Sledujte nás na YouTube

Galaxy Note7 v letadle? Podle federální letecké správy jedině na palubě a vypnutý

Samsung zažívá kvůli explodujícím tabletofonům Galaxy Note7 těžké časy, vrátit tomuto produktu pošramocenou reputaci jej bude stát hodně úsilí a peněz a nemusí se to vůbec podařit. Oficiálně je evidováno 35 případů a neustále se objevují další, v USA má údajně Galaxy Note7 na svědomí vyhořený dům a vozidlo.

note7 explosion

Nelze se proto divit, že si na Samsung Galaxy Note7 začínají dávat pozor i letecké společnosti. Australské aerolinky Qantas, Jetstar a Virgin Australia například Galaxy Note7 na palubě svých letadel zakázaly používat – převážen může být pouze ve vypnutém stavu a nesmí být připojen k nabíječce. Stejné doporučení ostatně vydala i Federální letecká správa (FAA), která navíc důrazně doporučuje mít Galaxy Note7 ve vypnutém stavu na palubě letadla, a nikoliv v zavazadlovém prostoru.

Samsung globálně vyhlásil celosvětovou svolávací akci, při níž je připraven všechny „postižené“ přístroje vyměnit; za viníka označil vadné akumulátory dceřiné firmy Samsung SDI, u nichž při přehřátí bateriového článku dochází ke styku anody s katodou a k následnému zkratu. Problém nastal údajně kvůli raritní chybě přímo ve výrobě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. A380 (neregistrovaný)

    Nepřekvapuje mě to, nosit výbušniny do letadel je zakázáno už poměrně hodně dlouho :-)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *