Domů » Bleskovky » Galaxy S8 s futuristickým designem? Čtečka otisků v displeji a duální fotoaparát

Galaxy S8 s futuristickým designem? Čtečka otisků v displeji a duální fotoaparát

Společnost Samsung v letošním roce zaznamenala velký úspěch se svým vlajkovým smartphonem Galaxy S7, i když se de facto jednalo pouze o evoluci loňského modelu Galaxy S6. V příštím roce už by však pouhá evoluce stačit nemusela, korejský gigant bude muset zaujmout něčím novým a navíc se bude muset snažit dát zapomenout na problematický tabletofon Galaxy Note7. Čím by mohl smartphone Galaxy S8 oslnit?

Koncept Samsungu Galaxy S8
Fanouškovský koncept Samsungu Galaxy S8

Předně by mělo dojít ke změně designu, kterou podle reportu z Jižní Koreje nejvíce podtrhne odstranění tradičního oválného tlačítka se zabudovanou čtečkou otisků prstů z pod displeje. O autentizaci uživatele se má postarat přímo samotný displej, který má být navíc větší o nově uvolněný prostor; procento vyplnění čelní plochy displejem tak má opět povyrůst. Měnit se má i zadní strana, kterou údajně Samsung osadí dvojicí čoček fotoaparátu, v Koreji se má aktuálně rozhodovat, zda budou součástí jednoho fotomodulu, či budou osazeny zvlášť.

Galaxy S8 má pohánět nový čipset Exynos 8895, který má být vyroben 10nm procesem a má nabídnout dechberoucí výkon zejména v grafické oblasti. Nedávno se v AnTuTu objevilo zařízení, které dosáhlo ohodnocení 203 737 bodů, přičemž se spekuluje, že se jedná právě o prototyp Galaxy S8. Takový výkon by jistě ocenili milovníci virtuální reality, pro které má Samsung údajně připraven displej se 4K rozlišením.

Někteří analytici predikují Galaxy S8 brzký příchod, nejpozději by k němu mělo dojít na veletrhu MWC v Barceloně, který se v roce 2017 odehraje mezi 27. únorem a 2. březnem. Samotné představení Galaxy S8 by tedy podle tradice mohlo připadnout na neděli 26. února.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments