Domů » Bleskovky » Vadné baterie pro Galaxy Note7 si vyrábí Samsung sám: Postiženo je 70 % prodaných kusů

Vadné baterie pro Galaxy Note7 si vyrábí Samsung sám: Postiženo je 70 % prodaných kusů

Aféra s explodujícími akumulátory v tabletofonu Samsung Galaxy Note7 pokračuje, podle analytiků se náklady na nápravu vyšplhají do desítek miliard korun (více informací). Většina těchto nákladů padne na vrub výrobce, tím je však podle posledních zjištění sám Samsung, respektive jeho dceřiná firma.

samsung sdi

Společnost s názvem Samsung SDI byla založena teprve na konci roku 2014, přičemž Samsung chtěl z této firmy učinit dvorního dodavatele akumulátorů pro své smartphony. Tím by se stal ještě více nezávislý na konkurenčních výrobcích komponent a dokázal by ještě více zvýšit na prodeji svých zařízení marže. Samsung SDI již pokryla malou část výroby akumulátorů v modelech Galaxy S6 a S7, avšak teprve pro Galaxy Note7 jich vyrábí většinu, zhruba 70 procent. O výrobu zbylých 30 procent se stará hongkongská společnost Amperex Technology, což je podjednotka japonského koncernu TDK Corp.

note7

Podle korejských zdrojů se Samsung všech akumulátorů pocházejících od Samsung SDI zbaví, dá se tedy předpokládat, že budou navýšeny objednávky u společnosti Amperex , stejně tak může vstoupit do hry společnost LG Chem. Bohužel změna výrobce se zcela určitě negativně projeví už na tak mizerné dostupnosti Note7, který navíc půjde na trh s cejchem explodujícího smartphonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments