Domů » Bleskovky » Problémový Note7 nijak neovlivní finanční výsledky Samsungu v tomto čtvrtletí

Problémový Note7 nijak neovlivní finanční výsledky Samsungu v tomto čtvrtletí

Čtvrtý kvartál je pro výrobce smartphonů (a de facto čehokoliv jiného) obvykle nejsilnější v roce. Ztíženou pozici měl v letošním roce Samsung, který musel stáhnout z prodejů svůj prémiový tabletofon Galaxy Note7 a do vánočních svátků vyrazil s tři čtvrtě roku starým smartphonem Galaxy S7. Podle finančních analytiků to ale Samsungu finančně ublížit nemá.

Galaxy Note7

Deník Korea Times opírající se o analýzy IBK Securities a HMC Investment Securities zveřejnil zprávu, podle níž vykáže Samsung ze čtvrtého čtvrtletí provozní zisk 8,7 bilionů korejských wonů, což je o 67 procent více než ve třetím kvartále. Má se jednat o největší provozní zisk za poslední tři roky, nutno však podotknout, že polovina z těchto čísel má přijít z dobrých prodejů displejů a polovodičů, zejména paměťových čipů.

samsung-factory

O tom, že je Samsung silná značka, svědčí i vývoj ceny akcií, která ze zářijového minima okolo 1219 dolarů narostla na současných téměř 1 500 dolarů. Na oficiální potvrzení těchto analýz si budeme muset počkat do ledna příštího roku, kdy Samsung oficiálně oznámí výsledky svého hospodaření. My stále čekáme na vydání oficiální zprávy, která objasní příčinu explozí tabletofonu Galaxy Note7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Marek Studnicka

    Je sice pravda,že Značnou ztrátu Samsung utrpěl,ale na druhou stranu-řada S7 a S7 Edge se vydařila,Samsung je silná firma a tak je logické,že nakonec si Samsung olíže rány a pokud se opravdu S8 vydaří,tak ho čekají bohatě žně-S8 jim vydělá vrchovatě

    • Tak Samsung je obří společnost. Jakýsi telefon dcery Samsung Electronics je pro něj opravdu jen jeden produkt. To se ani nemají z čeho vylízávat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).