Domů » Bleskovky » Galaxy Note7 v letadle? Podle federální letecké správy jedině na palubě a vypnutý

Galaxy Note7 v letadle? Podle federální letecké správy jedině na palubě a vypnutý

Samsung zažívá kvůli explodujícím tabletofonům Galaxy Note7 těžké časy, vrátit tomuto produktu pošramocenou reputaci jej bude stát hodně úsilí a peněz a nemusí se to vůbec podařit. Oficiálně je evidováno 35 případů a neustále se objevují další, v USA má údajně Galaxy Note7 na svědomí vyhořený dům a vozidlo.

note7 explosion

Nelze se proto divit, že si na Samsung Galaxy Note7 začínají dávat pozor i letecké společnosti. Australské aerolinky Qantas, Jetstar a Virgin Australia například Galaxy Note7 na palubě svých letadel zakázaly používat – převážen může být pouze ve vypnutém stavu a nesmí být připojen k nabíječce. Stejné doporučení ostatně vydala i Federální letecká správa (FAA), která navíc důrazně doporučuje mít Galaxy Note7 ve vypnutém stavu na palubě letadla, a nikoliv v zavazadlovém prostoru.

Samsung globálně vyhlásil celosvětovou svolávací akci, při níž je připraven všechny „postižené“ přístroje vyměnit; za viníka označil vadné akumulátory dceřiné firmy Samsung SDI, u nichž při přehřátí bateriového článku dochází ke styku anody s katodou a k následnému zkratu. Problém nastal údajně kvůli raritní chybě přímo ve výrobě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments