Domů » Bleskovky » Fotogalerie z laboratoře: Exploze Galaxy Note7 v přímém přenosu

Fotogalerie z laboratoře: Exploze Galaxy Note7 v přímém přenosu

Tabletofon Samsung Galaxy Note7 má na sobě samolepku zařízení, které ochotně samo od sebe exploduje, byť tyto případy se stále počítají řádově v desítkách. I když jsme viděli nespočet ohořelých a zničených kusů, zatím se nikomu nepodařilo explozi po přehřátí telefonu natočit na video. Jak taková exploze Galaxy Note 7 vypadá, se můžete nicméně podívat v následujících fotografiích z laboratoře – nejedná se však o poškození přehřátím, ale o mechanické zničení ohybem.

galaxy-note-7-burning-2

galaxy-note-7-burning-1

Laboratoře Applied Energy Hub ze Singapuru si chtěly tímto testem ověřit, jaký tlak v ohybu Galaxy Note7 vydrží, než k explozi dojde. V tomto testu by podobným způsobem dopadla většina dnešních smartphonů s lithium-iontovými bateriemi.

galaxy-note-7-burning-6

Cílem tohoto experimentu nebylo poukázat na slabiny tabletofonu od Samsungu, ale demonstrovat, jakou neplechu může kontakt anody a katody v lithium-iontové baterii způsobit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments