Domů » Bleskovky » Samsung vysvětlil, proč baterie ve vlajkové lodi Galaxy Note7 explodují

Samsung vysvětlil, proč baterie ve vlajkové lodi Galaxy Note7 explodují

Společnost Samsung to nemá se svým vlajkovým modelem Galaxy Note7 zrovna jednoduché. Jeho nejnovější telefon se stylusem S Pen totiž postihl vážný problém – baterie v těchto telefonech mohou explodovat a zničit nejen samotný telefon, ale například i dům či auto (více informací). Centrum podpory společnosti Samsung k 1. září sice registroval jen 35 případů, kdy došlo ke zničení telefonu důsledkem výbuchu baterie, ve výsledku jich ale může být mnohem více.

Ačkoliv se Samsung o problému příliš nerozpovídal, za příčinou explozí stojí prý separátor, který slouží k oddělení anody od katody. Pokud z nějakého důvodu dojde k poškození separátoru, například vlivem zvýšené teploty při nabíjení nebo v horkých letních dnech, nastane zkrat a baterie může vybuchnout.

570px-Battery_with_polymer_separator.svg_
Pokud se objeví problém na separátoru, baterie může vybuchnout

Ač nebyly tyto informace Samsungem přímo potvrzené, za špatně vyrobené baterie si může Samsung zřejmě sám. Společnost SDI, která od roku 2014 spadá pod divizi Samsungu, špatně nastavila výrobní proces, což nakonec vedlo k výrobě vadných akumulátorů. Na tento banální problém se však přišlo až příliš pozdě.

samsung-galaxy-note-7
Galaxy Note7 zničený vadnou baterií

Na aféru okolo špatných baterií společnost Samsung zareagovala vyhlášením celosvětové svolávací akce, při které všechny vadné přístroje bezplatně vyměňuje za nové. Zatímco se společnost Samsung snaží problém intenzivně řešit, zákazníci, kteří si telefon předobjednali, na dodávku přístroje stále čekají.

Dle dostupných informací by měly být první telefony dostupné od 19. září letošního roku. Pokud již vlajkovou loď Galaxy Note7 vlastníte, Samsung doporučuje jeho okamžitou výměnu zavoláním na zákaznickou linku (800 726 786), kde vám poradí, jak dále postupovat.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Diskuze k článku

  1. Galaxy Note 7. Na dobití baterie Vás upozorní výbuchem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).