon nezvedl

Šéf Huawei: Trumpovi bych telefon nezvedl

Americká vláda zatížila firmu Huawei likvidačním zákazem používat americké technologie, údajně z bezpečnostních důvodů. Prezident USA Donald Trump ale vzápětí přiznal, že pokud se podaří dosáhnout výhodné obchodní dohody mezi USA a Čínou, může Huawei ušetřit. Tím de facto přiznal, že firma Huawei asi není natolik nebezpečná, a že by se celá situace dala řešit penězi.

Šéf Huawei uznává Apple, pohrdá však Donaldem Trumpem

Celý svět tak netrpělivé očekává na čínskou odvetu, byť ta zatím nepřichází. Zákaz výroby a prodeje iPhonů v Číně by čínské straně nepřinesl žádné ovoce, akorát by přišla o peníze a spousty pracovních míst. Šéf Huawei Ren Zhengfei by navíc proti tomuto řešení (pokud by přišlo „shora“) sám protestoval. V rozhovoru pro server Bloomberg vysekl Applu poklonu a uvedl, že kalifornská firma je jeho učitelem. A jako student by prý nikdy proti svému učiteli nešel. Ren dokonce v rozhovoru z minulého týdne přiznal, že celá jeho rodina preferuje produkty s nakousnutým jablkem.

huawei sef

Hůře v rozhovoru dopadl Donald Trump, ke kterému šéf Huawei nechová žádný respekt. Podle Zhengfeie si vzal Huawei jako rukojmí jen proto, že čínská firma v některých oblastech předčila ty americké. Nařčení z loajality k čínské komunistické straně považuje šéf Huawei za směšné, stejně jako Trumpovy rozporuplné tweety, které z něj rozhodně mistra v umění dohody nedělají. Pokud by mu prý Donald Trump zavolal, je rozhodnutý jej ignorovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Nick Cave
Uživatel
Nick Cave

Proč by taky zvedal, když má Donalda pořád na drátě kvůli odposlechu… :D

LivingLegend
Uživatel
LivingLegend

A nějaké důkazy by byly? Tohle je stejná bublina jako bylo se SM a štěnicí velikosti zrníčka rýže.

zkill
Anonym
zkill

Co takové sídlo Africké unie kde Číňani špehovali přes síťovou infrastrukturu dodanou firmou Huawei?

tomas
Anonym
tomas

Nejaký odkaz?

lukass71
Uživatel
lukass71
tomas
Anonym
tomas

Lukas. Možno som to prehliadol, ale kde v tom článku sa pise ze Huawei robila špionáž?

zkill
Anonym
zkill

tomas (neregistrovaný): Ano to máš pravdu, že nebylo dokázáno, že o špionáži přes infrastrukturu kterou Huawei dodalo instalovalo a spravovalo někdo z Huawei věděl. Ale lze to celkem předpokládat. Samozřejmě je tu i druhá varianta, že se jednalo o „pouhou“ neschopnost ze strany Huawei. Je otázkou která varianta je pravděpodobnější…

tomas
Anonym
tomas

Nic nemení na dajte kde zo spionaze obvinuju Huawei. Dokazi na to Niesu. O neschopnosti pomlčím. Každý system sa da prelomit, zneužiť. Ci z čínskej strany tak isto zo strany usa. Nedávne odpočúvanie europy s tajnymi službami usa

zkill
Anonym
zkill

tomas (neregistrovaný): Takže mi chceš tvrdit, že firma která je úzce personálně spojena s vládním režimem v Číně a hojně tímto režimem podporována, jim tuto podporu nijak neoplácí? Tak naivní nemůže být snad nikdo.

Saker
Anonym
Saker

A co tak kauza spehovania Angely Merkelovej a predstavitelou EU zo strany USA?

David
Anonym
David

Saker (neregistrovaný): veřejne se o tom nemluví, ale i za tím byl Huawei.

Jaroslav Hronek
Uživatel
Jaroslav Hronek

Ty jsi taky guma, viď?

_qam_
Uživatel
_qam_

Ne, gumu měl použít tvůj fotr.

uni
Uživatel
uni

Aa, Hua začalo pracovat na svém PR hodného souseda?

twl
Anonym
twl

David : takže USA použili huwa ke špionáži merklice.
teda nevím co bereš ale to chci taky :-D

bkf1
Uživatel
bkf1

„Šéf Huawei uznává Apple, pohrdá však Donaldem Trumpem“
Tak to není žádné překvapení. „Hňump“ je v podstatě takový americký Zeman. Prostě OSTUDA státu. Takového státníka by neměl mít v čele žádný stát. Ale řekl bych, že amíci si to zaslouží, stejně jako si to zasloužíme my… ?

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7

Ty seš wemeno k pohledání …

Kare
Anonym
Kare

Jsou to demokraticky zvolení prezidenti.
Pokud se nám nelíbí, volme přístě lépe.

LivingLegend
Uživatel
LivingLegend

S tím nesouhlasím, nevěřím totiž že nebylo manipulováno s hlasy. Stejně jako nevěřím že není manipulováno ve prospěch ANO.

Věc která se nedá ověřit… A musím věřit že vše bylo správně…

bkf1
Uživatel
bkf1

LivingLegend:
Taky si to myslím. Když se člověk podívá na aktuální datum, tak si řekne, že to přeci v této době už není možné s něčím takhle manipulovat. Ale pak se rozhlédne kolem sebe a zjistí, že tahle možnost je naopak VELMI REÁLNÁ a já mám pocit, že snad paradoxně i reálnější, než dříve…

Ad kauza „hujahej“: Podle mě celé UMĚLE vytvořené…

lukass71
Uživatel
lukass71

Kare: Bohuzel dnes spousta lidi (skoro bych casto rekl ze i vetsina) voli na zaklade emoci a pocitu nez na zaklade rozumnych argumentu nebo alespon dohledani si neco vic o kandidatech.. K tomu tu dnes mame spolecnosti jako AggregateIQ nebo Cambridge Analytica s jejich zneuzivani machine learning a podobnych technologii pro prihrati volicu, ktere by tradicne strany nikdy nedostaly.
Proto dnes zijeme ve svete Trumpa, Orbana, ANO, Zemana, Brexitu, Farage, Le Pen a podobnych zme.tku. A dokud lide nezacnou myslet predtim nez budou volit, tak tu budou dal a bude jich tu vice.

bkf1
Uživatel
bkf1

lukass71:
„A dokud lide nezacnou myslet…“
No a právě s tím myšlením je stále větší PROBLÉM. Pak vznikají i tak, dříve neuvěřitelné skupiny lidí, jako jsou vyznavači placaté Země apod. Člověk by si řekl, že se asi postupně vracíme zase do doby kamenné…

lukass71
Uživatel
lukass71

To jsou ale prave ty emoce, to lide neveri expertum, to jak kazdy chce mit nazor ale vlastne o dane problematice nic nevi a nic si o ni hledat nechce.
Vracime bohuzel no. Ono nejen ta placata zeme, ale mnohem verejnosti nebezpecnejsi skupiny jako anti-vaccines nebo anti-abortion..
Nejhorsi je, ze tyhle lidi presvedcit s fakty zkratka nejde, protoze ti na vsechno odpovi s fake news, ze tomuhle neveri, ze to je propaganda ze tve strany apod.

bkf1
Uživatel
bkf1

lukass71:
Podle mě to ale lidstvo potřebuje a pak se zase vrátí k tomu fungování, které prostě funguje. A když se mezi tím ještě vyřeší problém s akumulátory, které krutě nedostačují zhruba od zahájení větších prodejů dotykáčů s barevným displejem, tak to bude ideálka ?

lukass71
Uživatel
lukass71

bkf1: Hele ja nevim, ono fakt je, ze jsme v dobe nejvetsiho miru/klidu a lide proste prirodne hledaji problemy (i tam kde nejsou). Takze dokud nenastane nejaky velky urgentni konkretni problem, tak se obavam, ze fakt budou volit to, co voli.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

„Prezident USA Donald Trump ale vzápětí přiznal, že pokud se podaří dosáhnout výhodné obchodní dohody mezi USA a Čínou, může Huawei ušetřit. Tím de facto přiznal, že firma Huawei asi není natolik nebezpečná, a že by se celá situace dala řešit penězi.“ Naprostý nesmysl. Jste už horší jak Aeronet. Vytvoříte si vlastní chybný úsudek na základě domněnky a ten pak budete prokládat všude jako argument. „Poté ale dodal, že je možné, že by se řešení problémů čínské firmy mohlo stát součástí nějaké obchodní dohody Čínou.“ – tohle píšete. Z toho si vyvodíte chybný závěr, že jakákoliv dohoda s čínou povede… Číst vice »

tomas
Anonym
tomas

,,Může to znamenat vstup dozorových orgánů do podobných společností nebo narovnání trhu, kdy pobočky budou přímo regulované v dané zemi ve které se nachází. ,,

Nemyslím ze by s tým vyrukovala vlada usa. Uplietla by na seba bic. Pretože USA technológie by si narokovali kontrolovať aj iné krajiny v cetne ciny a to by sa obrátilo proti nim. Nezabudajme ze usa vyrába hw ale hlavne softwer ktorý je rozlezly po celom svete.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Tomas – Já ti rozumím, ale to absolutně není podstatný, stejně jako to co my dva si o tom myslíme. Smysl mého příspěvku byl poukázat na to, jak nesmyslný je tento článek, který přichází s vlastním bulvarizujícím názorem, který nemá žádný faktický základ. Pouze dojem a „redaktorovo“ přání.

jklejna58
Uživatel
jklejna58

Ano

-pekr-
Uživatel
-pekr-

Johny, ty jses už zařadil mezi místní trolly. Tvůj přešlap s foťáky od Huawei, kdy jsi mydlil xzeita a naprosto se ztrapňoval svými závěry o matrici senzoru, jen aby se ukázalo, že problém byl v chybějícím kalibračním profilu, což samozřejmě odstranit šlo. Tvé nesmysly tady jsou jen dalším konstruktem ignorujím fakta. Fakta jsou to, co říká Trum a administrativa. Jedním z jejich tahů byla například povolenka umožnit prodej součástek amerických firem Huawei. Prostě typicky kšeft až na prvním místě, z čehož lze dovozovat, že se o bezpečnostní aspekty jedná možná tak na papíře, ale jinak je to přitroublý obchodní tlak… Číst vice »

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Nevím o jakých kalibračních profilech teď mluvíš, takže na to nemůžu reagovat a ani se k tomu vyjádřit. Huawei jsem kritizoval ne kvůli barvám, ale kvůli tomu, že mezistupně mezi nativními vzdálenostmi fotoaparátů jsou u toho zoomu dost tristní a u toho problém se silným postprocessingem. To si myslim i o Samsungu mimochodem. To je asi jediné, co k tomu můžu říct. „z čehož lze dovozovat“ – já nedovozuji, jen nabízím možnosti. Závěr, který zde Karásek vytvořil z toho co řekl Trump logicky nevyplývá. Je to jedna z možností, ale je pouze ve formě zbožného přání redaktora. Předkládat jí jako… Číst vice »

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7

Může si pindat co chce. Dobře ví, že absolutně nehrozí, že by mu prezident největší světové mocnosti poslal byť jen SMS … :D :D :P

tomas
Anonym
tomas

Najväčšia svetová veľmoc? Mame minimálne tri, medzi ktoré patri aj cina, ale neodvážil by som sa tvrdiť ktora je najvecsia

Chavier
Anonym
Chavier

Však taky nemá ani důvod m volat..

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Ted uz to ten prolhany a podvodny seficek nezachrani. Postup USA byl naprosto spravny a z dlouhodobeho hlediska ocekavatelny.

tomas
Anonym
tomas

Postup usa bol predvidatelny. Postup sa totiž opakuje niekoľko desatroci pri ovplivnovani verejnej mienky. Pozri dokument VOJNA TO VYRIESI pochopis o com pisem.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Tohle nemá pozadí obchodní války. Do tohoto se dostal Huawei sám svým podvodným a špiclovacím jednáním, které se táhne roky a začalo krádeží certifikačníh zařízení.. Buď dál naivní a schovávej se za jednodušší, zlé USA, hodná čína.

LivingLegend
Uživatel
LivingLegend

HTCJIRKA

nějaké zdroje pro svoje teorie bys neměl? Nebo jen žvaníš na prázdno jako obvykle.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Zdroje jsem nejednou dával, hledej tupelo. Na iVysilani je take najdes, dokument.

tomas
Anonym
tomas

Jirka. Nikto netvrdí ze cina je hodna. Ale je fakt nepopieratelny to co pisem. Usa mediami ovplivnuju mienku ludu aby dosiahli tichý súhlas na urcite kroky ci uz vojenské alebo obchodne svojich občanov. Nebuď naivný a skumaj fakty podložene historickymi skusenostiami. Začni tým dokumentom co som ti napísal. Možno sa ti otvoria oci. A ten dokument sa vzťahuje komplet na všetky krajiny ktoré tatka politiku ako usa, kde chcu pomocou médií meniť mienku občanov na svete… Podkladanim fiktivnych, vymyslenych alebo falošných informacii. Nedave kosovo, síria, sadám husajn s jadrovymi zbranami, vojna vo vietname, švédsko za komunistickej éry. Ruska…

Tedy
Uživatel
Tedy

Jseš hlupák promiň ale nemám jiné pojmenování, obtohoe v celé kauze jde ze všeho nejméně,sni si dal sve vlhké sny jak ta ošklivá,podvodná hnůj firma Huawei zkrachuje…. následující měsíce možná (skutečně možná…) Pochopíš o co tady skutečně šlo,nějaký ukradený certifikát a špiclování údajně a v této kauze dosud neprokázáno ty tupá hlavo není předmětem současné situace, dovzdelej se i v uynch věcech tohle je potřeba breve Španělska možná Mongolska vesnice….o všem meleš, všemu prý rozumíš ale ve finále víš totální H

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Ukradli rameno certifikacniho zarizeni, ne certifikat, nejky car papiru. Synku, mas jeste co dohanet. Za hlupaka jsi tak ty. A navic obhajujes zlodeje a podvodniky.

tomas
Anonym
tomas

Jirka. Vo svete technologii sa patenty a certifikáty kradli, kradnu, a budú kradnut od čias edisona, cez apple, microsoft…

htcjirka
Uživatel
htcjirka

To je fakt, byla to primo fyzicka kradez, ne kradez nejakeho caru papiru nebo obslehnuti. Hezky se ukajej tim, ze je to ok. Fakt to bezne neni, Koukam hodne tupa hlava. Uz se nedivim, ze to pak omlouvas. :-D Mas zrejme IQ houpaciho kone. :-)

tomas
Anonym
tomas

Usa krádež mig 25 počas studenej vojny. Alebo to nebola krádež? ? lebo usa. Vždy sa to robilo… Tu ukradli rameno, tam celu stihacku.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Hochu, ty mas dost. Máš druhé místo, tupelo týdne, hned po medvědovi. Výrazně si postoupil. :-D

tomas
Anonym
tomas

Jirka. Ty tiež mas dost. Nechápeš zakladnym veciam vo svete.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Naopak, narozdil od tebe, mas se jeste co dovzdelavat.

Tedy
Uživatel
Tedy

Taková pocta jíriku pro r dneškem jsem tupelo číslo jedna já ?
No ne…ty všemu rozumíš jak koza petrželí budeš tady někoho poučovat ty nás taky dost „synku“…
Dneska píší co se ti nelíbí taize jsme tupelo…..víš že tímhle chováním ostatním (mě netřeba já tě už bohužel znám) že jsi ještě větší imb cíl než doufali a skutečně hříčka přírody jen co je pravda.

-pekr-
Uživatel
-pekr-

Jurys, ty už se tady taky neztrapňuj. Ukradli někomu nějaké rameno, dobře. A dále? Když se snažíš tvářit objektivně, tak musíš říct i B) a tedy žádám o tvůj komentář ke špiclování partnerů ze strany US. Takže třeba takové napíchnuté Blackberry Merkelové – nějaký další komentář o zlé Číně a hodné US by nebyl?

Tedy
Uživatel
Tedy

Stále čtu zla zlodějská podvodná Huawei,ale články třeba vedení Samsungu,někteří za korupci sedí,šéfka měla také něco….tohle je správné a čisté? Ne není,také podvod a ve vedení Samsungu,sedí tatáž verbez jako v mnohych dalších firmách

Comax
Anonym
Comax

No když to tvrdí zdejší tbcjirka muší to bejt pravda. Co na tom že Trump nepřímo přiznal že se současný kauza týká obchodní války USA versus China,co na tom že tohle říkají i lidé znaly,ne takový ňouma z nějakého prd..ého servisu,zlodějny u Prahy…dokument na české televizi tonje pravda ale o tohle USA v růžové chvíli fakticky nejde….nás správňák v tom má jasno,být je opět za trupku a hňuia ještě víc….Johny to psal dobře „Prezident USA Donald Trump ale vzápětí přiznal, že pokud se podaří dosáhnout výhodné obchodní dohody mezi USA a Čínou, může Huawei ušetřit. Tím de facto přiznal, že… Číst vice »

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Bratr a přímý tentokrát. :-D

Tedy
Uživatel
Tedy

htcjirka28. 5. 2019 v 16:51
Ukradli rameno certifikacniho zarizeni, ne certifikat, nejky car papiru. Synku, mas jeste co dohanet. Za hlupaka jsi tak ty. A navic obhajujes zlodeje a podvodniky.————
————-

Tak znova tupý „synku“ připadám si tady s tebou jak v pomocné škole,máš pro bkem s chápáním psaného slova nebo si vážně tak blbej či ještě blbější než se zdá????

Nikoho nezajímá, nějaký certifikát,zařízení nebo jeho rameno,říkám že o tohle v cele kauze nejde…HALO Už si V vzhůru nebo si opravdu tak blbej????

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Jde o to, ze timto to zacalo a preslo to az dnes ve spionaz, lhani a zneuizvani informaci. Koukam, ze jsi vyhral cenu „tupelo“ prvni tridy, predehnal si Lukass71, gratuluji. :-D

Dealler
Uživatel
Dealler

Tak z toho chudák Donald určitě nebude spát.

Samael
Anonym
Samael

Já chci tři reálné důkazy, že je to pravda. Víme, že nás sledoval/sleduje Google, Apple odposlouchával, USA odposlouchávala Evropu atd… Ať dají něco, co není jen domněnkou….

uni
Uživatel
uni

Není téma, zda jsi sledovaný, to jsi tak jako tak odsouhlasil snad v každé službě a OS, ale jak je s daty nakládáno a kým.

Samael
Anonym
Samael

To máš pravdu, spíše jsem to myslel tak, že nejvíce „incidentů“ registrujeme právě od firem z USA. Bezpečnostní riziko od Huawei může být, tak jako od všech, včetně Samsung technologií, ale chybí mi ta reálná část, zatím čtu jen domněnky.

uni
Uživatel
uni

Ano, nejvíce incidentů řešíme z USA, protože tam funguje demokracie a svoboda slova. Zato např. v Číně nebo Rusku…. Chápeš?;)

Btw. největší průšvih je zrovna od Smasungu, vedení sedí za opakovanou korupci….

Michal
Anonym
Michal

To je právě ono, v demokraciích fungují kontrolní mechanismy a prakticky na všechno se dříve, nebo později přijde. V Číně je darebácký režim, volby neexistují, komunisti se drží moci silou, jsou blokovány různé služby, sledují se tam lidé, zda jsou poslušní a loajální. Tfuj!?

tomas
Anonym
tomas

Uni. Ale cina predáva výrobky vo svete. Nikto neprišiel v ,,demokratickych, krajinách s dokazmi o sledovani ako to bolo v prípade iných krajin ktoré su demokraticke a môžu kontrolovať. Aj teraz prisli len s domienkami ze moze sa stat. To nieje dokaz. Ryziko hrozí od každej firmi.. A aj ked prisli s dokazmi o spionazi usa, nikto na nich nedal embargo. Chápeš? Nie ty nechápeš. V cine za korupciu ta rovno popravia. V demokratickych krajinách podplatis sudcov, mas dobrých právnikov a žiadne sudy ani Niesu. Nechápem vôbec tvoj komentár o korupcii.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

tomas – pleteš se, důkazy o sledování ze strany huawei jsou. Jediná diskuze co se vede je, jestli výsledky sledování předává čínské vládě a jestli toto sledování může být reálně zneužito k mocenskému souboji nedej bože třeba v případě války. U Apple nebo Google je tohle dost z obliga, protože se nepředpokládá, že by chystali útočit na demokratické země nebo že by tyto nástroje mohli být zneužity ve volném trhu. S Čínou je ale tohle úplně někde jinde. Tohle pak navazuje na to, co píšu nahoře. Pokud se upraví obchodní podmínky tak, aby tyto „backdoors“ nevadili tak, jako nevadí u… Číst vice »

tomas
Anonym
tomas

,, U Apple nebo Google je tohle dost z obliga, protože se nepředpokládá, že by chystali útočit na demokratické země nebo že by tyto nástroje mohli být zneužity ve volném trhu,, Este ze si nezabudol dodať demokraticke zeme. Ale co tak iné napr moslimske zeme. Tam ich uz moze usa napadnúť, lebo predpokladám ze usa spracúva údaje amerických firiem. Hlavne ked sa tam nachádza ropa. Cina sa chystá útočiť na demokraticke zeme? Nemyslím si ze usa chráni iné krajiny jedine ze by tam mali nejaké zaujmi. A cina pochybujem ze sa chystá napadnúť usa. A uz ked ide o to.… Číst vice »

tomas
Anonym
tomas

,,pleteš se, důkazy o sledování ze strany huawei jsou,,

Pýtam sa kde? A ake? Nie Niesu. Ked su daj odkaz.

uni
Uživatel
uni

tomas (neregistrovaný): eee ne:) Co výrobce mobilu (Blueněco), když se zjistilo, že telefony prodané na území USA odesílají data kamsi. Omlouvali to plkem „přístroje nebyly určené pro daný trh“? Co kauza odposlouchávání smart TV i v době, kdy neměly? Co nalezené štěnice v domácích spotřebičích? A tohle vím jen já nebo my tady v ČR. Kde je skutečná skutečnost….

tomas
Anonym
tomas

Uni. Teraz je obvinenie z mobilnej divizie. Na to daj nejaký dokaz. To ze sa snazi vždy niekto špehovať nevyjimaje usa je normálne. Ale nikdy sa to nekoncilo embargom.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

tomas> stačí pohledat na googlu, já už to sem dával asi 10x a nebaví mi pokažde po jednom člověku to sem odkazovat. Vyhledej si kauzu kdy zablokovala huawei austrálie, dej si do vyhledávání backdoor Huawei. Určitě toho najdeš dost :-) Teď mi řekni třeba důvod, proč by měla americkou vládu zajímat data Apple. Nějaký příklad.

tomas
Anonym
tomas

,,Teď mi řekni třeba důvod, proč by měla americkou vládu zajímat data Apple. Nějaký příklad.,,

to iste sa môžem opýtať ,, dôvod prečo by malo čínsku vladu zaujímať data Huawei,,

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Já ti na to rád odpovím, tak jak jsem odpověděl 10ti před tebou. Ale prvně mi to řekni ty, ať vím že vedem smysluplnou diskuzi a netočíme se na whataboutismu.

-pekr-
Uživatel
-pekr-

Johny, ty už tady fakt nemel. Ty chceš důkaz, proč by US administrativu měly zajímat data Apple? Co tak důkaz špiclování partnerů, třeba napíchnuté Blackberry Merkelové, či jiné NSA prasárničky? Ty si jako myslíš, že Us administrativa nevyvíjí nátlak na své vlastní firmy? Jsem součástí určité vývojářské komunity. Před časem vznikl něco jako předchůdce Slacku, jmenovalo se to AltME. Danou firmu navšívili týpci z administrativy a nelíbilo se jim, že umožňuj zřízení šifrované komunikace. Museli zavést centrální DNS, aby se to v případě potřeby dalo vypnout. Na určité algoritmy je embargo a US je nedovolí dodávat do zahraničí, pokud by… Číst vice »

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Nevím, co se vztekáš, pouze jsem chtěl slyšet důvody, proč považuje tomáš za hrozbu, že by US chtěli data po Apple. Ty jsi mi uvedl příklad nějakého odposlouchávání politiků nebo špiclování jednotlivců. To ale vůbec není problém Čínské vlády a Huawei ;-) Není snad nic jednoduššího, aby daní politici nepoužívali v takovém případě telefony Huawei. Takže jak je tento příklad srovnatelný? Nijak V čem ale srovnání možné je jsou statistická data. Čínský trh je řízený shora, nikoliv neviditelnou rukou trhu. Příkladem je třeba dotovaná pošta. Díky levné pracovní síle a dotované poště je tak čína schopná efektivně konkurovat světu při… Číst vice »

tomas
Anonym
tomas

Johny. Súhlasím. To co píšeš ma hlavu aj pätu. Ale nezbiera data uz google takýmto spôsobom? Chápem všetkému co si pisal aj to ze je to reálne mozne. Nechápem len jednej veci. Prečo si usa nestrazi svoj trh ale celosvetovy? Kazda krajina nech si strazi svoj trh. Usa mohli dat zákaz vyrobkom Huawei na americkom trhu. Neurobili to. Radšej poskodili firmu a takýmto nátlakom sa snažia dospieť k dohode vyhovujucej len strane usa.

tomas
Anonym
tomas

Teraz ja zafilozofujem. Tak ako si pisal. Zberom informacii vedia prispôsobiť výrobu. Zberom informacii sa zaoberá google. Predpokladajme ze google zbiera informácie a zisti ze je dopiť o poháriky. Predá informácie americkej firme ktora si da vyrobiť poháriky v cine a zaplavi nimi európsky trh. Alebo indicky trh. Maloodberatelia nemajú šancu konkurovat nadnarodnym spolocnostiam ktoré tlačia cenu dole takže predpokladajme ze skrachuju. Vznikne pokryvenie trhu. Takže by bolo vhodne keby data nezbieralo ani google, nehovoriac o tom ze si presadili ze je to legálne a v súlade zo zakonmi (kto ich odsuhlasil?) . Pochopil? Ked nie tak uz neviem ako… Číst vice »

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

tomas tak to je hned několik otázek do kopy. Takže Google to samozřejmě dělá a na něm je skvěle vidět, jak optimalizuje tato získaná data pro svůj zisk a business leverage. I facebook dnes už využívá hlavně tato data pro svůj zisk. Rozdíl je v tom, že tyto firmy nic nevyrábí, nemají v těch datech své vlastní primární potřeby, jako že by na základě nich mohli třeba prodávat víc tužek. Tím pádem se ten trh reguluje furt dál stejně. Oproti tomu to, co může dělat čínská vláda jako absolutní řídící orgán národního trhu je využít data k výrobě a likvidaci… Číst vice »

tomas
Anonym
tomas

,,Takže Google to samozřejmě dělá a na něm je skvěle vidět, jak optimalizuje tato získaná data pro svůj zisk a business leverage. I facebook dnes už využívá hlavně tato data pro svůj zisk. Rozdíl je v tom, že tyto firmy nic nevyrábí, nemají v těch datech své vlastní primární potřeby, jako že by na základě nich mohli třeba prodávat víc tužek,, Je naivne si myslieť ze sa to nedá zneužiť. Ked nie teraz (co nikto nemoze tusit ci sa to nedeje pokial na to neprídu, reálna moznost tam je) tak v budúcnosti sa to diat moze, staci ze sa firma… Číst vice »

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

K tvojí filosofii: Americká vláda nevyrábí skleničky. Musela by zvýhodnit podmínky pro sklářské firmy. Tím, že je nechá vyrobit v číně se nic nemění, stejně při převozu do evropy bude muset zaplatit cla. Takže tohle moc nefunguje. A nikde neomlouvam google, všechno se dá zneužít, jen je rozdíl v tom, že u Google existuje možnost, u čínský vlády je zřejmé, že ta data budou na tohle využita, protože její zájem je ekonomický růst. Google neroste ekonomicky na úkor životní situace jakéhokoliv státu. Když poroste čína a zachová si svojí levnou pracovní sílu, budou to právě státy s volným trhem, kdo… Číst vice »

tomas
Anonym
tomas

,,Nebo snad budeš ochotný pracovat ve fabrice za 300 korun na den aby ses vyrovnal čínskému zaměstnanci? Sotva.,,

Tuto sytuaciu zavinili usa a eu. Dopustili vyrábať výrobky ktoré boli vyrábane doma, vyrábať v cine koli vidine zisku. Všetci chrochtate blahom ako je teraz lacnejšie oproti socialistickej ere, ale ked chceš vyrábať doma a zaplatiť ľudí, neni mozne to predávať lacno, neni mozne nakupovať bez setrenia na danu vec, neni mozne chcieť lacno, ale preto neobetovat niečo a naopak. Chceš vyrábať doma musi sa nastaviť system

Samael
Anonym
Samael

Ano, souhlasím v plném rozsahu. Ale na druhou stranu, pokud kohokoliv napadnou, musím předložit důkaz a ten jsem zatím nezaregistroval….

Dealler
Uživatel
Dealler

Určitě se budou dělit o přísně utajený informace s nějakýma vidlákama na netu, který rozuměj akorát tomu, jak se zapína Facebook.

shepii
Uživatel
shepii

Mně by stejně zajímalo, jak v USA fungují určité zákony. Jak může stát nařídit soukromé firmě, jestli může obchodovat se svým zákazníkem, nebo ne?

tomas
Anonym
tomas

Je tam ,,demokracia,,. V usa tomu hovoria zákon ktorý dovoluje statu take veci. Pokial je obdobny zákon v cine tak je to obmedzovanie osobnej slobody a obchodu. By si vydeľ keby take niečo bolo v opačnom meritku, ze by cina dala americku firmu na čiernu listinu, to by bolo aky je ten komunisticky system zlý. Ale ze to spravilo ,,demolraticke,, usa tak je to v poriadku. Ludom je..b,e

lukass71
Uživatel
lukass71

A to ze Cinane nemuzou uz dlouho pouzivat vetsinu internetovych sluzeb a internetu obecne, jak ho my zname, ti prijde v poradku tomasi? Nebo to je pro tebe zapadni propaganda a ve skutecnosti je vlastne Cina synonym pro svobodu.

tomas
Anonym
tomas

Lukas. Berem to tak ze su tam take zákony. Tu mas moznost prístupu ku všetkému ale vecsina je len o manipulacii. Z pohľadu niekoho by sa dalo povedať ze cina chráni svojich občanov pred dezinformaciami. Na druhej strane je fakt ze moze cina dezinformovat svojich občanov. Vždy záleží od uhla pohľadu. Ale pokiaľ ide o cinanov, svoje informácie dostavajú. Je to to iste ako zablokovanie ruských programov na ukrajine. Toto neries. Kazda krajina si to rieši po svojom. U nich je to povazovane za zapadnu propagandu. Aj v europe mas zakazene stránky porusujuce tunajsie zákony. Kazda krajina ma svoje zákony… Číst vice »

tomas
Anonym
tomas

Lukas. Nie všetko co je na internete je v prospech človeka, pedofilia, fasizmus…. Majú take zákony tak tak to je. Porusuje to ich zákony tak su zakazane. Tebe sa to zdá nepochopiteľne, tak isto ako v moslimských krajinách je zakazane chodiť ženám odhalene. Z tvojho pohľadu je to nezmysel. Z ich pohľadu je nemyslitelne aby sa zeny ku,,r.vi..li ako v europe. Tak to proste je. Neviem prečo sa do toho mieša zapadny svet… Ina civilizácia. Ina mentalita. Ine zákony…

lukass71
Uživatel
lukass71

Pockej takze v jejich pripade je to teda vlastne ok, ze prave blokuji ty americky firmy jako Google, Facebook, Twitter a podobne; ale kdyz USA blokuje spolupraci prave americkych firem s danou Cinskou spolecnosti (ktera ma dost pochybnou minulost, jak pise hore jirka, kradla patenty apod.), tak jako co si to dovoluje? :D
Nejak ten tvuj dvoji metr nechapu.

tomas
Anonym
tomas

Lukas. To ze vo svojej krajine majú niečo zakazane je vec danej krajiny. To ze zakazali používať výrobky na ktorý majú monopol, ktoré využíva cely svet a cely svet sa posiela na vývoji je vec druha. Mali zakázať predaj výrobkov v usa. Vtedy by to bolo porovnateľne.

tomas
Anonym
tomas

Nehovoriac o tom ze Huawei nezakazuje nic. Je to medzinárodná firma ktora predáva výrobky aj v europe kde neni zakázaný ani facebook a iné blbosti z netu. Preto je ten zákaz nezmyselny v tom porovnaní co si prave napísal.

M.K.
Anonym
M.K.

Nezakázali používat výrobky, jen neposkytují jedné čínské firmě, která je v Číně, své technologie, to umožňují zákony USA a ty je třeba rezpektovat. Bez telefonů Huawei se celý svět obejde, je to lehce nahraditelný.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Zákaz je v pořádku, zlodějům, podvodníkům, lhářům a zneužívačům se technologie neprodávájí, ale berou. A to nastalo, právem. Huawei si za vzniklou situaci může sám. Zloděj taky tak dlouho krade, až jednou spadne klec.

tomas
Anonym
tomas

Zakazali používať softver, prelozim ti to, bezdôvodne zakazali firmam usa poskytovat služby na vývoji ktorých sa podielal cely svet ako je obchod google. Zneuzitie monopolu. Huawei je medzinárodná firma poskytujuca hw po celej zemi. Ako pisem vyššie. Mali zakázať predaj v usa.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Bohuzel podvodna firma, co podvodne jedna, takze nema narok na nic. Muze si hrat u sebe, na svem pisecku. Mimo sve uzemi je trestanec a smitec.

M.K.
Anonym
M.K.

Čína ten stejný software zakázala používat Huawei v Číně, teď ho nebudou používat nikde, aspoň v tom nebude mít Huawei zmatek.

tomas
Anonym
tomas

Ale nezakazali ho používať v iných zemiach. Zakazali ho len na svojom trhu. Huawei predáva aj v europe kde cina nezakázala nic. Co na tom nechápeš. Si z pomocnej školy? Ked hej tak mi to napis nech sa tu s tebou netrápim.

M.K.
Anonym
M.K.

To už ale nikoho nezajímá, co Huawei kde prodává, to jen ty seš kvuli tomu hysterickej, to už je jen jejich problém, ty nechapeš, ze si Američani se svými produkty můžou dělat co chtějí? Když ho nějaký fermě nechtějí poskytnout, protože je to podle nich darebná firma, tak jim ho prostě nedají, tady neni o čem diskutovat. To spíš ty seš z nějaký zvláštní školy, zřejmě volič Kotleby.

tomas
Anonym
tomas

Mk takže si z pomocnej školy. Google je americká firma. Obchod google je spoločný projekt na ktorom sa podielali vyrobcovia aplikacii všetkých zemi. A nie je jedno ako nakladáš s postavenim pokial vlastnis monopol a neexistuje alternatíva. Tu je pekne vidno ako sa da zneužiť postavenie krajiny. Nepáči sa mi to pretože takýmto spôsobom ovplivnuju vývoj firmi na celom svete a nie preto ze je to čínska firma. To môžu urobit aj s ceskou nemeckou ruskou … Firmou. Toto je riziko ktoré sa mi nepáči a preto treba nove pravidla, europa by mala myslieť na vlastne systému a nespoliegat sa… Číst vice »

M.K.
Anonym
M.K.

Co to porad meles, obchod play je vyhradnim majetkem Googlu, to ze do neho davaji aplikace vyvojari z celeho sveta, na tom vubec nic nemeni, obchod neni jejich majetek, jejich majetkem je jen ta jejich aplikace a oni ji muzou z obchodu kdykoliv odebrat a kdykoliv nahrat. Na App Store se preci taky podili vyvojari z celeho sveta a Apple svuj obchod zadnymu jinymu vyrobci nikdy neda. To ze je to monopol a dodnes nikdo nebyl schopen vytvorit neco konkurenceschopnyho, neni chyba Googlu. A americanum se zase nelíbí, že Huawei díky Googlu vydělává po celém světě, ale doma v Číně… Číst vice »

Pavel
Anonym
Pavel

A pritom mam v tom prsty prave Apple….tlaci na vladu aby zlikvidovali Huawei.Jaka ironie

lukass71
Uživatel
lukass71

Presne tak. Apple chce znicit Huawei a pak ovladnout cely svet!

M.K.
Anonym
M.K.

???no to určitě a motiv? Huawei Applu nekonkuruje, konkuruje Samsungu, Xiaomi a dalším výrobcům s Androidem. Apple vyžere 90% celkového zisku z mobilů, ta dvě procenta zisku, co má Huawei ho nezajímají.

Jan z Rokycan
Anonym
Jan z Rokycan

Huawei asi jako jediná firma odmítla nechat špehovat buzíky za oceánem v jejich telefonech a proto tento humbuk. Američtí špiclové tvrdí, že Huawei jsou špiclové. Hezké. A kdo roky odposlouchává kde co a kde koho ? No tuční bratři….

David
Anonym
David

Ten matroš chci taky.