Domů » Bleskovky » Robohon: Humanoidní smartphone, kterého budete chtít (videopohled)

Robohon: Humanoidní smartphone, kterého budete chtít (videopohled)

Na Mobile World Congress je každý rok vidění spousta zajímavých zařízení, jejichž nekonvenčnost dokáže běžného Evropana často zaskočit. Jednou z nich je netradičně pojatý smartphone, za jehož vývojem stojí japonská společnost Sharp. Za poměrně netradičním názvem Robohon se skrývá humanoidní robot, jehož schopnosti nás doslova uchvátily.

 

Robohon, který se aktuálně nachází ve fázi konceptu, v sobě kombinuje nejen sympatického společníka, ale zároveň funguje jako chytrý telefon. Umí číst e-maily, vyhledávat na Googlu, objednat taxi, vyprávět pohádku nebo třeba uložit novou upomínku do kalendáře. Díky přední kameře skvěle poslouží také pro videokomunikaci.

Robohon: Chytrý robot s Androidem na MWC 2016

Asi už tušíte, že interakce s robotem probíhá skrze hlasové příkazy, které se postupně mají rozšiřovat. Robohon bude z počátku rozumět pouze japonštině a angličtině, ale později by se měl naučit také další jazyky. V hlavě má zabudovanou kameru pro focení, nahrávání a videokomunikaci, a také malý projektor, abyste si v případě potřeby natočené zážitky mohli ihned prohlédnout.

Na zadní straně je umístěný dotykový dvoupalcový displej s QVGA rozlišením (240 x 320 px). Mozkem tohohle společníka s výškou necelých dvacet centimetrů je čtyřjádrový čip od Qualcommu (MSM8926) s taktem 1,2 GHz. Ve výbavě nechybí podpora 3G a LTE sítí (pásma bohužel uvedena nejsou) či Wi-Fi 802.11 b/g/n. Hmotnost robota je 390 gramů.

Robohon umí gestikulovat a problémy mu nedělá ani pohyb či roztomilé tancování. Přiznáváme, že telefonování s ním vypadá hodně vtipně, ale v Japonsku jsou uživatelé na podobně bláznivé produkty vysazeni a je velice pravděpodobné, že se tahle novinka od Sharpu na tamním trhu stane trhákem.

Na stánku Qualcommu se Robohon těšil obrovskému zájmu ze strany všech přítomných návštěvníků. Nutno podotknout, že naše redakce nebyla výjimkou. Velké zklamání ovšem přišlo s informací o dostupnosti, která je vyhrazena pouze pro japonský trh.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. shepii (neregistrovaný)

    Opravte si v nadpisu to „kterého“.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).