Domů » Bleskovky » Fotogalerie z laboratoře: Exploze Galaxy Note7 v přímém přenosu

Fotogalerie z laboratoře: Exploze Galaxy Note7 v přímém přenosu

Tabletofon Samsung Galaxy Note7 má na sobě samolepku zařízení, které ochotně samo od sebe exploduje, byť tyto případy se stále počítají řádově v desítkách. I když jsme viděli nespočet ohořelých a zničených kusů, zatím se nikomu nepodařilo explozi po přehřátí telefonu natočit na video. Jak taková exploze Galaxy Note 7 vypadá, se můžete nicméně podívat v následujících fotografiích z laboratoře – nejedná se však o poškození přehřátím, ale o mechanické zničení ohybem.

galaxy-note-7-burning-2

galaxy-note-7-burning-1

Laboratoře Applied Energy Hub ze Singapuru si chtěly tímto testem ověřit, jaký tlak v ohybu Galaxy Note7 vydrží, než k explozi dojde. V tomto testu by podobným způsobem dopadla většina dnešních smartphonů s lithium-iontovými bateriemi.

galaxy-note-7-burning-6

Cílem tohoto experimentu nebylo poukázat na slabiny tabletofonu od Samsungu, ale demonstrovat, jakou neplechu může kontakt anody a katody v lithium-iontové baterii způsobit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Preco sa nepouzivaju Li-Pol?
  Su lahsie, tensie a menej problemove. V telefone je to celkom rarita.
  Konkretne je v lumiji 920. Za 4 roky som snou nemal problem.( už mam druhu, lebo po 2 rokoch uz mala dost vela cyklov.)

  • Mají menší počet cyklů. Není moc vhodné pro uživatelsky nevyměnitelnou konstrukci.

   • Jj Li-Pol jsou dnes vzácností už, možná by stálo za to na té technologii více zapracovat aspoň ty nabíjecí cykly aby byly na úrovni sestricek Li-On .
    Li-Pol jsem měl v mobilu snad jednou asi čtrnáct let nazpět,šlo o Ericsson T28

   • Já měl teda taky 920, že bych ale nějak baterku mohl chválit, to nemůžu. Lumia 920 byl úžasnej stroj, nicméně ta baterka byla asi její největší slabina. Po roce a něco rapidní pokles kapacity.

   • Lumia 920, tedy něco jako Lumia 1020 kterou jsem měl, výdrž to byla tragédie. Hlavně surfování na netu bylo tak na ty dvě hodiny maximálně tři.

   • Vlastne mas pravdu. Dnes som ju skušal, a po 2 a pol hodine na edge, bol vybity. Zo 100 na 0.

  • Li-Pol rozhodně nejsou méně problémové, než Li-Ion. Jsou citlivé na přebíjení, jakékoliv mechanické poškození následuje prudkou reakcí a nesmí se příliš vybíjet, jinak rapidně klesá jejich kapacita, to samé, pokud se nabíjí naplno a provozují při nižších teplotách.

 2. Menty
  Tak oni výrobci zatím na baterie tak trochu kaslou a neřeší to,beztak jsou si vědomí jak často lidi mobily střídají a kdyz je baterie uživatelsky vyměnitelná, tak teprv ne.
  Na WM Manii a tuším mobilenet býk článek jak správně baterie nabíjet a udržet co nejdéle v kondici, nejlepší je nabíjet při 20% a nenabijet doplna ale tak 80-90% popravdě to pro me byla novinka, něco na tom je, článek na WMM byl hodně podrobný, ten člověk se vyzná ale já to nějak neresim, mít aplikaci která me při 20/80% upozorní (hlavně te horní, spodní si hlídají mobily samy a dají vědět) asibse tím rodin,ale o takové nevím a popravdě nabijim kdy chcina jak chci a žádné úbytky kapacity příliš nepozoruji, navíc dnes je USB po ruce téměř všude a dobře jsou inrozsirujjci se powerbanky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).