Domů » Bleskovky » Kolik bude stát Samsung svolávací akce Galaxy Note7? Náklady půjdou do desítek miliard

Kolik bude stát Samsung svolávací akce Galaxy Note7? Náklady půjdou do desítek miliard

Aktuální vlajková loď od Samsungu řady Galaxy Note je zákazníky velmi dobře přijímané zařízení, u některých kusů se však objevily softwarové problémy a také jedna závažná vada – baterie. Ta v několika desítkách případů vybuchla během nabíjení. Na základě toho Samsung přerušil dodávky a svolává všechny prodané kusy k výměně.

note7 explosion

Od začátků uvedení na trh se až doposud prodalo 2,5 milionů kusů Galaxy Note7, ty všechny se teď Samsungu možná vrátí. Náklady na tuto akci se podle analytiků vyšplhají zhruba k jedné miliardě dolarů, tedy více než 24 miliardám korun. Samotný zástupce Samsungu při dotazu nezveřejnil konkrétní částku, označil však výši nákladů za „srdcervoucí.“

note7

Ačkoliv se jedná o obří sumu peněz, pro Samsung to znamená méně, než 5 % očekávaného čistého zisku za tento rok. O náklady by se pak jihokorejský výrobce mohl podělit i s producentem nekvalitních baterií, je tedy možné, že částka znatelně poklesne. Závažnějším problémem by však mohla být ztráta důvěry ve značku u zákazníků, spolu s poškozením dobrého jména značky.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments