Domů » Bleskovky » Šéf Huawei: Trumpovi bych telefon nezvedl

Šéf Huawei: Trumpovi bych telefon nezvedl

Americká vláda zatížila firmu Huawei likvidačním zákazem používat americké technologie, údajně z bezpečnostních důvodů. Prezident USA Donald Trump ale vzápětí přiznal, že pokud se podaří dosáhnout výhodné obchodní dohody mezi USA a Čínou, může Huawei ušetřit. Tím de facto přiznal, že firma Huawei asi není natolik nebezpečná, a že by se celá situace dala řešit penězi.

Šéf Huawei uznává Apple, pohrdá však Donaldem Trumpem

Celý svět tak netrpělivé očekává na čínskou odvetu, byť ta zatím nepřichází. Zákaz výroby a prodeje iPhonů v Číně by čínské straně nepřinesl žádné ovoce, akorát by přišla o peníze a spousty pracovních míst. Šéf Huawei Ren Zhengfei by navíc proti tomuto řešení (pokud by přišlo „shora“) sám protestoval. V rozhovoru pro server Bloomberg vysekl Applu poklonu a uvedl, že kalifornská firma je jeho učitelem. A jako student by prý nikdy proti svému učiteli nešel. Ren dokonce v rozhovoru z minulého týdne přiznal, že celá jeho rodina preferuje produkty s nakousnutým jablkem.

huawei sef


Hůře v rozhovoru dopadl Donald Trump, ke kterému šéf Huawei nechová žádný respekt. Podle Zhengfeie si vzal Huawei jako rukojmí jen proto, že čínská firma v některých oblastech předčila ty americké. Nařčení z loajality k čínské komunistické straně považuje šéf Huawei za směšné, stejně jako Trumpovy rozporuplné tweety, které z něj rozhodně mistra v umění dohody nedělají. Pokud by mu prý Donald Trump zavolal, je rozhodnutý jej ignorovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Nick Cave
Anonym
Nick Cave

Proč by taky zvedal, když má Donalda pořád na drátě kvůli odposlechu… :D

LivingLegend
Anonym
LivingLegend

A nějaké důkazy by byly? Tohle je stejná bublina jako bylo se SM a štěnicí velikosti zrníčka rýže.

zkill
Anonym
zkill

Co takové sídlo Africké unie kde Číňani špehovali přes síťovou infrastrukturu dodanou firmou Huawei?

tomas
Anonym
tomas

Nejaký odkaz?

lukass71
Uživatel
lukass71
tomas
Anonym
tomas

Lukas. Možno som to prehliadol, ale kde v tom článku sa pise ze Huawei robila špionáž?

zkill
Anonym
zkill

tomas (neregistrovaný): Ano to máš pravdu, že nebylo dokázáno, že o špionáži přes infrastrukturu kterou Huawei dodalo instalovalo a spravovalo někdo z Huawei věděl. Ale lze to celkem předpokládat. Samozřejmě je tu i druhá varianta, že se jednalo o „pouhou“ neschopnost ze strany Huawei. Je otázkou která varianta je pravděpodobnější…

tomas
Anonym
tomas

Nic nemení na dajte kde zo spionaze obvinuju Huawei. Dokazi na to Niesu. O neschopnosti pomlčím. Každý system sa da prelomit, zneužiť. Ci z čínskej strany tak isto zo strany usa. Nedávne odpočúvanie europy s tajnymi službami usa

zkill
Anonym
zkill

tomas (neregistrovaný): Takže mi chceš tvrdit, že firma která je úzce personálně spojena s vládním režimem v Číně a hojně tímto režimem podporována, jim tuto podporu nijak neoplácí? Tak naivní nemůže být snad nikdo.

Saker
Anonym
Saker

A co tak kauza spehovania Angely Merkelovej a predstavitelou EU zo strany USA?

David
Anonym
David

Saker (neregistrovaný): veřejne se o tom nemluví, ale i za tím byl Huawei.

Jarda
Anonym
Jarda

Ty jsi taky guma, viď?

_qam_
Uživatel
_qam_

Ne, gumu měl použít tvůj fotr.

uni
Uživatel
uni

Aa, Hua začalo pracovat na svém PR hodného souseda?

twl
Anonym
twl

David : takže USA použili huwa ke špionáži merklice.
teda nevím co bereš ale to chci taky :-D

bkf1
Anonym
bkf1

„Šéf Huawei uznává Apple, pohrdá však Donaldem Trumpem“
Tak to není žádné překvapení. „Hňump“ je v podstatě takový americký Zeman. Prostě OSTUDA státu. Takového státníka by neměl mít v čele žádný stát. Ale řekl bych, že amíci si to zaslouží, stejně jako si to zasloužíme my… ?

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7

Ty seš wemeno k pohledání …

Kare
Anonym
Kare

Jsou to demokraticky zvolení prezidenti.
Pokud se nám nelíbí, volme přístě lépe.

LivingLegend
Anonym
LivingLegend

S tím nesouhlasím, nevěřím totiž že nebylo manipulováno s hlasy. Stejně jako nevěřím že není manipulováno ve prospěch ANO.

Věc která se nedá ověřit… A musím věřit že vše bylo správně…

bkf1
Anonym
bkf1

LivingLegend:
Taky si to myslím. Když se člověk podívá na aktuální datum, tak si řekne, že to přeci v této době už není možné s něčím takhle manipulovat. Ale pak se rozhlédne kolem sebe a zjistí, že tahle možnost je naopak VELMI REÁLNÁ a já mám pocit, že snad paradoxně i reálnější, než dříve…

Ad kauza „hujahej“: Podle mě celé UMĚLE vytvořené…

lukass71
Uživatel
lukass71

Kare: Bohuzel dnes spousta lidi (skoro bych casto rekl ze i vetsina) voli na zaklade emoci a pocitu nez na zaklade rozumnych argumentu nebo alespon dohledani si neco vic o kandidatech.. K tomu tu dnes mame spolecnosti jako AggregateIQ nebo Cambridge Analytica s jejich zneuzivani machine learning a podobnych technologii pro prihrati volicu, ktere by tradicne strany nikdy nedostaly.
Proto dnes zijeme ve svete Trumpa, Orbana, ANO, Zemana, Brexitu, Farage, Le Pen a podobnych zme.tku. A dokud lide nezacnou myslet predtim nez budou volit, tak tu budou dal a bude jich tu vice.

bkf1
Anonym
bkf1

lukass71:
„A dokud lide nezacnou myslet…“
No a právě s tím myšlením je stále větší PROBLÉM. Pak vznikají i tak, dříve neuvěřitelné skupiny lidí, jako jsou vyznavači placaté Země apod. Člověk by si řekl, že se asi postupně vracíme zase do doby kamenné…

lukass71
Uživatel
lukass71

To jsou ale prave ty emoce, to lide neveri expertum, to jak kazdy chce mit nazor ale vlastne o dane problematice nic nevi a nic si o ni hledat nechce.
Vracime bohuzel no. Ono nejen ta placata zeme, ale mnohem verejnosti nebezpecnejsi skupiny jako anti-vaccines nebo anti-abortion..
Nejhorsi je, ze tyhle lidi presvedcit s fakty zkratka nejde, protoze ti na vsechno odpovi s fake news, ze tomuhle neveri, ze to je propaganda ze tve strany apod.

bkf1
Anonym
bkf1

lukass71:
Podle mě to ale lidstvo potřebuje a pak se zase vrátí k tomu fungování, které prostě funguje. A když se mezi tím ještě vyřeší problém s akumulátory, které krutě nedostačují zhruba od zahájení větších prodejů dotykáčů s barevným displejem, tak to bude ideálka ?

lukass71
Uživatel
lukass71

bkf1: Hele ja nevim, ono fakt je, ze jsme v dobe nejvetsiho miru/klidu a lide proste prirodne hledaji problemy (i tam kde nejsou). Takze dokud nenastane nejaky velky urgentni konkretni problem, tak se obavam, ze fakt budou volit to, co voli.