Domů » Bleskovky » Exploze Galaxy Note7 pokračují: V USA údajně zavinily požár domu a automobilu

Exploze Galaxy Note7 pokračují: V USA údajně zavinily požár domu a automobilu

Pověst explodujícího smartphonu Samsungu Galaxy Note7 už zřejmě nikdo neodpáře, stále se objevují nové případy, kdy toto zařízení způsobilo svým majitelům velké škody, byť naštěstí zatím pouze na majetku. V Jižní Karolině v USA například Note7 podezírají ze zapálení domu.

Jeho majitel Wesley Hartzog údajně dům opustil a nechal ležet svůj Note7 na nabíječce, po návratu však již našel dům v plamenech a obklopený hasiči. Aktuálně probíhá vyšetřování, které má objasnit, zda požár vzniknul právě kvůli výbuchu telefonu.

samsung-galaxy-note-7

Podobný případ se odehrál ve městě St. Petersburg, kde Nathan Dornacher zrovna vykládal nábytek ze svého Jeep Grand Cherokee, na jehož středové konzoli ležel nabíjecí se Note7. I zde patrně došlo k explozi telefonu, která následně způsobila požár vozidla.

Samsung globálně vyhlásil celosvětovou svolávací akci, při níž je připraven všechny „postižené“ přístroje vyměnit; za viníka označil vadné akumulátory dceřiné firmy Samsung SDI, u nichž při přehřátí bateriového článku dochází ke styku anody s katodou a k následnému zkratu. Problém nastal údajně kvůli raritní chybě přímo ve výrobě, bohužel se na ni přišlo příliš pozdě.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Subscribe
Upozornit na
guest
38 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments