Domů » Bleskovky » Aby bylo na Vánoce co prodávat: Samsung navyšuje výrobu Galaxy S7 (edge)

Aby bylo na Vánoce co prodávat: Samsung navyšuje výrobu Galaxy S7 (edge)

Včerejší oznámení ukončení výroby a prodeje tabletofonu Samsung Galaxy Note7 znamená pro jeho výrobce nemalé problémy – přijde o spoustu peněz, o reputaci a navíc nemá pro vánoční svátky připravené žádné prémiové zařízení. Samsungu tak nezbývá nic jiného, než vložit důvěru do své jarní vlajkové lodě, modelu Galaxy S7 (edge); korejský gigant již nechal navýšit výrobu tohoto úspěšného smartphonu.

galaxys7

Recenze Samsung Galaxy S7 edge: Vybroušený k dokonalosti

Toto řešení je logické, koneckonců Galaxy S7 edge se od Note7 po hardwarové stránce zase tolik neliší, má pouze nepatrně menší úhlopříčku displeje a postrádá stylus, čtečku duhovky a USB-C konektor. Dá se předpokládat, že zvýšený zájem o „essedmičku“ zapříčiní nejen zvýšená předvánoční poptávka po nových kusech, tento telefon je zároveň nejvhodnějším kandidátem na výměnu za problematický Galaxy Note7.

Samsung Galaxy Note7
Samsung Galaxy Note7 se zřejmě stane nejsmolnějším smartphonem v historii

Kromě toho by Samsung mohl využít vrácené tabletofony Note7 jako zásobárnu součástek právě pro novou produkci Galaxy S7 (edge) – oba telefony spolu sdílí čipset Exynox 8 Octa 8890, operační paměť, čtečku otisků prstů a oba fotoaparáty.

Samsung Galaxy Note7 měl být jedno z nejlepších mobilních zařízení, které kdy bylo vyrobeno, nakonec však bude jeho jméno skloňováno s patrně největší katastrofou v dějinách smartphonů, která Samsung přijde na nemalé peníze. Ruce si může mnout Apple, zatímco cena akcií korejského giganta klesá, akcie kalifornské společnosti nabraly opačný směr.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments