Domů » Bleskovky » Koupil si Galaxy Note7 z nové série, telefon mu přesto explodoval

Koupil si Galaxy Note7 z nové série, telefon mu přesto explodoval

Samsung se v těchto dnech snaží napravit pošramocenou pověst tabletofonu Galaxy Note7, ale zdá se, že se mu to nedaří. Podle prvních zpráv trpí první vyměněné kusy přehříváním a rychlým vybíjením akumulátoru, a aby nebylo problémů málo, objevil se i první případ, kdy jednotka z nové série explodovala.

sung

Tato nepříjemnost se stala Hui Renjiemu, jemuž byl nový kus Galaxy Note7 doručen tuto neděli, načež jej čerstvý majitel nechal přes noc nabíjet. Z telefonu se údajně začalo kouřit a následně skončil v plamenech. Samsung se o případ okamžitě začal zajímat a zaslaný telefon aktuálně analyzuje. Snad se bude jednat o ojedinělou chybu, a nikoliv o plošný problém, který by Galaxy Note7 definitivně pohřbil.

Samsung již vyměnil 60 procent kusů prodaných v Evropě, Americe a Jižní Koreji, v Singapuru již bylo vyměněno 80 procent zařízení. Podle globální statistiky požádalo 90 procent uživatelů o výměnu, pouze desetina zatoužila po návratu peněz či po jiném zařízení. Proces výměny stále běží, koncový prodej nových kusů se má v Evropě znovu rozběhnout 28. října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments