Domů » Články » MWC 2016: Jaký byl letošní světový mobilní kongres v Barceloně? (video)

MWC 2016: Jaký byl letošní světový mobilní kongres v Barceloně? (video)

Dnešním dnem končí další ročník Mobile World Congressu, který se od pondělí 22. února konal v Barceloně. Řada výrobců zde představila své klíčové produkty pro letošní rok a některé tiskové konference proběhly s předstihem v sobotu a v neděli. Samsung ukázal špičkově vybavené a skvěle vypadající modely Galaxy S7 & S7 edge i virtuální realitu, LG se zase nebálo experimentovat a u modelu G5 přišlo s řadou originálních nápadů.

A pozadu nezůstali ani další výrobci – dočkali jsme se novinek od Alcatelu, Huawei představilo originální MateBook s Windows 10. Velkým překvapením byl nabušený smartphone Elite x3 od HP s Windows 10 Mobile. Překvapilo také Sony, které odhalilo novou modelovou řadu X; té vévodí model Xperia X Performance se Snapdragonem 820. HTC do Barcelony přivezlo virtuální realitu Vive a oznámilo termín uvedení do prodeje. Dočkali jsme se i tří nových zástupců řady Desire pro nenáročné uživatele.

Zajímavé novinky modelové řady Vibe zde představilo také Lenovo. Kromě LG se experimentů nebál ani CAT, který představil odolný smartphone S60 vybavený termokamerou. Značka Oppo tentokrát žádné nové smartphony nepředstavila, ale pozornost si získala díky nové generaci rychlého nabíjení, se kterým lze 2500mAh baterii dobít už za 15 minut. A pozornost našich kamer nemohl uniknout ani bláznivý smartphone-robot Robohon, za kterým stojí Sharp.

MWC 2016: Rekapitulace novinek

Letošní Mobile World Congress byl tedy rozhodně zajímavý, i když tentokrát bylo mnohem více patrné, že se výrobci už tolik nechtějí hnát do větších inovací a drží se raději při zemi. Vyzdvihnout ale musíme špičkovou organizaci ze strany pořadatele GSMA. Nejen o tom, jaké to letos v Barceloně bylo, si budeme povídat v našem novém videu.

Předchozí díl, ve kterém jsme rekapitulovali novinky ze soboty a neděle (Alcatel, Huawei, LG & Samsung) naleznete zde. Kompletní zpravodajství z letošního MWC najdete pod tímto odkazem. Nejrůznější zákulisní postřehy a dojmy přímo z výstaviště jste mohli sledovat na našem speciálním twitteru @smartmania_live a další obsah, který budeme po návratu do ČR zpracovávat, se objeví také na našem YouTube kanálu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments