Domů » Bleskovky » V USA je evidováno 92 nehod Galaxy Note7: Způsobily 26 zranění a 55 poškození majetku

V USA je evidováno 92 nehod Galaxy Note7: Způsobily 26 zranění a 55 poškození majetku

Americká komise pro bezpečnost produktů (CPSC) vydala zprávu, v níž nabádá spotřebitele, aby neprodleně vrátili či vyměnili smartphone Galaxy Note7, který může při nabíjení explodovat. Do 15. září byl údajně v USA prodáno více než 1 milion těchto zařízení, vyměněno však zatím bylo pouze 13 procent. CPSC eviduje 92 případů přehřátí či exploze, Samsung dosud oficiálně přiznal pouze 35 případů.

note7_ktere_dela_bum Proč akumulátory v Galaxy Note7 explodují? Přečtěte si vyjádření Samsungu

Zpráva CPSC uvádí, že ve 26 případech došlo ke zranění osoby, a v 55 případech k poškození majetku, přičemž výjimkou nejsou požáry aut a garáží. Samsung vyhlásil svolávací akci již před dvěma týdny, avšak stále se v síti pohybuje velké množství potenciálně nebezpečných přístrojů. Korejský gigant z tohoto důvodu vydal aplikaci, která dočasně omezí maximální kapacitu baterie na 60 procent (více informací) a zprovoznil stránky, na nichž lze ověřit, zda je váš telefon na seznamu těch nebezpečných.

note

V České republice začne akce výměny příští pondělí 19. září, nové přístroje již nebudou obsahovat akumuátor od dceřiné společnosti Samsungu, ale od společnosti Amperex Technology Limited, která dosud pokrývala pouze 30 procent veškeré produkce. Provozní ředitel ATL Joe Kit Chu Lam již potvrdil, že produkce společnosti v tento měsíc velmi výrazně vzrostla. Dá se však předpokládat, že kvůli této aféře nakonec Samsung prodá méně kusů, než původně plánoval.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. JaPrvý (neregistrovaný)

  To bude súdov pre psychickú újmu. :)
  Už aby Samsung začal šetriť, rovnako ako VW.

  • Note 7 je zakázaný i ve spoustě vlacích v Evropě a to bez ohledu na to, jakou revizi máte.Tenhle telefon kdekoliv vytáhnout/používat bude problém.Zachvíli ani na koncert vás s ním nepustí.

 2. 92 nehod na 1 milion prodaných zařízení je jak plivnutí do oceánu….. Je to nic……

  • Ano, ale 70% ze všech vyrobených note7 má tuto vadnou baterii, takže časem by to bylo astronomické číslo.

   • jirko pamatuješ si problém s bateriemi u nVidia Shield tabletu? Tam zahořelo několik kusů a nVidia je na dálku pak vypla, po té co rozeslala náhradní tablety. Byl to jen ochranný postoj a nikdy se nedozvíme kolik mohlo takto tabletů explodovat. To samé je teď u Samsungu, by mě zajímalo kde jsi si vycucal 70%, když to nikde nebylo oficiálně řečeno. Jen dohady a spekulace. Pár jich bouchlo a tak Samsung radši vymění celou sérii. Nic víc nic míň, tohle se může stát komukoliv…….

    Může být vadná celá série, ale taky ne. A podle toho jak to nyní vypadá, tak rozhodně se nejedná o celou sérii. jen pár desítek kousků. Což ve výsledku je zanedbatelný číslo…..

   • On těch 70% jen střelil. Je to střelec, ale střílí slepýma…

   • Ne, 70% není střelených, tato informace se objevila ve více médiích.

   • „Pár jich bouchlo a tak Samsung radši vymění celou sérii.“

    Dobrá blbosť. Tie batérie proste chybné sú. Aj keď ešte nevybuchli.
    To isté mala Nokia s nabíjačkami pri tablete Lumia 2520. Nebol evidovaný žiaden prípad, kde by niekoho zasiahol prúd. No Nokia ich aj tak vymieňala, ked zistili že sú nabíjačky chybné a môžu človeka zasiahnuť prúdom.

   • jmenopriezvisko

    Tedy článek jsem nečetl, něco může být fake, každopádně Note7 i S7 bez LOGA Samsung se dodávají na Japonský trh (možná ještě i na Taiwan a pár dalších zemí), pak taky operátorům, kteří si je objednají jako own brand a třeba mají jen na zádech malé logo T-Mobile atp.

    Musím říct, že logo Samsung mi na jejich flagshipech vadí nejvíc, stejně jako na htc… škoda, že na náš trh se nedodávají bez loga…

  • Mir (neregistrovaný)

   Tak to je na opak hodně velké číslo.

  • Marduch (neregistrovaný)

   O den později u Clerica doma Note7 explodoval v ruce jeho syna, kterému střípky z telefonu pronikly do oka a musí tak podstoupit náročnou operaci. Cleric nám poskytl vyjádření: v naprostym klidu, nechápu ty ubožáky, co hysterčí, je to jen jedna ze sta takových nehod, statisticky je to nic, jak plivnutí od oceánu, Samsung forever.

 3. Petr (neregistrovaný)

  Tragédie co to Samsung predvedl.

  • Craftmanek (neregistrovaný)

   Přesně, proč musí se samsung opičit u iPhone i s vybuchujícíma baterkama…

   • jan (neregistrovaný)

    Samsungu batérie vybuchovali už dávno a aj tie ktoré vybuchujú v iPhonoch vyrába Samsung :-)

   • Craftmanek (neregistrovaný)

    Podle applu navrhu, že ano ?

    Jinak jsem na internetu neviděl nic o vybuchujících bateriích u samsungu před note 7. A pokud jako vybuchující baterky beres ty nafouknute u s4, tak to jsme jinde, že ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).