Domů » Bleskovky » Šéf Huawei: Trumpovi bych telefon nezvedl

Šéf Huawei: Trumpovi bych telefon nezvedl

Americká vláda zatížila firmu Huawei likvidačním zákazem používat americké technologie, údajně z bezpečnostních důvodů. Prezident USA Donald Trump ale vzápětí přiznal, že pokud se podaří dosáhnout výhodné obchodní dohody mezi USA a Čínou, může Huawei ušetřit. Tím de facto přiznal, že firma Huawei asi není natolik nebezpečná, a že by se celá situace dala řešit penězi.

Šéf Huawei uznává Apple, pohrdá však Donaldem Trumpem

Celý svět tak netrpělivé očekává na čínskou odvetu, byť ta zatím nepřichází. Zákaz výroby a prodeje iPhonů v Číně by čínské straně nepřinesl žádné ovoce, akorát by přišla o peníze a spousty pracovních míst. Šéf Huawei Ren Zhengfei by navíc proti tomuto řešení (pokud by přišlo „shora“) sám protestoval. V rozhovoru pro server Bloomberg vysekl Applu poklonu a uvedl, že kalifornská firma je jeho učitelem. A jako student by prý nikdy proti svému učiteli nešel. Ren dokonce v rozhovoru z minulého týdne přiznal, že celá jeho rodina preferuje produkty s nakousnutým jablkem.

huawei sef

Hůře v rozhovoru dopadl Donald Trump, ke kterému šéf Huawei nechová žádný respekt. Podle Zhengfeie si vzal Huawei jako rukojmí jen proto, že čínská firma v některých oblastech předčila ty americké. Nařčení z loajality k čínské komunistické straně považuje šéf Huawei za směšné, stejně jako Trumpovy rozporuplné tweety, které z něj rozhodně mistra v umění dohody nedělají. Pokud by mu prý Donald Trump zavolal, je rozhodnutý jej ignorovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
102 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments