Domů » Bleskovky » Samsung pracuje na rychlé opravě vybuchujících baterií v Galaxy Note7. Vydá softwarovou aktualizaci

Samsung pracuje na rychlé opravě vybuchujících baterií v Galaxy Note7. Vydá softwarovou aktualizaci

Jihokorejská společnost Samsung začala intenzivně pracovat na aktualizaci, která má zamezit explozím baterií v topmodelu Galaxy Note7. Aktualizace softwaru by měla být distribuována OTA (over-the-air), nebo-li vzduchem, a přístroji má zabránit v nabití baterie do jeho maximální kapacity. Po aktualizaci bude horní hranice nabití 60 %.

Nový update si klade za cíl ochránit uživatele před explozí baterie trpící vážnou chybou na separátoru, který odděluje anodu od katody. Při porušení separátoru vlivem teploty, zejména při nabíjení telefonu, dochází k přímému zkratu a následně může dojít i k explozi.

explosive-samsung-galaxy-note-7

Podle prvních informací to vypadá, že se aktualizace dočkají nejdříve obyvatelé Jižní Koreje a není zatím potvrzené, že bude dostupná i na ostatních trzích. Ať už se k nám aktualizace dostane či nikoliv, Samsung doporučuje okamžitou výměnu přístroje, kterou bude možné provést od 19. září. Zda je i váš telefon potenciální tikající bombou se dozvíte v on-line databázi IMEI. Vaše IMEI číslo zjistíte otevřením dialeru a vyťukáním kódu *#06#.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

4 komentářů

  1. Jakub (neregistrovaný)

    Nevím jak Vám, ale mě odkaz na ověření přesměruje na CZ stránku s podporou, kde nic takového nevidím.

  2. Marek Studnička (neregistrovaný)

    Tak nyní Samsung ůpravou software omezí nabití baterie na 60 procent-to se tedy týká zřejmě všech přístrojů,evidovaných podle IMEI z vadné série-logicky pokud Samsung tyto přístroje vymění za Nové,kde již je baterie v pořádku,aktualizace není potřeba,aspon opatření pro Ty,kteří ještě neprovedli výměnu,jinak to nedává smysl

    • Je to dobrý krok, ted ještě aby ten update visel v systému natvrdo a nešlo se ho z notifikacniho centra zbavit a hlavně aby to ti dotyční opravdu v stáhli na nainstalovali, nevím jestli maji přístroje od Samsungu nastavenou aktualizaci na automatickou, takhle to ma třeba v základu gplay, mohli by to posílat i přes něj jestli to tedy jde.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).