Domů » Bleskovky » Samsung zastavil výrobu Galaxy Note7, operátoři od něj dávají ruce pryč (oživeno)

Samsung zastavil výrobu Galaxy Note7, operátoři od něj dávají ruce pryč (oživeno)

Aféra s explodujícími tabletofony Samsung Galaxy Note7 zdaleka nekončí, neboť se zdá, že ani vyměněné kusy nejsou bezpečné. V minulých dnech se objevilo několik případů vzníceného kusu z nové série, zatím poslední evidovaný případ pochází od Michaela Kleringa z Nicholasville v Kentucky; ten musel být dokonce kvůli akutní bronchitidě způsobené kouřem z telefonu hospitalizován. Jeho vyměněný Note7 navíc v době nehody nebyl připojen k nabíječce, pouze ležel vedle jeho postele.

note

Tyto případy pochopitelně sledují úřady zabývající se bezpečností produktů, zejména v USA, Číně a Jižní Koreji. Na základě jejich doporučení byla podle korejských zdrojů výroba Samsungu Galaxy Note7 dočasně ukončena, toto opatření se týká zejména továrny ve Vietnamu, která je zodpovědná za globální dodávky telefonu. Samsung již přerušení výroby potvrdil, důvodem jsou nutné kroky k zajištění potřebné kvality a bezpečnosti.

Ještě drtivější dopad budou mít tyto problémy Samsungu u všech hlavních amerických operátorů, např. AT&T a T-Mobile stáhli Galaxy Note7 ze své nabídky a přestali vyměňovat kusy z první série za nové, oba nicméně nabízí možnost výměny Note7 za jakýkoliv jiný smartphone ze své nabídky. Samsung údajně pilně pracuje na tom, aby případy explozí nových kusů prověřil; tyto nové skutečnosti však zřejmě dají Galaxy Note7 poslední ránu z milosti.

Aktualizováno ve 14:00

Centrála Samsungu dnes vydal stanovisko, ve kterém informuje o dočasné úpravě výrobního procesu právě kvůli tomu, aby došlo k zajištění vyšší bezpečnosti jeho produktů.

Obdobné vyjádření nám poskytl také Ondřej Koubek, PR manažer Samsung Electronics Czech and Slovak: „Dočasně jsme upravili výrobní program telefonu Galaxy Note7, abychom mohli učinit další kroky k zajištění maximální kvality a bezpečnosti našich produktů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments