Domů » Bleskovky » Galaxy Note7 můžete v ČR vyměnit od 19. záři, vzdálená deaktivace se konat nebude

Galaxy Note7 můžete v ČR vyměnit od 19. záři, vzdálená deaktivace se konat nebude

Společnost Samsung aktualizovala oficiální stanovisko k výměnnému programu tabletofonů Galaxy Note7. Pokud jste hrdým majitelem tohoto explodujícího zařízení, máte jej vypnout a přestat používat až do 19. září, kdy se na našem území rozeběhne vlna bezplatných výměn kus za kus. Detaily o procesu výměny lze získat na zákaznické lince Samsungu 800 726 786.

samsung-galaxy-note-7

Samsung zároveň oficiálně popřel včerejší zprávy o tom, že bude po 30. září všechny nevyměněné kusy deaktivovat. Tento krok by byl velmi kontroverzní, za to by však měl korejský gigant větší jistotu, že k dalším výbuchům již docházet nebude. Takto například Samsung nemůže očekávat, že bude Note7 odstraněn z blacklistu vybraných aerolinek, které zakázaly tento tabletofon používat na palubách svých letadel (více informací). Stále se totiž budou v oběhu objevovat nevyměněné kusy, byť po medializaci celé události jich snad bude co možná nejméně.

note imei

A jak při budoucím nákupu poznáte, že se vám prodejce nesnaží podstrčit kus ze staré série? Podle zahraničních zdrojů budou krabičky s novými kusy označeny bílým kroužkem a modrým písmenem S uvnitř. Kromě toho Samsung zprovoznil on-line databázi IMEI, na níž je možné zjistit, zda je daný přístroj potenciální bomba nebo bezpečný kus. IMEI zjistíte otevřením dialeru a vyťukáním *#06#. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments