Domů » Bleskovky » Samsung kapituloval: Výroba Galaxy Note7 končí, ztráty půjdou do stovek miliard korun

Samsung kapituloval: Výroba Galaxy Note7 končí, ztráty půjdou do stovek miliard korun

Nevyhnutelné se stalo skutečností – krátce po ohlášení druhé svolávací akce Samsung oficiálně oznámil, že permanentně ukončuje výrobu a distribuci tabletofonu Galaxy Note7. Po měsících bulvárních titulků, soudních sporů, doporučení národních bezpečnostních úřadů a leteckých společností se jihokorejská firma rozhodla zanechat svého snažení vypustit svůj problematický prémiový tabletofon na globální trh.

Galaxy Note7 je skvělý kus hardwaru, od začátku jej ale provázejí problémy s explodujícími bateriemi.
Galaxy Note7 je skvělý kus hardwaru, od začátku jej ale provázejí problémy s explodujícími bateriemi.

Galaxy Note7: Raritní kousek pro sběratele?

Jako oficiální důvod ukončení výroby a distribuce Samsung uvádí bezpečnost zákazníků, která má stát v prioritách společnosti na nejvyšším stupínku. Stále platí předchozí upozornění, že současní majitelé Galaxy Note7 mají svůj přístroj udržovat ve vypnutém stavu; dá se předpokládat, že brzy bude oznámena definitivní svolávací akce, při níž bude korejský gigant vyplácet zákazníkům zpět peníze, případně nabízet jiná zařízení. Galaxy Note7 se tak stane mezi veřejností poměrně raritním kouskem.

Galaxy Note7

Samsung musí počítat s obrovskými ztrátami

Celý tento nešťastný příběh bude mít pro korejského giganta velký dopad, společnost zaznamená významnou finanční ztrátu a navíc velmi utrpí její pověst. Není přesně známé, kolik kusů Galaxy Note7 Samsung prodal, před první svolávací akcí jich bylo v oběhu kolem 2,5 milionu. Samsung si stanovil cíl prodat cca 19 milionů kusů, podle analytiků agentury Reuters tak přijde o tržby ve výši 17 miliard dolarů asi (414 miliard korun). Kromě toho klesá i hodnota akcií korejské společnosti, po oznámení druhé svolávací akce spadla o 8 procent, a očekává se ještě další pokles.

Tržní hodnota společnosti se zatím propadla o 19 miliard dolarů, a pokles ještě bude pokračovat.
Tržní hodnota společnosti se zatím propadla o 19 miliard dolarů, a pokles ještě bude pokračovat.

Aktuální vlajkovou lodí Samsungu je tak opět populární model Galaxy S7 (edge), který by se měl na na konci února příštího roku dočkat svého „revolučního“ nástupce v podobě modelu Galaxy S8. Snad v Jižní Koreji neuspěchají jeho vývoj neuspěchají a připraví zařízení, které opět vrátí značce odrazené zákazníky.

V zájmu bezpečnosti našich zákazníků jsme zastavili prodeje a výměnu telefonů Galaxy Note7 a zároveň jsme se rozhodli definitivně ukončit jejich výrobu. Ondřej Koubek, PR manažer Samsung Electronics Czech and Slovak

U svého prodejce dostanete peníze nazpět. Jak to bude s příslušenstvím?

Všichni zákazníci, kteří si v České republice nebo na Slovensku Galaxy Note7 koupili, jej u svého prodejce mohou vrátit a dostanou za něj zpět své peníze. Samsung také doporučuje všem, kteří telefon ještě mají, aby jej vypnuli a dále nepoužívali, a to ani v případě, že mají vyměnený kus z druhé série – i u nich totiž hrozí riziko vznícení. Další informace mohou uživatelé získat na infolince 800 72 67 86.

České zastoupení značky jsme rovněž kontaktovali s dotazem, zda se budou peníze vracet i za nákup originálního příslušenství či VR, jelikož tyto položky budou po navrácení telefonu zákazníkům k ničemu a také nejsou zrovna levné. Jakmile budeme mít oficiální vyjádření, do článku je doplním.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mino
Uživatel
mino
Offline

Tak sa Note s IP68 asi nedočkám….

uni
Uživatel
uni
Offline

RIP Note řado, nedovedu si představit, že by po bordelu s Note 5-7 bylo možné v téhle produktové řadě pokračovat.
Ten který založil phablety neustál svou vlastní slávu.

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Note 7 neustál nekvalitu a hamižnost Samsungu.

Craftmanek
Anonym
Craftmanek
Offline

Ale stále je mnohem kvalitnější než tento tvuj velmi hloupý komentář

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Kdepak hloupý, bohužel pravdivý.Pravda není hloupost.

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Je to je tvoje tvrzení o kterém ještě navíc tvrdíš, že je pravdivé :-) ty tak můžeš vědět, proč se stal tento problém s NOTE 7…. Ty a banda žížal.

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Pěkné o tom hovořil na CRo pan matura z iDnes mobil, Samsung to poškodilo a hodně (Jirka jucha radosti) prostě to uspisili aby byli rychlejší než Apple, note zabilo to že ani vyměněné kusy nejsou zcela v pořádku, příčinu výrobce zjišťuje, pan to komentoval tak že je požaduje po baterií něco čeho není schopna, problém bude někde na desce, až to Samsung zjistí snad vydá oficiální prohlášení co se vlastně stalo.

MrViki
Uživatel
MrViki
Offline

Jedno mi Jirko vysvětlete. Vy nemáte celý den nic jiného na práci než diskutovat na internetu? Kamkoliv se vrtnu tak diskutujete. Pod články, v diskusních fórech o všem možném. Nebylo by lepší se věnovat své práci, rodině, koníčkům? Třeba byste pak nebyl tak zapšklý a víc si užil života v pozitivním duchu, co Vy na to?