Domů » Bleskovky » Samsung pracuje na rychlé opravě vybuchujících baterií v Galaxy Note7. Vydá softwarovou aktualizaci

Samsung pracuje na rychlé opravě vybuchujících baterií v Galaxy Note7. Vydá softwarovou aktualizaci

Jihokorejská společnost Samsung začala intenzivně pracovat na aktualizaci, která má zamezit explozím baterií v topmodelu Galaxy Note7. Aktualizace softwaru by měla být distribuována OTA (over-the-air), nebo-li vzduchem, a přístroji má zabránit v nabití baterie do jeho maximální kapacity. Po aktualizaci bude horní hranice nabití 60 %.

Nový update si klade za cíl ochránit uživatele před explozí baterie trpící vážnou chybou na separátoru, který odděluje anodu od katody. Při porušení separátoru vlivem teploty, zejména při nabíjení telefonu, dochází k přímému zkratu a následně může dojít i k explozi.

explosive-samsung-galaxy-note-7

Podle prvních informací to vypadá, že se aktualizace dočkají nejdříve obyvatelé Jižní Koreje a není zatím potvrzené, že bude dostupná i na ostatních trzích. Ať už se k nám aktualizace dostane či nikoliv, Samsung doporučuje okamžitou výměnu přístroje, kterou bude možné provést od 19. září. Zda je i váš telefon potenciální tikající bombou se dozvíte v on-line databázi IMEI. Vaše IMEI číslo zjistíte otevřením dialeru a vyťukáním kódu *#06#.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments