Domů » Bleskovky » V USA je evidováno 92 nehod Galaxy Note7: Způsobily 26 zranění a 55 poškození majetku

V USA je evidováno 92 nehod Galaxy Note7: Způsobily 26 zranění a 55 poškození majetku

Americká komise pro bezpečnost produktů (CPSC) vydala zprávu, v níž nabádá spotřebitele, aby neprodleně vrátili či vyměnili smartphone Galaxy Note7, který může při nabíjení explodovat. Do 15. září byl údajně v USA prodáno více než 1 milion těchto zařízení, vyměněno však zatím bylo pouze 13 procent. CPSC eviduje 92 případů přehřátí či exploze, Samsung dosud oficiálně přiznal pouze 35 případů.

note7_ktere_dela_bum Proč akumulátory v Galaxy Note7 explodují? Přečtěte si vyjádření Samsungu

Zpráva CPSC uvádí, že ve 26 případech došlo ke zranění osoby, a v 55 případech k poškození majetku, přičemž výjimkou nejsou požáry aut a garáží. Samsung vyhlásil svolávací akci již před dvěma týdny, avšak stále se v síti pohybuje velké množství potenciálně nebezpečných přístrojů. Korejský gigant z tohoto důvodu vydal aplikaci, která dočasně omezí maximální kapacitu baterie na 60 procent (více informací) a zprovoznil stránky, na nichž lze ověřit, zda je váš telefon na seznamu těch nebezpečných.

note

V České republice začne akce výměny příští pondělí 19. září, nové přístroje již nebudou obsahovat akumuátor od dceřiné společnosti Samsungu, ale od společnosti Amperex Technology Limited, která dosud pokrývala pouze 30 procent veškeré produkce. Provozní ředitel ATL Joe Kit Chu Lam již potvrdil, že produkce společnosti v tento měsíc velmi výrazně vzrostla. Dá se však předpokládat, že kvůli této aféře nakonec Samsung prodá méně kusů, než původně plánoval.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments