Domů » Bleskovky » Souboj o první místo se odkládá. Huawei musí přehodnotit svou strategii

Souboj o první místo se odkládá. Huawei musí přehodnotit svou strategii

Není žádným tajemstvím, že čínský gigant Huawei měl v plánu dostat se na pozici největšího světového výrobce mobilních telefonů v prvním čtvrtletí 2020. S příchodem obchodní války se Spojenými státy a tím vzniklými restrikcemi na hardware a software nicméně ambiciózní Číňané musí od svých plánů alespoň dočasně upustit.

Huawei P30 vs. Huawei P30 Pro (v barvě Breathing Crystal)

Podle prezidenta Honoru Zhao Minga se Huawei chystá své cíle přehodnotit. Doslova řekl, že je „příliš brzy“ na to říct, zda čínská společnost zvládne dostát svým cílům, či nikoli, nicméně vyhlídky nejsou příliš dobré. Toto tvrzení podporují i jiné zdroje, například tchajwanský Foxconn. Ten utlumil výrobu telefonů značky Huawei, zejména kvůli nižší poprávce kvůli zákazům ze strany Spojených států.


Černá listina USA si vybírá svou daň

Prozatím není jisté, zda omezení výroby nových telefonů je pouze dočasné, či se promění v dlouhodobé utlumení. To by mělo pochopitelně přímý dopad právě na Foxconn, který začátkem letošního roku najal spoustu nových pracovníků, aby byl schopen uspokojit poptávku ze strany Huawei.

huawei p30 lite 12

Analytik Ming-Chi Kuo také předpokládá pokles výroby čínské jedničky. Pokud vše půjde, jak má, a Huawei během letošního roku spustí svou náhradu za Android, je optimistický odhad 240 – 250 milionů kusů ke konci letošního roku. Pokud se to ovšem nepovede, je předpoklad o dost nižší, konkrétně 180 milionů smartphonů.

Vývoj kauzy den po dni


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na