Domů » Bleskovky » Tabletofony Galaxy Note7 vybuchují: Samsung vyhlásil globální svolávací akci (aktualizováno)

Tabletofony Galaxy Note7 vybuchují: Samsung vyhlásil globální svolávací akci (aktualizováno)

Zdá se, že Samsung premiéru letošního top modelu Galaxy Note mírně uspěchal. Uživatelé z různých koutů světa, kde se již Note7 prodává, hlásí velké množství problémů – zařízení se zasekává, náhodně restartuje, a některým uživatelům se dokonce zaseklo při obnově telefonu do továrního nastavení, přičemž z tohoto stavu již není návratu.

Note-7-crash

Aktuálně největším problémem je exploze zařízení při nabíjení, za poslední týden tuto nepříjemnost ohlásilo celkem 35 uživatelů a zveřejnilo fotky ohořelých Samsungů na internet. Z tohoto důvodu Samsung přerušil dodávky třem hlavním operátorům v domovské Jižní Koreji, aby mohl provést dodatečné testy kvality.

note7 explosion

Samsung nejprve zjišťoval, zda k náhodným výbuchům nepřispívají USB-C kabely třetích stran, nakonec se však ukázalo, že viník je patrně zabudován přímo ve smartphonu – má jím být akumulátor, který pro Samsung vyrábí společnost Korean ITM Semiconductor.

note7

Jihokorejský gigant dnes odpoledne k celé situaci vydal oficiální stanovisko:

Společnost Samsung se zavázala k výrobě produktů té nejvyšší kvality a jakoukoliv zprávu o případných závadách od našich zákazníků bereme velmi vážně. V reakci na hlášené případy týkající se Galaxy Note7 jsme provedli důkladné vyšetřování a zjistili jsme závady na baterii tohoto mobilního zařízení.

Doposud k 1. září došlo k 35 případům, které byly nahlášeny po celém světě. V současné době provádíme velmi pečlivé kontroly s našimi dodavateli, abychom zamezili dalšímu šíření vadných baterií napříč trhem. Jelikož je bezpečnost a spokojenost zákazníků naší naprostou prioritou, pozastavili jsme prodeje Galaxy Note7.

Zákazníkům, kteří si již Galaxy Note7 zakoupili, umožníme v nadcházejících týdnech výměnu. Zákazníci z České republiky mohou kontaktovat naše Zákaznické kontaktní centrum na bezplatné telefonní lince 800 726 786, kde jim budou poskytnuty bližší informace jak dále postupovat a zodpovězeny případné dotazy k jimi zakoupenému modelu Galaxy Note 7.

Jsme si vědomi, že pro některé zákazníky to může znamenat jisté nepohodlí, nicméně pro Samsung je naprostou prioritou, abychom na trhu prodávali bezvadné produkty té nejvyšší kvality. Ve spolupráci s našimi partnery nyní hledáme takové cesty, aby případná výměna byla pro naše zákazníky co nejjednodušší a efektivní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
62 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments