Domů » Bleskovky » Samsung má na krku další skandál. Vyměněný Galaxy Note7 se vznítil v letadle

Samsung má na krku další skandál. Vyměněný Galaxy Note7 se vznítil v letadle

Let číslo 994 společnosti Southwest Airlines z amerického Louisville do Baltimoru musel být ještě před startem zastaven a posádka letadla evakuována, naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Toto je ve zkratce další z příběhů, které podle tiskového mluvčího letecké společnosti napsal tabletofon Samsung Galaxy Note7. A co je horší, mělo se jednat o kus z nové, „bezpečné“ série.

note

Majitel telefonu Brian Green provedl nákup 21. září v prodejně operátora AT&T. Krabička zařízení byla označena černým čtvercem, ukazatel nabití akumulátoru byl zelený a kontrolní stránky Samsungu po zadání IMEI ohlásily, že se jedná o bezpečný kus. I přesto Green raději zařízení před nástupem do letadla vypnul a chtěl strčit telefon do kapsy, v tu chvíli však ze zařízení začal vycházet šedozelený kouř. Majitel upustil telefon na podlahu, ten se propálil skrze koberec a poškodil i samotnou podlahu. V tu chvíli byl údajně nabit zhruba na 80 procent.

 

Druhý evidovaný kus z nové série v problémech

Jedná se o druhý evidovaný případ, kdy došlo ke vznícení kusu z nové série. Samsung si vyžádal telefon na expertizu, aby tuto informaci potvrdil. Do případu se zapojuje i americká komise pro bezpečnost produktů (CPSC), která se bezpečností Galaxy Note7 zabývá již delší dobu (více informací).

Note-7-and-MacBook
Nový Galaxy Note7 se před nedávnem vznítil v Číně

Kdo si může mnout ruce, je údajně Apple. Podle průzkumu agentury SurveyMonkey o výměnu kus za kus zažádalo pouze 18 procent oslovených respondentů, zatímco ostatní si zbytek zažádal o jiný telefon nebo o vrácení peněz. Více než čtvrtina poškozených majitelů pak uvedla, že má v plánu přejít na iPhone 7. Že by Samsung před sklonkem roku napomohl Applu k dalším rekordním prodejům iPhonů?

Ke vzniklé situaci se vyjádřil také Ondřej Koubek, PR manažer Samsung Electronics Czech and Slovak: „Dokud se nám nepodaří postižený telefon získat a prověřit, tak nemůžeme potvrdit, že tento incident způsobil nový Note7. Spolupracujeme ale s úřady i leteckou společností Southwest, abychom zařízení získali co nejdříve. Jakmile přístroj prověříme, poskytneme další informace.“

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments