Domů » Bleskovky » Galaxy Note7 můžete v ČR vyměnit od 19. záři, vzdálená deaktivace se konat nebude

Galaxy Note7 můžete v ČR vyměnit od 19. záři, vzdálená deaktivace se konat nebude

Společnost Samsung aktualizovala oficiální stanovisko k výměnnému programu tabletofonů Galaxy Note7. Pokud jste hrdým majitelem tohoto explodujícího zařízení, máte jej vypnout a přestat používat až do 19. září, kdy se na našem území rozeběhne vlna bezplatných výměn kus za kus. Detaily o procesu výměny lze získat na zákaznické lince Samsungu 800 726 786.

samsung-galaxy-note-7

Samsung zároveň oficiálně popřel včerejší zprávy o tom, že bude po 30. září všechny nevyměněné kusy deaktivovat. Tento krok by byl velmi kontroverzní, za to by však měl korejský gigant větší jistotu, že k dalším výbuchům již docházet nebude. Takto například Samsung nemůže očekávat, že bude Note7 odstraněn z blacklistu vybraných aerolinek, které zakázaly tento tabletofon používat na palubách svých letadel (více informací). Stále se totiž budou v oběhu objevovat nevyměněné kusy, byť po medializaci celé události jich snad bude co možná nejméně.

note imei

A jak při budoucím nákupu poznáte, že se vám prodejce nesnaží podstrčit kus ze staré série? Podle zahraničních zdrojů budou krabičky s novými kusy označeny bílým kroužkem a modrým písmenem S uvnitř. Kromě toho Samsung zprovoznil on-line databázi IMEI, na níž je možné zjistit, zda je daný přístroj potenciální bomba nebo bezpečný kus. IMEI zjistíte otevřením dialeru a vyťukáním *#06#. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Jakub (neregistrovaný)

  V zahraničí dávají k novému kusu jako omluvu dárky. Nevíte, jestli bude stejná akce i u nás?

  • Petr (neregistrovaný)

   U nás lze očekávat, že pokud s tím telefonem přijdete, tak po vás vzteky hodí nový a „už sem nelezte“…

   • Jakub (neregistrovaný)

    Mě bylo řečeno, že mi nový přivezou domů :)

   • Ja si pujdu vyzvednout do Jecne.. No fer by bylo asi neco pridat, prece jen je to rizikovy stroj

 2. Takové pouzdro a řekneme 5000mAh power banka, by výrobce nezabily

  • Jakub (neregistrovaný)

   Tak stříbrný Note 7 bude k výměně naskladněn 19.9. a Černý/Modrý 28.9. Jako dárek dostanou stávající majitelé paměťovou kartu (nevím jakou velikost).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).